شاید این اصل آسان به نظر برسد اما حد و مرزی دارد که اگر رعایت نشود می تواند تاثیر معکوس بگذارد (در گرفتن اطلاعات از مشتری وارد حریم خصوصی او نشوید و تنها به مسائل روزمره اکتفا کنید). ماده ۱۷۰ـ وزارت راه و شهرسازی موظف است به منظور تحقق توسعه پایدار در مناطق شهری و روستایی، تعاملات اقتصادی، اجتماعی و كالبدی فیمابین شهرهای با جمعیت بیش از یكصد هزار نفر یا روستاهای واقع در حریم آنها را از طریق تهیه و اجرای طرحهای مجموعه شهری، جامع و تفصیلی شهری با رویكرد اولویت توسعه درونی شهرها، بهرهگیری از ظرفیتهای توسعه روستاهای مستعد، صیانت از اراضی كشاورزی و باغهای واقع در داخل و حاشیه شهرها و روستاها ساماندهی نماید. نهتنها از جهت تحلیل بازار و رقبا بلکه دردسرهای مدیریتی، حقوق کارکنان و تمام هزینههایی که برای کسب و کارهای بزرگتر وجود دارد از جمله دلایل قانعکنندهای هستند تا راهاندازی یک کسب و کار کوچک را در اولویت قرار دهند. اگر شما نیز به تازگی کسب و کارتان را راه اندازی کرده اید حتما نیاز است که ابتدا دوره های آموزش فروش را بگذرانید و سپس طی یک جلسه مشاوره فروش، خط و مشی و استراتژی خودتان را برای فروش مشخص کنید.

اصلاً نمی دونید چطور باید مشتری های قدیمی خودتون را همیشه فعال نگه دارید؟ همان طور که از نام مدیریت ارتباط با مشتری بر می آید، اساس این اصل بر ارتباطات است؛ این که از ایجاد تا حفظ روابط طولانی مدت با مشتری بتوانید ارتباطی سازنده برقرار کرده و مشتری را راضی نگه دارید. سازمان می توانند به طور موثری از این فرصت ها در موفقیت و برندسازی استفاده کنند. به سخن پراکنی می پردازند و فعالیت سازمان ها را اطلاع رسانی می کنند. مشاور بازاریابی سازمان ها را در جهت ایجاد یک برنامه بازاریابی منسجم و دقیق برای دستیابی به سهم بازار بیشتر کمک می نماید. برای تبدیل یک مشتری بالقوه به مشتری بالفعل ابتدا باید مشتری را به سمت خود بکشانید (به وسیله تبلیغات موثر) سپس اطلاعات تماس مشتری را به صورت هوشمندانه از وی بگیرید و در مرحله بعد با پیگیری مطلوب یا ارسال پیام های تبلیغاتی جذاب که در مشتری حس نیاز ایجاد کند، مشتری را نمک گیر کنید و در نهایت با تداوم ارتباط جلب رضایت کنید.

این حرکت تنها باعث ایجاد ضرر و زیان برای تجارت خواهد بود. برخی مدیران نیز برای کسب رتبه یک در بازار از حضور یک مشاور فروش خبره کمک می گیرند که این می تواند به تسریع در روند موفقیت کمک کند. احتمالا مشاهده کرده اید که برخی از فروشنده ها ارتباط خوبی با مشتری برقرار نمی کنند و به نوعی اندکی گارد دارند در حالی که در آموزش فروش حرفه ای برقراری ارتباط و حفظ تعامل اولین و اساسی ترین نکته محسوب می شود. شرکت بهیدو یک آژانس دیجیتال مارکتینگ در اصفهان است که تمامی خدمات دیجیتال مارکتینگ را با بهترین و به روز ترین روش ها و با بررسی های اصولیه بازار هدفتان به شما ارائه میدهد. یکی از اساسی ترین تکنیک ها برای فروش موفق، داشتن ارتباطات خوب و قوی با مشتریان است. اگر شما ارتباط خوبی با مشتریان بالقوه گرفته و آن ها را تبدیل به مشتریان دائم کرده باشید، می توانید در انتظار مشتریان جدیدی باشید که توسط مشتریان بالقوه قدیم (مشتریان بالفعل جدید) به سمت شما آورده می شوند.

۲ـ نسبت به تهیه طرح مكانیابی پایانههای بارگُنج (كانتینری) و حمل و نقل تركیبی در شبكه اصلی و عبوری (ترانزیتی) كشور اعم از شمالی ـ جنوبی، شرقی ـ غربی و نیز شبكه آسیایی تا پایان سال دوم برنامه و اجرای آن از طریق بخش خصوصی و تعاونی اقدام نماید. دولت مكلف است اقدامات لازم را مشتمل بر كاهش مصرف، تولید سیگار خارجی معتبر با نشان تجاری اصلی در داخل كشور مشروط بر تعهد شركت مذكور به عدم واردات را بهعمل آورد به نحوی كه تا پایان برنامه، توازن تولید در داخل با مصرف برقرار گردد. عرضه، معامله، تسویه و تحویل نهایی كالاهای مذكور مشمول قوانین و مقررات مربوط به بازارهای غیرمتشكل كالایی نیست. مشاور صادراتی معمولا با همه قوانین واردات و صادرات به کشورهای مختلف آشنایی کافی دارد و می تواند راهنمای خوبی در این زمینه برای افرادی باشد که در شروع فرآیند صادرات قرار دارند. برای حفظ تعامل بهتر است یک فروشنده پیش از فروشندگی یک روانشناس خوب باشد (در این زمینه مطالعات گسترده داشته باشد).

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با مشاوره مدیریت بازاریابی وب سایت خود باشید.

ایندکسر