یادگیری سریع

یادگیری سریع

آیا دوست دارید با سرعت بالا کتاب های کنکور خود را مطالعه کنید؟

تا انتهای مقاله همراه ما باشید

جهان ما به‌سرعت در حال ترقی می باشد و تکنولوژی و نوآوری‌ها نیز پیوسته در درحال حاضر رشد و تغییر میباشند ازاین‌رو جهت انطباق سریع‌تر دارای محیط اطرافمان باید عمده و کارآمدتر یاد بگیریم. اساسی ترقی علم و ظهور نوآوری‌های مختلف ابزارهای جدیدی هم وارد بازار میشوند که برای پیروزی در زندگی خویش می بایست آن‌ها را بیاموزید. تا هنگامی که بتوانید اصلی این تغییرات همگام شوید مشکلی برایتان تولید نمی شود ولی در صورتی که از توان یادگیری پرسرعت برخوردار نباشید از قافله عقب می‌مانید. البته موضوعی که هم برای یک فرد تازه کار و هم متخصص دوچندان آزاردهنده می باشد این هست که چگونه می‌توانند سرعت خود را به جهت یادگیری سریع نگهداری کنند. در مقاله تکنیک‌های یادگیری در نظر دارااست تا بعضی از اصول یادگیری پرسرعت را بیاموزد و به شما امداد می نماید تا تکنیک‌های یادگیری را پیداکرده و از آنان به جهت افزایش سرعت یادگیری و میزان مرغوب بودن آن استعمال کنید و شتاب یادگیری خود را جهت دهی کنید. همین راه به جهت هر وظیفه‌ای که شامل معضل ارتقاء دانش است، می‌تواند اعمال شود من جمله بعضا از وظایف اهمیت که در اکثر شدن اقتدار ذهنی به ما امداد می‌کنند. به گفته محققان بیشتر انسان‌ها تنها از ۱۰ درصد اقتدار مغز خود برای یادگیری استعمال میکنند و به این استدلال می باشد که تعداد نوابغ زیاد کاهش از اشخاص عادی است. شما به یاری تکنیک‌های یادگیری پرسرعت می‌توانید به مغز خویش کمک کنید تا داده ها را دقیق‌تر و کارآمدتر جذب کند. گاهی زمان ها توان یادگیری شما تنها کلیدی چگونگی محافظت از بدن، تغییر و تحول می‌کند. استفاده از این تکنیک‌های یادگیری به شما امداد می­کند تا یاد بگیرید که چطور بهتر می‌توانید مؤثرتر و کارآمدتر از بدن خود حفظ کرده و توان تفکر خود را افزایش دهید.

تکنیک‌های یادگیری پر سرعت چیست؟

تکنیک های یادگیری پر سرعت چیست؟

 تندخوانی، ساخت نقشه ذهنی، یادداشت‌برداری و برقراری رابطه ذهنی بعضا از تکنیک‌های یادگیری پرسرعت هستند که می‌توانند در ارتقاء سرعت یادگیری مؤثر باشند. در ادامه در آیتم اشکال روش‌های کاربردی یادگیری سریع صحبت خوا هیم کرد. سرفصل‌های عنوان‌شده در این مقاله عبارت‌اند از: آیا روشی برای یادگیری پرسرعت وجود دارد؟ روش‌های کاربردی یادگیری سرعت بالا یادگیری پر سرعت اساسی تندخوانی افزایش شتاب یادگیری اصلی نقشه خیالی آیا روشی به جهت یادگیری سریع وجود دارد؟ یادگیری سرعت بالا آیا تابه‌حال برایتان پیش‌آمده که اسم فردی را که قبلاً ملاقات کرده‌اید به یاد نیاوردید و خجالت‌زده شده‌اید؟ این حادثه به عامل ضعیف بودن مغز و عدم توان آن در به خاطر سپردن داده ها می باشد به این ترتیب جهت بهبود حافظه و یادگیری می بایست مغز خود را تقویت کنید. مغز مهم‌ترین عضله در بدن است که برای تقویت آن بایستی آموزش‌دیده و تمرین کنید. همان‌طوری که به جهت تقویت سایر ماهیچه ها بدن خود به باشگاه می‌روید و سا‌عتها تمرین می‌کنید تا استقامت و چابکی خود را بالا ببرید برای ارتقا سرعت یادگیری و به یاد سپردن اطلاعات هم نیاز میباشد تا به مغز خویش تمرین دهید. اهمیت آموزش مغز، شتاب یادگیری گونه های مهارت‌های متفاوت در شما ارتقا می‌یابد و دیگر مشکلی در یادگیری گویش یا مهارت­های مدیریتی تازه ندارید. اساسی تقویت مغز در روزگار پیری از بعضا بیماری‌ها که به برهان کهولت سن در بدن صورت ارائه می کنند مثل آلزایمر می‌توانید در امان بمانید. به جهت آموزش مغز و ارتقا مهارت‌های شناختی می‌توانید از راهنمایی‌های ذیل امداد بگیرید: از حافظه خود فعالیت بکشید: تمرین یادآوری اتفاقات یا این که هر چیزی که در پیرامونمان رخ‌داده هست و دعوا نمودن دارای دیگران در مورد آن موضوع می‌تواند در تقویت مغز ما مؤثر باشد. فعالیت‌های حافظه‌ای که در تمام سطح ها عملکرد مغز مثل دریافت، تذکر و تفکر دخیل میباشند به بهبود کارایی مغز کمک می‌کنند. ساده‌ترین رویه به جهت یاری به خودتان این است که چیزهایی که می‌بینید یا یاد می گیرد را تکرار کنید. چیزهای گوناگون و تازه را یاد گرفته و مکرراً انجام دهید: اصلی انجام و تکرار کارهای نو مغز شما مسیرهای جدیدی را برای سوق‌دهی شما می‌آموزد و به شما یاری میکند تا چیزهای تازه را بهتر و سریع‌تر یاد بگیرید. همین تماماً پر‌نور هست که هرچه اکثر از مغز خویش فعالیت بکشید خوبتر به جهت شما کار می‌کند.

