از نظر کمان ، کمان باید دارای وزن خوب ، انعطاف پذیری و تعادل بین قورباغه و نوک باشد. سنجش این امر همیشه آسان نیست و نیاز به گذراندن مدتی با کمان دارد. اگر بیش از حد سنگین باشد ، می تواند دست شما را فشار داده و حتی با گذشت زمان باعث آسیب شود. اگر بیش از حد سبک باشد ، تولید یک صدای بزرگ را مشکل می کند.

 

اگر بسیار انعطاف پذیر یا بسیار سفت باشد ، در دستان شما کمتر چابک خواهد بود. اگر متوازن نباشد ، اجرای سکته مغزی پیشرفته مانند اسپیکاتو (پرش از کمان) ، سوتیل (کمان تندرست سریع) ، ریکوش (چندین بار پرش در کمان پایین یا بالا) یا سکته های دیگر دشوار خواهد بود.

 

فراموش نکنید که از یکی از بهترین منابع خود استفاده کنید: معلم خود. ویولن ها و کمان ها را نزد معلم خود بیاورید ، یا از معلم خود بخواهید که برای انتخاب چیزی با شما همراه شود. اگر دیگر معلم ندارید ، استفاده از گوش دوستان نوازنده خود را فراموش نکنید. با این حال ، متوجه شوید که نه معلم شما و نه دوستان ویولونیست شما به احتمال زیاد در ساختن واقعی این ساز متخصص نیستند و فقط می توانند نظر مجربی در مورد صدای ویولن ارائه دهند و به مشکلات آشکار اشاره کنند.

 

بنابراین ، ایده خوبی است که ویولن توسط یک نوازنده معتمد “بررسی شود”. یک نوازنده خوب احتمالاً می تواند سازنده و/یا سن تقریبی ویولن را تأیید کند. مهمتر از همه ، او می تواند تشخیص دهد که ساز خوب است یا ضعیف ساخته شده یا هر گونه مشکل ساختاری دارد.

 

به یک سالن بزرگ بروید و برای کسی بنوازید ، یا بگذارید طرف مقابل شما بنوازد تا بتوانید بشنوید که ویولن از آن طرف اتاق چگونه به نظر می رسد و چه تاثیری می گذارد. سعی کنید تا آنجا که امکان دارد ویولن بنوازید – از سالن های بزرگ تا اتاق تمرین – تا توانایی های ساز را به طور کامل ارزیابی کنید.

 

اما ، مهمتر از همه ، هرگز ویولونی نخرید که یا آن را دوست ندارید یا در مورد آن شک دارید.

 

لوتیرها و دوستان بر نظر شما تأثیر می گذارند ، بنابراین فراموش نکنید که بالاخره شما باید ساز را انتخاب کنید. به افکار خود ایمان داشته باشید. هیچ چیز بدتر از نواختن روی یک ساز نیست که با پول زیادی خریداری کرده اید و واقعاً آن را دوست ندارید!

 

پس از مدتی نواختن ، ممکن است تصمیم بگیرید که زمان ارتقاء ویولن خود رسیده است. اگر معلم شما به شما می گوید که شما بیش از حد سخت کار می کنید تا صدا را از ساز دریافت کنید-این گاهی اوقات یک شاخص است که ممکن است زمان ارتقاء زمان باشد. اگر احساس می کنید که آماده ارتقا هستید ؛ مطمئن شوید که می دانید چگونه یک ابزار را برای صدا ، پاسخ ، نمایش و غیره آزمایش کنید. از دوستان و معلمان ماهر برای کمک به شما در این مورد استفاده کنید.

 

قبل از ارتقاء ، این س exploreال را بررسی کنید که آیا تعمیر مجدد توسط یک نوازنده مجرب می تواند ساز قدیمی شما را زنده کند؟ گاهی اوقات این امر صادق است و اغلب تنظیماتی مانند چسباندن درزها (که به طور معمول بدون چسبندگی ظاهر می شوند و می توانند صدای ویولن را بطور اساسی کاهش دهند) یا کمی حرکت دادن پایه صدا می تواند تغییر اساسی ایجاد کند.

 

انتظارات از ارزش

 

یک انتظار معمول این است که ویولن یک سرمایه گذاری است و با گذشت زمان ارزش آن افزایش می یابد. این احتمالاً در مورد ویولن های بسیار گران قیمت صادق است ، اما مطمئناً هیچ کس نباید انتظار داشته باشد که ویولن زیر 100000 دلار خریداری شود. اقتصاد معامله با ویولن این امر را غیرممکن می کند و بازار فروش خصوصی ویولن به خوبی توسعه نیافته است.

 

تا زمانی که ویولن را با یک ویولن گرانتر دیگر از فروشنده ای که ساز را به شما فروخته است ، ویولن ارزش خود را حفظ کنید. همچنین فروشندگان ممکن است معاملاتی با ارزش مشابه برای ابزارهایی که در جاهای دیگر خریداری کرده اید به شما پیشنهاد دهند. اگر نواختن ویولن را کنار بگذارید و تصمیم بگیرید که آن را بطور کامل بفروشید ، می توانید ارزش آن را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. ممکن است تصمیم بگیرید که آن را برای کودک یا نوه ذخیره کنید یا به مدرسه اهدا کنید و از مالیات کسر کنید.

 

ایندکسر