[ad_1]

اعتراضات علیه ترامپ در سراسر مکزیک در حال برگزاری است

مکزیک آماده ضربه زدن به ایالات متحده در جاهایی است که به آن آسیب می رساند: ذرت.

امروزه مکزیک یکی از بهترین خریداران ذرت آمریکایی در جهان است. و سناتور مکزیکی آرماندو ریوس پیتر ، رئیس کمیته امور خارجه کنگره ، می گوید این هفته لایحه ای را معرفی می کند که به جای ایالات متحده از برزیل و آرژانتین ذرت خریداری می شود.

این یکی از اولین نشانه های اقدامات احتمالی بالقوه مکزیک در پاسخ به تهدیدهای رئیس جمهور ترامپ علیه این کشور است.

ریوس پیتر 43 ساله در اعتراض به ترامپ در مکزیکوسیتی به لیلا سانتیاگو از CNN گفت: “من قصد دارم ذرت خریداری شده در غرب میانه را قبض بدهم و … من قصد دارم به برزیل یا آرژانتین بروم.”

وی افزود: این روش خوبی است که به آنها بگویید این رابطه خصمانه پیامدهایی دارد ، امیدوارم تغییر کند.

ذرت آمریکایی بخشی از غذای این کشور است. در مکزیکو سیتی ، از ناهار خوری خوب تا دکه های غرفه های خیابانی ، تاکوهایی با پایه ذرت مانند تاکوها در همه جا یافت می شوند.

مرتبط: دختر کشاورز مکزیکی: NAFTA ما را نابود کرد

آمریکا همچنین بزرگترین تولید کننده و صادر کننده ذرت در جهان است. ذخایر ذرت ایالات متحده به مکزیک پس از NAFTA ، یک قرارداد تجارت آزاد بین مکزیک ، آمریکا و کانادا امضا شد.

کشاورزان آمریکایی در سال 2015 ، آخرین سال داده های موجود ، به ارزش 2.4 میلیارد دلار ذرت به مکزیک ارسال کردند. در سال 1995 ، یک سال پس از قانونی شدن NAFTA ، صادرات ذرت به مکزیک فقط 391 میلیون دلار بود.

کارشناسان می گویند چنین لایحه ای برای کشاورزان آمریکایی بسیار پرهزینه است.

دارین نیوزوم ، تحلیلگر ارشد در DTN گفت: “اگر واقعاً شاهد جنگ تجاری هستیم كه در آن مكزیك خرید خود را از برزیل آغاز می كند … خواهیم دید كه این امر بر بازار ذرت تأثیر می گذارد و به بقیه اقتصاد كشاورزی گسترش می یابد.” شرکت مدیریت کشاورزی.

لایحه ریوس پیتر نشانه دیگری از آمادگی مکزیک برای پاسخ به تهدیدات ترامپ است. ترامپ می خواهد مکزیک را مجبور به پرداخت دیوار مرزی کند و مالیات بر واردات مکزیک را در محدوده 20 تا 35 درصد تهدید می کند.

ترامپ همچنین خواهان مذاکره مجدد درباره NAFTA است. او وی را مسئول هجوم مشاغل تولیدی در مکزیک می داند. گزارش غیرحزبی کنگره نشان داد که این درست نیست.

مطالب مرتبط: مکزیک “طرح اضطراری” ترامپ را دو برابر می کند.

هنوز هم ، ترامپ می گوید که او خواهان یک معامله تجاری بهتر برای این کارگر آمریکایی است – اگرچه او نگفته است که معامله بهتر چگونه است.

همه طرفین دو هفته پیش اعلام کردند که مذاکرات پس از 90 روز مشاوره در ماه مه آغاز می شود.

اما ترامپ می گوید اگر مذاکرات توافقی را که می خواهد انجام ندهد ، تهدید به عقب نشینی از NAFTA می کند.

رهبران مکزیکی مانند ریوس پیتر از چنین صحبت های تند استقبال نمی کنند. او تنها نیست. ایلدفونسو گوایاردو ، وزیر اقتصاد مکزیک گفت مکزیک “به سرعت” به هرگونه تعرفه ترامپ در ژانویه پاسخ خواهد داد.

گواهاردو در 13 ژانویه در یک برنامه خبری مکزیک گفت: “روشن است که ما باید آماده باشیم تا بتوانیم بلافاصله تأثیر اندازه ای از این نوع را جبران کنیم.”

“شستا دارلینگتون در گزارش این داستان سهیم بوده است.”

CNN مانی (مکزیکو سیتی) اولین بار در تاریخ 13 فوریه 2017 منتشر شد: 12:06 بعدازظهر ET

[ad_2]

منبع: bookly-news.ir

ایندکسر