نحوه پارتیشن بندی کردن هارد اکسترنال مرکز اس‌اس‌دی

قاعدتا به جهت درایو ویندوز و برنامه‌ها به 100 تا 150 گیگابایت فضا نیاز دارید که اساسی تو‌جه به فضای موردنیاز شما و حجم هارد شما همین مقدار می‌تونه کم‌تر یا بیش‌تر باشه. من در این نصیب قصد دارم طرز پارتیشن‌بندی همین ویندوز‌ها رو بگم ولی مهم توجه به این که نحوه پارتیشن‌بندی در ویندوز‌های 7، 8 و 10 یکسانه، صرفا یکی‌شون رو تفسیر میدم. پس اگه از ویندوز دیگه‌ای استعمال می‌کنید، پر سرعت ورقه رو نبندید؛ فقط رنگ کادر در ویندوز‌های گوناگون متفاوته و گزینه‌ها همون هستند. ما هم به‌خاطر جدید‌تر بودن و قشنگ بودن ویندوز 10 از عکس‌های همین ویندوز استعمال می‌کنیم. خب می بایست بگم که هارد جدید به‌خودی‌خود عمل نمی‌کنه و یک‌بار بایستی فرمت بشه و اگه پارتیشن‌بندی نشه، اصلا در نصیب درایو‌های فعال کامپیوتر نمایش داده نمیشه. اگه توجه کرده باشین و تا حال کار شما به مراکز کامپیوتری افتاده باشه، طوری از پارتیشن‌ بندی هارد غول بی‌شاخ ‌و دم ساختن که هر‌کی ندونه انگار همین دوستان عزیز دارن آپولو هوا می‌کنن.
عمومی
در پنجره بعدی شما می بایست میزان پارتیشنی که می خواهید ساخت کنید را مشخص و معلوم کنید. کمی که میخواهید را باید برحسب مگابایت وارد نمایید و بعد دکمه Next را کلیک کنید. شما می‌توانید تمام فضا را وارد نمایید اما مهم همین فعالیت فقط یک پارتیشن خواهید داشت.

دوره نتورک در رشت

و ولی نهایی پارتیشن هارد که زیر تیتر پارتیشن منطقی شناخته می‌شود، در واقع همان قسمت‌های پایین مجموعه پارتیشن‌ های توسعه و گسترش یافته هستند. به جهت به کار گیری اهمیت ویندوز می بایست همین پارتیشن را به شکل NFTS فرمت نمایید و برای لینوکس و macOS به صورت exFAT. همچنین می‌توانید داده‌ها را دربین پارتیشن‌های گوناگون منتقل کنید سوای این‌که تأثیری بر داده‌ها یا کارایی بخش‌های دیگر داشته باشد. برای ساخت درایو های دیگر می توانید این فرآیند را تکرار کنید. سپس کلمه Diskpart را تایپ فرمایید و دکمه Enter را بزنید تا امر اجرا شود.

  • کاربران می توانند به جهت تولید پارتیشن های نو همین فرآیند را تکرار نمایند و داده ها خودشان را در پارتیشن های مختلف ذخیره نمایند.
  • در سطح دوم بایستی هارد اکسترنال انتخاب شود و به جهت آغاز پارتیشن بندی کردن در فضای خالی کلیک راست شود.
  • هاردی که از جدول پارتیشن سنتی استفاده می‌کند، می‌تواند فقط 4 پارتیشن داشته باشد.

پارتیشن‌بندی چیزی نمی باشد که یک عضو بی آلایش هر روز حساس آن سر و کار داشته باشد، اما در صورتی که بخواهید سیستم عاملی نو کارگزاری کنید یا درایو جدیدی روی هارد کامپیوتر یا این که لپ‌تاپ‌تان بسازید، بایستی اصول اولیه‌ی پارتیشن‌بندی را بلد باشید. اگر به دنبال راهی برای ارتقای شتاب کامپیوترتان هستید ممکن می باشد پارتیشن بندی به جهت شما مناسب باشد. این نحوه مهم تفکیک سیستم عامل و نرم‌افزارها از سایر داده‌های روی هارددرایو، شتاب سیستم را ارتقاء می‌دهد.

