اندروید باکس یک دستگاه مستقل است که توسط یک کابل HDMI به تلویزیون وصل می شود و قادر است نرم افزار ها و بازی های اندرویدی را نسبت به یک دانگل انتقال تصویر که تصاویر را به صورت بی سیم انتقال می دهد، بهتر و روان تر اجرا کند. استفاده از کابلهای HDMI بسیار ساده است، از آنجایی که این کابلها و استاندارد مربوط به آنها قادر است به صورت همزمان صوت و تصویر را انتقال دهد، تنها کاری که توسط کاربر باید انجام شود این است که یک سری کابل HDMI را به تلویزیون و سر دیگر آن را به گوشی اندرویدی خود وصل کند. HDMI فیبر اپتیک: کیتهای فیبر اپتیک برای HDMI بیشترین قیمت را بین همه دارند، اما در فاصلههای بسیار زیاد مسلما نسبت به کابلهای پایه مسی برتری و ارجحیت دارند و در یک سری متراژ نیز کلا نسبت به آنها بیرقیب هستند. حتی با وجود مبدل هم ممکن است کیفیت سیگنالهای ویدئویی، هنگام استفاده از کابلهای VGA درمعرض خطر قرارگیرد؛ برایهمین معمولا آنها را معیاری برای توقف فاصله درنظر میگیرند.

در این صورت حتی تصویر را هم مشاهده نمیکنید. جزئیات این روش و دستگاه های پرفروش و پر استفاده آن به صورت مبسوط در مقاله “راهنمای خرید دستگاه های انتقال بی سیم صوت و تصویر” شرح داده شده است. HDMI یک روش اتصال با کیفیت بالا برای خروجی صوتی و تصویری می باشد که بسیار محبوب است. در بعضی از تلویزیونها گزینهای به نام “حالت بازی” وجود دارد که پردازش را غیرفعال میکند. این محصول علاوه بر انتقال صوت و تصویر،قابلیت انتقال امواج ریموت کنترلIR را نیز دارد.انتقال در اینHDMI extender از طریق یک رشته کابل شبکه،LAN،RG45 (ترجیحا cat5یا cat6) انجام میشود.مبدل افزایش طول HDMI تحت شبکه 30متری بافو قابلیت ارسال سیگنال HDMI و IR را تا فاصله 60 متری را دارد. اما میتواند جایگزین کابلهای HDMI کنونی در خانه گردد تا در موقعیتهای مختلف از آن استفاده کنید. این رزولوشن معمولاً در تلویزیون های LCD کم مصرف و مانیتور رایانه ها مشاهده میشود. ابتدا از منبع اصلی یک کابل اچ دی ام ای به فرستنده متصل شده، سپس فرستنده با کابل شبکه به گیرنده متصل شده و از آن با یک کابل HDMI دیگر به نمایشگر وصل شده و صدا و تصویر از این طریق منتقل میشود.

به طور مثال تلویزیون و دی وی دی پلیرها از طریق کابل جهت انتقال سیگنال های صوتی و تصویری متصل می شوند. در طرف دیگر کابل شبکه را به ورودی محصول وصل کرده و یک کابل HDMI کوتاه دیگه به پورت خروجی اکستندر وصل کنید. البته فقط از مدلهای MacMini قبل ازسال ۲۰۱۰، مدلهای MacBook قبل ازسال ۲۰۱۲ و مدلهای MacPro اواخر سال ۲۰۱۳ را پشتیبانی میکند؛ زیرا این مدلها دارای ورودی HDMI برای اتصال به HDTV و نمایشگرهای دیگر هستند. کدام استاندارد برای کابل hdmi یونیتک شما مناسب است؟ اگر تلویزیون شما از برند توشیبا میباشد باید توجه نمود که تلویزیون شما از جمله تلویزیونهای قدیمی است یا اینکه از محصولات جدیدتر میباشد. به وسیلۀ دانگل HDMI بی سیم ، به سادگی میتوانید فیلم، عکس، موزیک و هر فایلی که روی گوشی و لپتاپ خود دارید را به صورت بیسیم، بر روی تلویزیون، ویدئوپروژکتور و هر دستگاه با ورودی HDMI ارسال نمایید.

داریدبه وسیله ان کنترل دستگاه را به دست بگیرید. علاوه بر این کسانی که به استفاده از فناوری CEC برای کنترل چند دستگاه با یک ریموت علاقه دارند نیز بهتر است کابل HDMI فعال تهیه کنند. چند نوع VGA وجود دارد که هرکدام به یک رزولوشن خاص از نمایشگر مربوط میشوند. با خرید کابل HDMI از نوع Ultra High Speed شما تمام وسایل لازم برای انتقال تصاویر با کیفیت با پهنای باند زیاد را در اختیار خواهید داشت. پردازش شبیه به کار فتوشاپ است و تنظیماتی از قبیل عمق میدان، تیرگی حرکات و تصحیح رنگ را انجام میدهد. این نسخه با پشتیبانی از دقت 30، 36 و 48 بیت برای عمق رنگ ها، کیفیت تصاویر ارسالی را افزایش داد. با استفاده از مبدل افزایش طول HDMI تحت شبکه 60متری بافو اگر به هر دلیل کابل به مشکل بخورد،نیازی به هزینه بالا نیست و با استفاده از تریل و سوکت RG45 میتوان خرابی را بهبود بخشید. توجه داشته باشید که Extended Graphics Array (XGA) با Array Extended Graphics Array (EVGA) یکسان نیست. با این وجود مدلهای دیگرهم میتوانند ازطریق درگاه HDMI متصل شوند؛ بهاین صورت که باید از یک DisplayPort کوچک که به آداپتور HDMI متصل شده است، استفاده کنند.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با کابل hdmi پاناسونیک وب سایت خود باشید.

ایندکسر