[ad_1]

با اخبار جعلی ویروسی چه کنیم؟

مدیر عامل شرکت اپل ، تیم کوک می خواهد صنعت فناوری علیه داستان های “اخبار جعلی” که باعث آلودگی وب می شوند ، اقدامی انجام دهد.

کوک در یک مصاحبه نادر گفت: “باید یک کمپین بزرگ انجام شود. ما باید همه اطلاعات جمعیتی را در نظر بگیریم.”

کوک در گفتگو با روزنامه دیلی تلگراف افزود که “همه ما شرکت های فناوری باید برخی ابزارها را برای کمک به کاهش حجم اخبار جعلی ایجاد کنیم.”

سایر مدیران عامل شرکت های فناوری مانند مارک زاکربرگ رئیس فیس بوک در ماه های اخیر در مورد این مشکل صحبت کرده اند. اما اظهارات کوک بسیار صریح تر بود.

به گفته تلگراف ، وی گفت که داستان ها و فریب های خیالی “ذهن مردم را می کشد”.

و او “اخبار جعلی” را طاعون “یک مشکل بزرگ در بیشتر جهان” خواند.

اصطلاح “اخبار جعلی” در اصل برای توصیف داستان های آنلاین ساخته شده است که هدف آن گمراه کردن خوانندگان است. غالباً این داستان ها در فیس بوک و سایر سایت های شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود تا سود را برای سازندگان کسب کنند. بار دیگر ، داستان ها اساساً تبلیغاتی هستند که برای اهداف سیاسی ابداع شده اند.

این نوع داستان قبل و بعد از انتخابات ایالات متحده مورد توجه گسترده قرار گرفت. داستان های خیالی با عناوینی مانند “پاپ فرانسیس دنیا را شوکه می کند ، از دونالد ترامپ برای ریاست جمهوری حمایت می کند” میلیون ها کلیک به دست آورده است.

درک تفاوت بین منابع خبری معتبر و جعلی برای مرورگرهای وب بسیار دشوار است.

این شامل شرکتهایی مانند اپل است.

کوک در مصاحبه با تلگراف – بخشی از یک سفر چند روزه اروپا – گفت که “بسیاری از ما در حال حاضر فقط در گروه شکایات هستیم و نمی فهمیدیم که چه کاری باید انجام دهیم.”

او هم بر راه حل های فن آوری و هم راه حل های فکری اصرار داشت.

کوک به روزنامه گفت: “ما به یک نسخه مدرن از یک کمپین خدمات عمومی نیاز داریم. در صورت تمایل می توان آن را سریع انجام داد.”

آنچه او توصیف می کند موسیقی است که در گوش طرفداران سواد رسانه ای قرار دارد.

کوک گفت: “این تقریباً مانند نیاز به یک دوره جدید برای کودک مدرن ، برای کودک دیجیتال است.”

در برخی از مدارس ، تلاش های پراکنده ای برای آموزش سواد رسانه ای ، با تأکید بر مهارت های دیجیتالی وجود دارد ، اما به هیچ وجه جهانی نیست.

سخنگوی اپل در پاسخ به این س ifال که آیا اپل به تأمین بودجه یک کمپین PSA متعهد می شود ، گفت این شرکت هیچ توضیحی بیشتر درباره مصاحبه کوک ندارد.

مدیر اجرایی اپل همچنین پیشنهاد کرد که شرکت های فناوری می توانند به خلاص شدن از شر داستان های جعلی کمک کنند ، هرچند وی افزود: “ما باید سعی کنیم این مسئله را بدون قدم گذاشتن در آزادی بیان و مطبوعات فشرده کنیم.”

اپل اپل نیوز خود اپل به عنوان مکانی نسبتاً قابل اعتماد برای یافتن اطلاعات اعتبار یافته است.

BuzzFeed در دسامبر گذشته گزارش داد که این شرکت “ناشرانی را که به Apple News پیوسته اند بررسی می کند.”

و این برنامه دارای “ویژگی گزارش مشکل است که در آن کاربران می توانند اخبار جعلی یا سخنان نفرت انگیز را گزارش دهند.”

فیس بوک اخیراً کار با بررسی واقعیت را آغاز کرده است تا “برچسب های هشدار دهنده” را که هنگام به اشتراک گذاشتن داستان های خیالی کاربران نشان داده می شود ، نشان دهد.

کوک ، در مصاحبه ای در روزنامه ، ابراز خوشبینی کرد که آفت “اخبار جعلی” “یک امر کوتاه مدت است – من معتقدم که مردم در پایان روز آن را نمی خواهند.”

CNN مانی (نیویورک) اولین بار در تاریخ 11 فوریه 2017 منتشر شد: 8:00 PM ET

[ad_2]

منبع: bookly-news.ir

ایندکسر