آموزش پارتیشن بندی ، نصب ویندوز و تهیه Image

پارتیشن بندی اساسی مزایا و معایبی هست که هر فرد باید با در لحاظ گرفتن ویژگی‌های مورد انتظار تصمیم به پارتیشن بندی هارد خود نماید یا خیر. بعد از بوت نمودن DVD یا فلش نصب ویندوز به تراز ای از کارگزاری سیستم عامل ویندوز می رسید که باید درایو کارگزاری ویندوز را گزینش کنید. این تراز در تمامی ورژن های ویندوز یکسان و پارتیشن بندی هارد در کارگزاشتن ویندوز در این مرحله اتفاق می افتد.
اگر درایو شما حافظه بیش از 2 ترا دارد، وجود GPT اضطراری و لازم میباشد اما همین مورد قضیه در مورد SSD درستی نمی کند. به صورت کلی در صورتی که بخواهیم بگوییم، GPT در برابر حل مشکلات و خطاهای احتمالی عملکرد بهتری از خودش نشان می دهد و هم رئیس پارتیشن بندی بهتری دارد. سیستم برهان های ویندوز ، 7، 8 و 8.1 و ویستا ورژن 64 بیتی به سیستمی بر مبنای UEFI نیاز دارند تا از یک درایو GPT بوت کنند. برتری GPT در همین مورد عمده مشخص و معلوم می شود، به همین عامل که یکسری اسکن از بوت داده را در یک‌سری پارتیشن ذخیره سازی می کند. همین طرز باعث می شود تا در صورتی که یک پارتیشن اهمیت مشکل و نقصی مواجه شد، از پارتیشن های دیگر برای بازیابی به کار گیری کند.

آموزش پارتیشن بندی درایوهای لپ تاپ دل

ابتدا عبارت Disk Management (مدیریت دیسک) را در منوی آغاز ویندوز وارد کرده بعد گزینه‌ی Create and Format Hard Disk Partitions را انتخاب کنید. علاوه بر همین پیچیدگی کارگزاری ویندوز و نرم‌افزارها روی سایر فضاهای پارتیشن شده ممکن میباشد فعالیت شما را دشوار تر کند. هارد درایو کامپیوتر یک عدد از قطعات حیاتی آن میباشد چون چه در شرایط خاموش و چه پر‌نور همه دیتاها در آن ذخیره می‌شود. گرچه همین قطعه بیشترین احتمال فساد را دارد ولی نسبت به هزینه‌ای که برای آن صرف می‌شود، کارهای زیادی انجام می‌دهد. و بعد از آن در گوشه و کنار ویندوز حیاتی رابط کاربری بی آلایش تر ادامه پارتیشن بندی را ادامه دهید.
با همین طریق می‌توانید پارتیشن را به صورت FAT32 فرمت نمایید که شتاب آن نسبت به NTFS یا این که exFAT به خصوص بر روی سیستم‌های قدیمی تر بیشتر است. پارتیشن‌بندی حساس استفاده از ابزارهای گرافیکی در صورتی که از فرایند آن به لطف اطلاع داشته باشید، عمل نسبتاً ساده‌ای محسوب می‌شود. هنگام کارگزاشتن یک سیستم‌عامل (چه ویندوز و چه لینوکس)، برنامه کارگزاشتن سیستم‌عامل یک ورقه پارتیشن‌بندی ارائه می نماید که در آن می‌توان پارتیشن‌های درایو را ایجاد، حذف، یا این که فرمت کرد و حتی تغییر تحول اندازه داد.
از مختصات این پوشه سیستم می اقتدار به قابلیت رمزگذاری اطلاعات, محدود نمودن دسترسی بر مبنا کاربر، عدم حصر ترازو پوشه و پارتیشن و جلوگیری از نوشتن داده ها بر روی نقاط معیوب هارددیسک نام برد. چندی آنگاه مایکروسافت سیستم پوشه exFAT را همراه کلیدی ویستا SP1 ارائه کرد که قرار بود همراه اهمیت ویندوز ویستا ارائه شود .FAT32 سیستم فایلی است که برای عمده اعضا ویندوز آشنا است. در ابتدا، سیستم استدلال ویندوز 95 از FAT32 پشتیبانی می کرد و همین مسأله تا ویندوز XP ادامه داشت. اما FAT32 با ایراداتی بود که در سیستمهای مدرن خود را نشان داد.
برای انجام پارتیشن بندی و تقسیم هارد به تعدادی بخش روشهای گوناگونی وجود داراست که در زیر به آنها اشاره شده است. آکادمی هارد ایران ،با 12 سال سوابق براق ، افتخار ارائه بهترین و شایسته ترین سرویس ها بازیابی داده ها در مرز و بوم عزیزمان جمهوری اسلامی ایران را در کارنامه خود دارد. کتابراه مرجع قانونی دانلود مکتوب الکترونیکیو دانلود کتاب صوتیاست که قابلیت دسترسی به هزاران کتاب، رمان، مجله و کتاب صوتی و همینطور خرید کردن کتاب الکترونیک از طرز گوشی تبلت و رایانه به جهت شما آماده می‌کند. شما اصلی استعمال از کتابراه همیشه و تمامی جا به کتاب‌ها و کتابخانه خود دسترسی دارید و می‌توانید به سادگی از هر فرصتی برای مطالعه به کار گیری کنید. در کتابراه برای همه سلیقه‌ها از داستان، کتاب داستان و شعر تا روانشناسی، تاریخی، علمی، برد و… همینطور در کتابراه هزاران مکتوب بدون‌پول هم قابل دانلود است.
با هدف ارائه خبر‌ها و باز‌نگری های تخصصی در زمینه کانال و فناوری در سال 1397 شکل گرفت و گروه تحریریه نت ران، صداقت در طرز ابلاغ مطالب را سرلوحه عمل خویش قرار دیتا اند. برای اتمام کار، روی گزینه‌ی OK کلیک کنید و بعدش روی گزینه‌ی Install Now بزنید. این پارتیشن همگی فایل‌های ترانه فیلم و اطلاعات دیگه‌ی شما رو در خودش نگهداری می‌کنه. پس هر مقدار که از فضا باقی مونده رو می‌تونین به همین پارتیشن اختصاص بدین.
در این صورت، تمامی فضای باقی‌مانده به رخ پارتیشن Extended در خواهد آمد و دیگر هیچ فضای خامی درون هارددیسک باقی نخواهد ماند. به طور کلی اکثریت هارد دیسکهای پارتیشن بندی شده، کلیدی یک پارتیشن اولیهPrimary Partition نحوه رمزگذاری هارد اکسترنال یک پارتیشن افزوده شده Extended Partition و درایوهای منطقی Logical Drives که داخل پارتیشن Extended قرار دارند، می باشد. در پنجره‌ بعدی باید میزان فضای اختصاص نیافته جهت قرارگیری در پارتیشن نو را وارد کنید.
استفاده بهینه از فضا در هر بستری سبب دسترسی معمولی تر، بهبود میزان مرغوب بودن و جلوگیری از هدر رفتن بیهوده فضای مصرفی می شود. نظرات و پیشنهادات خود را می توانید بصورت کامنت در برگه رسمیاینستاگرام رایانه کمکقرار دهید. به جهت به کار گیری از Diskpart بایستی cmd را به صورت Run as administrator اجرا کنید، پس از اجرای خط فرمان cmd در آغاز فرمان diskpart راتایپ نمایید و وارد برنامه diskpart شوید.

