گل رز جاودان بنفش نوعی گل طبیعی می باشد که ماندگاری بالایی دارد. گل ها را به طور کلی می توان به دو نوع طبیعی و مصنوعی تقسیم و یا دسته بندی کرد که هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند. اکثر افراد از خرید گل های طبیعی خودداری می کنند زیرا این نوع گل ها بعد از مدتی پژمرده می شوند و کیفیت خود را از دست می دهند. امروزه روش های منحصر به فردی جهت نگهداری از آن ها وجود دارد. گل رز جاودان بنفش یکی از انواع گل های محبوب می باشد. در اینجا قصد داریم به معرفی این نوع گل بپردازیم و همچنین ویژگی های آن ها، موارد استفاده از آن ها و …. را بیان خواهیم کرد.

گل رز جاودان بنفش چیست؟

قبل از هر چیز بهتر است به این موضوع بپردازیم که گل رز جاودان بنفش چیست ؟ یکی از سوال هایی که ذهن اکر افراد درگیر کرده است این است که گل رز جاودان بنفش چه نوع گلی است و یا چه ویژگی هایی دارد ؟ در اینجا به پاسخ این سوال ها پرداخته ایم. گل رز جاودان بنفش نوعی گل کاملا طبیعی می باشد که با رعایت برخی از نکات و یا رعایت دستورالعمل ها می توانید این نوع گل را برای سال های طولانی بدون نیاز آب، هوا و خاک بدون کوچک ترین تغییری نگهداری کنید. این نوع گل ها با گذشت زمان شادابی خود را از دست نمی دهند و عطر و رایحه آن ها تا حدود سه هفته باقی خواهد ماند. گل های رز جاودان در رنگ های مختلف تولید می شوند و آن ها را داخل باکس های شیشه ای نگهداری می کنند.

رز جاودان بنفش

گل های رز جاودان بنفش و نگهداری از آن ها

گل های رز جاودان گل های طبیعی منحصر به فردی می باشند که عمر بلند تری نسبت به سایر گل های طبیعی دارند. برای این که بتوان این نوع گل را برای مدت طولانی نگهداری کرد باید نکات و دستورالعمل های منحصر به فردی را مد نظر قرار داد. به عنوان مثال :

1) همان طور که گفته شد این نوع گل ها داخل باکس های شیشه ای نگهداری می شوند، در نتیجه نباید گل ها را از این باکس ها خارج کرد. هنگام جابجایی این نوع گل ها توجه کنید که به آن ها فشار وارد نشود تا گل از باکش جدا نشود.

2) گل های داخل باکس را لمس نکنید. سطح این نوع گل ها به مواد منحصر به فردی آغشته شده اند که از پژمرده شدن آن ها جلوگیری می کنند. لمس سطح گل ها به مرور زمان باعث خراب شدن گل ها خواهد شد.

3) از آب دادن به گل ها  و همچنین اسپری آب روی آن ها به شدت خودداری کنید زیرا این نوع گل ها به آب احتیاجی ندارند.

4) یکی دیگر از نکاتی که در نگهداری گل های رز جاودان باید مد نظر قرار داد، رطوبت و دمای گل ها می باشد. در حقیقت رطوبت و دمای بیش از حد برای این نوع گل ها مناسب نیست و باعث پژمرده شدن و نابودی گل های مورد نظر می شود. گل را در محیطی نگهداری کنید که رطوبت محیط زیاد نباشد. بهترین محیط برای نگهداری آن ها، محیطی با رطوبت 50 درصد می باشد.

5) از نگهداری گل های رز جاودان در محیط های گرم به شدت خودداری کنید.

6) یکی دیگر از مواردی که باعث نابودی گل های جاودان و پژمرده شدن آن ها می شود، نور مستقیم خورشید می باشد. در نتیجه برای نگهداری این نوع گل ها باید محیطی را انتخاب کنید که که گل در تابش مستقیم نور خورشید قرار نداشته باشد.

موارد استفاده از گل رز جاودان بنفش

از گل های رز جاودان می توانید به عنوان هدیه های لوکس و همچنین نیمه لاکچری استفاده کنید. استفاده از این نوع گل ها به عنوان هدیه تولد، هدیه زایمان، هدیه سالگرد ازدواج و …. بلامانع می باشد، در نتیجه با خیال راحت می توانید از آن ها استفاده کنید. البته توجه کنید که گل های رز انواع مختلفی دارند و دارای رنگ های متنوعی می باشد. قبل از خرید گل رز جاودان بنفش و یا سایر گل های رز جاودان به پیام آن ها توجه کنید و سپس مورد استفاده قرار دهید. در صورت تمایل برای آشنایی بیشتر با گل رز جاودان و انواع آن به سایت ترنجی مراجعه کنید.

رز جاودان بنفش

گل رز جاودان بنفش و نکات مهم قبل از خرید آن

قبل از این که برای خرید گل رز جاودان بنفش اقدام کنید بهتر است به موارد استفاده از آن دقت کنید. به عبارت دیگر اگر قرار است از آن به عنوان هدیه تولد استفاده کنید گلی را انتخاب کنید با سلیقه طرف مقابل همخوانی داشته باشد. برای هدیه تولد می توانید از گل رز جاودان قرمز، گل رز صورتی و ….. استفاده کنید. البته اگر قرار است از آن به عنوان هدیه زایمان استفاده کنید رنگ گل مورد نظر را با توجه به جنسیت نوزاد تاه متولد شده انتخاب کنید.

انتخاب این نوع گل به عنوان هدیه تولد کودکان مناسب نمی باشد زیرا این گل نیاز به مراقبت دارد، در نتیجه این کار برای کودکان مقداری دشوار می باشد.

یکی دیگر از نکاتی که قبل از خرید گل رز جاودان باید مد نظر قرار داده شود، پیام گل های رز می باشد. به عنوان مثال گل رز زرد به معنای عاقبت به خیری، دعای خیر و سلامتی می باشد. گل رز سفید پیام آور صلح، دوستی، صداقت و …. می باشد. گل رز قرمز به معنای عشق بوده و الهه عشق می باشد.

قیمت گل رز جاودان بنفش

قیمت گل های رز جائردان نسبت به گل های رز معمولی قیمت نسبتا بالا تری دارند. لازم به ذکر می باشد که عوامل مختلفی در قیمت نهایی گل های رز جاودان تاثیر گذار می باشد که می توان به نوع گل، تعداد شاخه های گل رز جاودان، نوع باکس و بسته بندی آن، ویژگی های آن، سلامت گل و ….. اشاره کرد. تعداد گل های رز موجود در باکس های شیشه ای می تواند یک عدد و یا بیشتر باشد که قیمت نهایی آن ها با تعداد گل های رز جاودان موجود در باکس رابطه مستقیم دارد.

ایندکسر