[ad_1]

اعتراضات علیه ترامپ در مکزیک در حال برگزاری است

مکزیک آماده حمله به ایالات متحده است ، جایی که صدمه می بیند: ذرت.

مکزیک امروزه یکی از بزرگترین خریداران ذرت آمریکایی در جهان است. سناتور مکزیکی آرماندو ریوس پیتر ، رئیس کمیته روابط خارجی کنگره ، می گوید که این هفته لایحه ای را ارائه می دهد که به مکزیک اجازه می دهد به جای ایالات متحده از برزیل و آرژانتین ذرت بخرد.

این یکی از اولین نشانه های اقدامات ملموس مکزیک در پاسخ به تهدیدهای رئیس جمهور ترامپ علیه این کشور است.

ریوس پیتر 43 ساله روز یکشنبه در اعتراض به ترامپ در مکزیکو سیتی به لیلا سانتیاگو از CNN گفت: “من قبض ذرت خریداری شده در غرب میانه و … را به برزیل یا آرژانتین منتقل می کنم.”

وی افزود: این راه خوبی است که به آنها بگوییم این رابطه خصمانه عواقبی دارد ، امیدوارم تغییر کند.

ذرت آمریکایی یکی از غذاهای موجود در این کشور است. در مکزیکو سیتی ، از رستوران های خوب غذا تا تاکوهای خیابانی ، غذاهای مورد علاقه ذرت مانند تاکو را می توانید در همه جا پیدا کنید.

مطالب مرتبط: دختر یک کشاورز مکزیکی: نفتا ما را نابود کرد

آمریکا همچنین بزرگترین تولید کننده و صادر کننده ذرت در جهان است. عرضه ذرت ایالات متحده به مکزیک پس از NAFTA ، توافق نامه تجارت آزاد بین مکزیک ، آمریکا و کانادا امضا شد.

کشاورزان آمریکایی در سال 2015 ، آخرین سال داده های موجود ، 2.4 میلیارد دلار به ذرت در مکزیک حمل کردند. در سال 1995 ، یک سال پس از اجرای NAFTA ، صادرات ذرت به مکزیک فقط 391 میلیون دلار بود.

کارشناسان می گویند چنین لایحه ای هزینه زیادی برای کشاورزان آمریکایی خواهد داشت.

دارین نیوزوم ، تحلیلگر ارشد DTN ، می گوید: “اگر واقعاً شاهد یک جنگ تجاری باشیم که مکزیک از برزیل خرید خود را آغاز کند … خواهیم دید که این امر بر بازار ذرت تأثیر می گذارد و به بقیه اقتصاد بازار کشاورزی سرایت می کند.” یک شرکت مدیریت کشاورزی

لایحه ریوس پیتر نشانه دیگری از آمادگی مکزیک برای پاسخ به تهدیدهای ترامپ است. ترامپ می خواهد مکزیک را برای ساخت دیوار مرزی متقبل شود و از واردات مکزیک از 20 تا 35 درصد مالیات بخواهد.

ترامپ همچنین خواهان مذاکره مجدد درباره نفتا است. او او را مسئول هجوم مشاغل تولیدی در مکزیک می داند. مطالعه گزارش غیرحزبی کنگره نشان داد که این واقعیت ندارد.

مطالب مرتبط: مکزیک “برنامه احتمالی” ترامپ را دو برابر کرد

با این حال ، ترامپ می گوید که او یک قرارداد تجاری بهتر برای کارگر آمریکایی می خواهد – اگرچه او نگفته است که یک توافق بهتر چگونه به نظر می رسد.

همه طرف ها دو هفته پیش اعلام کردند که مذاکرات در ماه مه پس از یک دوره مشورت 90 روزه آغاز می شود.

اما ترامپ می گوید اگر مذاکرات به توافق مورد نظر او نرسد ، تهدید می کند که از نفتا خارج می شود.

رهبران مکزیکی مانند ریوس پیتر از چنین صحبت های خشن استقبال چندانی نمی کنند. او تنها نیست. ایلدفونسو گوآهاردو ، وزیر اقتصاد مکزیک در ماه ژانویه گفت که مکزیک به همه تعرفه های ترامپ “بلافاصله” پاسخ می دهد.

گوآهاردو در 13 ژانویه در یک برنامه خبری مکزیکی گفت: “بسیار واضح است که ما باید آماده باشیم تا بتوانیم بلافاصله تأثیر چنین اقدامی را جبران کنیم.”

شستا دارلینگتون به گزارش این داستان کمک کرد

CNNMoney (مکزیکو سیتی) اولین بار در 13 فوریه 2017 منتشر شد: 12:06 بعد از ظهر به وقت شرقی

[ad_2]

منبع: bookly-news.ir

ایندکسر