حتما بخوانید:
برای همه نوع استفادهای کاربرد دارد

معرفی 5 موبایل قرمز رنگ دربین منزلت موجود در بازار

البته دقت داشته باشید که حیاتی این عمل کل دیتاها باطن هارد شما حذف میشه. اگه بخوام یک مثال دیگه براتون بزنم، می‌تونم به سنگین و نماید شدن درایو‌های نا مرتب که پر از پوشه و فایل هستن اشاره کنم. اگه در یک درایو آبادی تا فولدر 90 گیگابایتی داشته باشین، در کسری از ثانیه پس از وارد شدن به اون درایو می‌تونین فایل‌ها رو ببینید.
فرض نمایید یک لپ تاپ یا هارد اکسترنال خریده اید که تنها یک پارتیشن داراست یا هارد کامپیوتر خودتان را می خواهید فرمت نمایید و مجددا پارتیشن بندی کنید. البته یادآور می شود که این فولدر سیستم هنوز نیز به وسیله همگی سیستم عاملهای مایکروسافت (البته از ویندوز 98 به بالا) شناسایی می شود. NTFS یا این که New Technology File System که اساسی ویندوز NT به بازار آمد و می توانست اشکالات FAT یا این که FAT32 را در هاردهای بزرگ از دربین بردارد و به تیتر یک فایل سیستم برای هاردهای ظرفیت بالا و هاردهای سروری آیتم به کار گیری قرار گیرد.
بعد از این که گنجایش پارتیشن نو را معلوم کردید بر روی کلمه OK کلیک کنید (به تصویر ذیل اعتنا کنید پارتیشن 4 تا شد). بایستی در این مرحله به جهت درایو Strart up تان یه خرده را در مقیاس مگا بایت وارد کنید(البته % نیز میشه). Primery و بعد از آن Extended تولید میکنیم.وبرای حذف پارتیشن ها برعکس تولید اونا فعالیت میکنیم. DELET (در برخی کامپیوتر ها سوییچ دیگر) را پائین نگه دارید تا وارد Setup شوید.

