این در حالی است که اینترنت نسل چهار ثابت یا TD-LTE در حقیقت آخرین نسل اینترنت ثابت است و بهترین گزینه ی بی سیم برای تأمین اینترنت سازمان ها، مؤسسات و شرکت های تجاری و همچنین منازل مسکونی به شمار می رود. از نزدیک به 9 ماه پیش تاکنون با در دسترس قرار گرفتن نسل سوم و چهارم تلفن همراه در کشور، تب استفاده از اینترنت پرتابل بسیار بالا گرفته است و با زیر پوشش قرار گرفتن شهرهای بیشتری در این مجموعه در طی ماهها و سالهای آینده، استفاده از اینترنت پرتابل به پدیده معمولتری در مقایسه با اینترنت ADSL خانگی و اداری تبدیل میشود. در حال حاضر در کشورمان، اینترنت سیم کارت ها از اینترنت های خانگی وضعیت مطلوب تری را از نظر سرعت دارند. برای اتصال هر چه سریعتر به این مودم علاوه بر موارد گفته شده میتوان از QR Code حاضر در پشت کاور مودم سود جست جاییکه برای اتصال به E5336، اسکن کردن این کد با نرمافزارهای معمول بارکدخوان کافی خواهد بود.

این مودم کوچک، تنها نمونه حاضر در این بررسی است که اتصال 3G را فقط به صورت USB و متصل به کامپیوتر ارائه میدهد و از وایفای یا 4G در آن خبری نیست. وایفای دوبانده 802.11ac، آنتنهای 4G و وایفای داخلی، سرعت دانلود ۱۵۰ مگابیت و کلید پاور دیگر مشخصات این مودم هستند. موبایلهای تولید شده مخصوص مناطق جغرافیایی خاص ممکن است با شبکههای مخابراتی منطقه یا کشورهای دیگر سازگار نباشند. از سوی دیگر این مودم در زمینه سایز و وزن بسیار بهینه عمل کرده و راه حل مناسبی برای کاربرانی که بیش از موبایل، با PC و لپتاپ سر و کار دارند به حساب میآید. تا دو سال پیش، این مودم مسائل عجیب و غریبی داشت ولی ایرانسل با عرضه یک فریم ویر جدید و ارتقای آن، برخی مسائل مانند تجمیع فرکانس و آنتن دهی را حل کرد. راه اندازی مودم هیچ تخصص عجیب و غریبی لازم ندارد. طراحی و ساخت مودم FD-C40 H1 بسیار ساده ، سبک و اصولی است به طوری که اگر به جایگاه فندکی ماشین متصل شود هیچ مزاحمتی برای راننده ندارد. این مودمها در اکثر مواقع به فرم USB طراحی شده و نهتنها برای تامین انرژی بلکه برای تبادل اطلاعات نیز به پورت USB کامپیوتر نیاز داشتند.

E5336 از طراحی ارگونومیک زیبایی برخوردار بوده و به راحتی در دست قرار می گیرد. همچنین از بهترین مودمهای دانگل (USB wireless) میتوان به D-Link و TP-Link اشاره کرد. با انقلاب اسمارتفون و حضور گوشیهای هوشمند در جیب تمامی کاربران، نیاز به اینترنت پرتابل بیش از همیشه احساس شد و با وزیدن گرفتن نسیم رایتل در ارائه اینترنت نسل سوم، عطش کاربران ایرانی در دسترسی به یک اینترنت موبایلی سریع، بدون قطعی و با پوشش مناسب بهشدت افزایش پیدا کرد. با بهره برداری رسمی از گسترده ترین سرویس TD-LTE در ایران، فروش مودم های اینترنت نسل چهار ثابت خانگی و اداری ایرانسل آغاز شد. دستهی دوم از مودمهای 4G، خانگی (داخلی) هستند که قابلیت حمل شدن نداشته و در مکانهای ثابتی مانند خانه یا اداره استفاده میشوند. مودمهای 4G با باتری داخلی که قابل حمل بوده و طرفداران زیادی را دارند. دسته دوم مودمهای قابل حمل بدون وای فای ، مودمهای همراه دارای پورت LAN هستند که اینترنت همراه را از طریق پورت شبکه در اختیار شما قرار میدهند. مودمهای 4G را میتوان در سه دسته قرار داد.

ایندکسر