به چه صورت به همین تکنیک ها دست پیدا کنیم؟

به چه صورت به همین تکنیک ها دست پیدا کنیم؟

 به‌عنوان‌مثال یادگیری یک زبان جدید مغز شما را به شیوه‌ای گوناگون از تفکر فرامی‌خواند که این یک روش متعدد برای بیان خود است. مطالعات نشان می دهد که یادگیری رقص از بروز آلزایمر در سالمندان پرهیز می‌کند. پیروی از یک برنامه آموزشی به جهت مغز: عالم اینترنت می‌تواند به شما در بهبود عملکرد مغزتان امداد کند. یکی از از برنامه‌های بالینی اثبات‌شده BrainHQ میباشد که می‌تواند به‌عنوان یک تمرین به جهت مغز به شما امداد کند و منجر بهبود حافظه و ارتقاء سرعت یادگیری شود. تا می‌توانید ورزش کنید: ورزش فقط برای بهبود عملکرد تن وجود ندارد بلکه می‌تواند آمادگی ذهن شما را بهبود بخشد. حتی تمرین‌های کوتاه ۲۰ دقیقه‌ای هم در تسهیل پردازش دیتاها بوسیله مغز و عملکرد حافظه مؤثر خواهند بود. ورزش نمودن علاوه بر این‌که به مغز شما کمک می‌نماید تا مسیرهای عصبی نو را تولید کند، در ارتقاء تراز هوشیاری و یادگیری سریع نیز مضاعف مؤثر خواهد بود. ورزش کردن در ارتقاء سطح هوشیاری و یادگیری سرعت بالا بسیار مؤثر خواهد بود چون به مغزتان کمک می‌کند تا مسیرهای عصبی جدیدی را ساخت کند. حیاتی عزیزان خویش وقت بگذرانید: چنانچه می‌خواهید بضاعت و توان شناختی مطلوبی را به دست آورید بایستی رابطه ها معناداری در زندگی خویش داشته باشید. حرف کردن مهم دیگران و وقت گذراندن اهمیت دوستان عزیز به شما کمک می‌کند تا بخش اعظم فکر نمایید و همین‌طور خلق‌وخوی خود را بهبود بخشید. چنانچه عصبانی میباشید این طرز برایتان کارسازتر خواهد بود. از مطالعات اخذ شده است که اکثر مردم از حرف کردن اهمیت دیگران به‌عنوان راهی به جهت درک و پردازش ذهن ها خویش استفاده می‌کنند. صحیح غذا بخورید: غذاهایی مثل ماهی، میوه‌ها و سبزیجات در بهبود کارایی مغز شما مؤثر هستند. شکلات تلخ نقش دوچندان مؤثری در تقویت مغز ایفا می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر راجب دوره تندخوانی و دوره ها دیگر توسعه فردی سایت ما می توانید با شماره زیر تماس حاصل بفرمایید:09374538499

منبع : shariatnia.com

 

 

ایندکسر