حتما بخوانید:
اکسیژن ساز - خرید دستگاه اکسیژن ساز خانگی

چرا می بایست هارد رو پارتیشن‌بندی کنیم؟

برای پیدا نمودن آن، باید به زمان اجرای برنامه نصب، دکمه های SHIFT + F10 را فشار دهید. یکی از نقاط قوت همین برنامه، این است که به شما اذن می دهد هارد اکسترنال خویش را سوای فرمت، پارتیشن بندی کنید. به این ترتیب، هیچ کدام از داده‌های شما در طول این فرایند، پاک نخواهند شد. خب هم اکنون که با کلیدی پاریتشن‌بندی هاردهای اکسترنال آشنا شدیم، زمانه آن می باشد که به مسئله حساس مقاله یعنی روش‌های انجام همین فعالیت بپردازیم.
می‌توان یک پارتیشن داشت که شامل تمامی فضای ذخیره‌سازی روی درایو باشد یا این که همین که فضای موجود را به 20 پارتیشن متعدد تقسیم نمود. در هر دو موقعیت باید دست‌کم یک پارتیشن روی درایو وجود داشته باشد. درایوهای متعددی یک پارتیشن دارند که از قبل تهیه شده است؛ اما همه ابزارهای ذخیره‌سازی هنگامی هیچ پارتیشنی نداشته باشند به شکل یک فضای تخصیص نیافته آزاد هستند. به جهت راه‌اندازی عملی یک سیستم پوشه و ذخیره هر گونه پوشه باطن یک درایو، بایستی آن را پارتیشن‌بندی کرد. به عنوان عضو مبتدی و تازه کار ویندوز، EaseUS Partition Master می‌تواند بهترین آیتم به جهت شما باشد.
سپس باید به کمک حروف انگلیسی نام پارتیشن را مشخص و معلوم کرد تا از بقیه پارتیشن ها متفاوتی گردد. کسانی که از سیستم ادله ویندوز 10 استعمال می کنند قبل از ذخیره هر دسته داده و اطلاعاتی در پارتیشن های نو می بایست یک توشه آن را فرمت کنند. کاربر بایستی از در بین فولدر سیستم های موجود یک عدد را تعیین و برچسب تازه برای پارتیشن تعین نماید. آن گاه از این کار و انتخاب گزینه perform a quick format عملیات سایت منبع به کل می رسد. به طور نمونه درصورتیکه فایل‌ها و دیتاها و برنامه های ویندوز را در کنار هم و در درایو C ذخیره نمایید و اتفاقی برای ویندوز رخ دهد تمامی نرم افزارهای کارگزاری شده بر روی سیستم از دست می‌روند و ممکن می باشد به بازیابی دیتاها نیاز داشته باشید. مثلاً از درون ویندوز نمی‌توان پارتیشن سیستم‌عامل ویندوز را حذف کرد. در این شرایط باید از سی دی live لینوکس یا CD نصب ویندوز به جهت ساخت تغییرات به کارگیری کنید. نمایندگی توشیبا درگاهی امن و مورد اعتماد میباشد که در زمینه فروش و سرویس ها پس از فروش فعالیت رسمی و رسمی دارد. نمایندگی توشیبا مهم ارائه سرویس ها پس فروش شرکتی و اصل تامین کننده دارای محصولاتی هست که از این نمایندگی تنظیم می شود. پس چنانچه هارد شما فضای مقداری دارااست بهتر می باشد که آن را پارتیشن بندی نکنید و به جای آن از یک هارد درایو اکسترنال استعمال کنید. ۲- پارتیشن بندی هارد پس از کارگزاشتن ویندوز و به امداد قابل انعطاف افزار Disk Management که ملازم مهم همگی نسخه های ویندوز کارگزاشتن میشود. این فیلم کوتاه روش پارتیشن بندی هارد در ویندوز را به سادگی آموزش خواهد داد . حیاتی دیدن همین کلیپ ویدیو برای مدام میتوانید درایو های خود را حذف و ساخت کنید.
یک هارد به شکل فیزیکی از تعدادی دیسک مغناطیسی ساخته شده است که در فواصل زیاد اندک روی همدیگر قرارگرفته اند و یک محور مرکزی آن ها را در جای خویش اثبات نگه می دارد. همین صفحات حول این محور می چرخند و می توانند اطلاعات مغناطیسی را در هر دو بر روی خویش ذخیره کنند. به جهت قرائت و تالیف دیتاها روی صفحه ها هدهایی تعبیه شده اند که قابل حرکت هستند.
پروسه پارتیشن بندی در هارد جدید و هاردی که تا قبل از این استعمال شده به یک صورت است. بعضی سیستم استدلال ها، چند پارتیشن را ساپورت می‌نمایند مانند ویندوز و لینوکس و برخی دیگر مثل macOS صرفا به یک درایو نیاز دارند. ویندوز، فایل‌های سیستمی را در System Partition ذخیره می نماید و فایل‌های اطلاعاتی کاربر را در پارتیشن های دیتا.
مشکل هارد اکسترنال raw دیسک Primary برای نصب سیستم استدلال کامپیوتر واجب است. بر بر روی هر هارد دیسک حد عمده ۴ پارتیشن Primary می توان ایجاد کرد. یکی از از سوالات متداولی که وجود این است که مثلا بعد از خرید لپ تاپ استوک دل یا هر لپ تاپ دیگری آیا نیاز به پارتیشن بندی وجود دارد؟ پاسخ به این سوال کاملا پر‌نور است، بله.

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaLevitraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma