با پیشرفتی که جهان در همه جوانب شاهد آن است اصلا دور از انتظار نیست که پیام دادن نیز شکل و شمایل  جدیدی پیدا کند. با ورود اینترنت به زندگی انسان ها، این وادی نیز دستخوش تغییرات زیادی شد و پیام رسان ها با انتقال پیام در کسری از ثانیه توانستند به شدت زندگی مردم را تحت تاثیر خود قرار دهند. امروزه پیام رسان های زیادی داخل کشور وجود دارد که برخی از آنها به شدت مورد استقبال قرار گرفته اند. در ادامه به صورت خلاصه و مفید در مورد این پیام رسان و انواع آن صحبت خواهیم کرد.

پیام رسان چیست؟

پیام رسان به برنامه و یا اپلیکیشنی گفته می شود که در آن دو نفر و حتی بیشتر می توانند به راحتی عکس، متن و ویدئو رد و بدل کنند. این فناوری کاملا به انسانی که در عصر سرعت زندگی می کند کمک کرده و باعث می شود در کوتاه ترین زمان ممکن بتواند عکس و سایر محتواهای ذکر شده را با فرد یا افراد دیگری به اشتراک بگذارد. علاوه بر این مزیت، مقرون به صرفه بودن آن نیز از دیگر دلایلی است که باعث شده عده زیادی به این پیام رسان ها روی آورند و از آنها استفاده کنند.

پیام رسان های داخلی

به آن دسته از پیام رسان ها و برنامه های ارتباطی گوشی های هوشمند همراه که در داخل کشور تولید می شود، پیام رسان های داخلی گفته می شود. از آنجایی که این پیام رسان ها در داخل کشور تولید شده و در اختیار مردم قرار داده می شود، ممکن است معمولا با مشکلاتی که سایر پیام رسان های خارجی با آن درگیر هستند مواجه نباشند.

از جمله پیام رسان هایی که در کشور تولید و در اختیار مردم قرار داده شده، پیام رسان سروش است که با داشتن امکانات خوب توانسته توجه عده ای را به خود جلب کند. موضوعاتی هم چون امینت ملی یکی از مهم ترین دلایلی است که باعث شده است کشور به تولید این نوع مسنجرها اقدام نماید.

پیام رسان های خارجی

پیام رسان هایی که توسط کشورهای خارجی تولید می شوند، را پیام رسان های خارجی می گویند. از جمله این پیام رسان ها و نرم افزارهای ارتباطی می توان به واتس اپ، تلگرام، وایبر و غیره اشاره کرد. تعداد این پیام رسان ها بسیار بالاست و هر فرد بنا به علاقه و سلیقه شخصی خود یکی از آنها را انتخاب کرده و بر روی گوشی خود نصب می کند.

برترین پیام رسان ها

همان طوری که ذکر شد، پیام رسان های زیادی در سراسر دنیا توسط برنامه نویسان عرضه می شود، اما همه آنها نتواسته اند با اقبال عمومی رو به رو شوند. یکی از برنامه هایی که در کل دنیا هنوز هم نتوانسته رقیبی جدی برای خود پیدا کند، تلگرام است. این برنامه در داخل کشور نیز با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است.

نکته ای که خوب است در مورد پیام رسان ها بدانید، آن است که می توان از پیام رسان ها برای کارهای تبلیغاتی نیز استفاده کرد. به عنوان مثال اگر در زمینه گردشگری و اجاره ویلا کردان فعالید این نرم افزارها می توانند شرایط و بستر بسیار مناسبی برای فعالیت شما فراهم کنند و شما را به بقیه بشناسانند.

ایندکسر