[ad_1]

ممنوعیت سفر ترامپ چگونه به این پزشک داکوتای جنوبی برخورد می کند

دکتر علاa ال نوفال در عمل کودکان خود در سیو فالز ، داکوتای جنوبی ، روزانه حداکثر 10 بیمار را پذیرا می شود. وی برخی از آنها را از بدو تولد می شناسد. دیگران بعد از فارغ التحصیلی از دبیرستان هنوز آنها را شفا می دهد.

وی گفت: من این کودکان را برای دیابت نوع 1 ، مشکلات تیروئید ، سرطان تیروئید ، اختلالات بلوغ و بیماری غده فوق کلیه درمان می کنم.

تجربه النفال بسیار مهم است. وی یکی از پنج متخصص غدد درون ریز کودکان تمام وقت است که مساحتی بالغ بر 150،000 مایل مربع را شامل می شود ، که هم داکوتای جنوبی و هم داکوتای شمالی را پوشش می دهد.

مانند اکثر مناطق روستایی آمریکا ، این منطقه با کمبود پزشک روبرو است.

سیندی موریسون ، مدیر ارشد بازاریابی بهداشت Sanford ، یک سیستم بهداشتی غیرانتفاعی مستقر در Sioux Falls ، گفت: “ما بسیار خوش شانس هستیم که دکتر Al Nofal را در اینجا داریم. ما نمی توانیم با تخصص او کسی را از دست بدهیم.” 300 بیمارستان و کلینیک را در جوامع روستایی اداره می کند.

مرتبط: ممنوعیت ویزا می تواند کمبود پزشک در مناطق روستایی آمریکا را حتی بدتر کند

هنوز هم ، بهداشت Sanford ممکن است Al Nofal و چندین پزشک دیگر را که برای شبکه بهداشت آن بسیار مهم هستند از دست بدهد.

دکتر دکتر نوفال
دکتر علاa ال نوفل [here with a patient] یکی از پنج متخصص غدد درون ریز کودکان در داکوتای جنوبی و شمالی است.

ال نوفال که یک شهروند سوری است ، از طریق برنامه ویژه ای برای توسعه نیروی کار به نام لغو ویزای کنراد 30 در سیوکس فالز به سر می برد – که اساساً از شرط بازگشت پزشکان برای اقامت در ویزای مبادله J-1 صرف نظر می کند. کشور مبدا شما به مدت دو سال قبل از درخواست ویزای دیگر ایالات متحده. کناره گیری از کنراد 30 به وی اجازه می دهد حداکثر سه سال در ایالات متحده بماند در حالی که متعهد به تمرین در منطقه ای است که کمبود پزشک دارد.

پس از آنکه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا منع مهاجرت موقت را محدود کرد و ورود هفت کشور با اکثریت مسلمان به ایالات متحده – از جمله سوریه – را محدود کرد ، ال نوفال درباره آینده خود در آمریکا مطمئن نیست.

النفال گفت: “ما توافق می كنیم كه برای محافظت از كشور باید اقدامات بیشتری انجام شود ، اما این دستورالعمل اجرایی تأثیر منفی بر پزشكان این كشورها خواهد داشت ، كه به شدت در سراسر آمریكا مورد نیاز هستند.” “آنها دیگر ممکن است تمایل به تمرین در ایالات متحده نداشته باشند.” این اقدام پس از تعلیق این ممنوعیت توسط دادگاه تجدید نظر فدرال در حال حاضر قانونی است.

مرتبط: ترامپ پس از تأیید دادگاه مبنی بر جلوگیری از ممنوعیت سفر ، خشمگین شد

برای 15 سال گذشته ، لغو ویزا برای کنراد 30 15000 پزشک خارجی را به جوامع محروم ارجاع داده است.

بهداشت Sanford در مجموع 75 پزشک برای این معافیت های ویزا دارد و هفت نفر از ایالت های ذکر شده در دستور اجرا هستند. موریسون از بهداشت سانفورد گفت: “اگر ما دکتر ال نوفال و دیگر پزشکان J-1 خود را از دست بدهیم ، نمی توانیم خلا critical مهم دسترسی خانواده های روستایی به خدمات درمانی را پر کنیم.”

و این ممنوعیت می تواند به پزشکان جدید نیز آسیب برساند. برنامه معافیت ویزا 30 کنراد توسط فارغ التحصیلان دانشکده پزشکی دارای ویزاهای غیر مهاجرتی J-1 که اقامت خود را در ایالات متحده تکمیل کرده اند تأمین می شود.

روستای داکوتای جنوبی
گاوها در مزرعه کنار آبشار Sioux.

بیش از 6000 کارآموز پزشکی از کشورهای خارجی هر ساله در برنامه های ویزای J-1 ایالات متحده ثبت نام می کنند. طبق اعلام انجمن کالج پزشکی آمریکا ، حدود 1000 نفر از این دانشجویان از کشورهای ممنوعه هستند. دارندگان ویزای J-1 که هنگام اجرایی شدن این ممنوعیت در خارج از کشور بودند ، ورود به ایالات متحده ممنوع شد و در حالی که ممنوعیت اجرا داشت ، نمی توانستند مدرسه را شروع یا به پایان برسانند.

وزارت امور خارجه به CNNMoney گفت كه دولت می تواند برای افرادی از یكی از كشورهای مسدود شده ویزای J-1 صادر كند اگر این امر به نفع “منافع ملی” باشد ، اما تأیید نمی كند كه آیا كمبود پزشك شرایط چنین معاینه ای را داشته باشید.

وی گفت: “استرس و اضطراب ناشی از دستور اجرای كوتاه مدت می تواند عواقب طولانی مدت داشته باشد ، پزشكان كمتری برنامه های آموزشی را در ایالت ها انتخاب می كنند و متعاقباً كمبود تأمین كنندگانی را كه مایل به تمرین در مناطق محروم و روستایی هستند افزایش می دهد.” لری دیال ، معاون رئیس کلینیک در دانشکده پزشکی دانشگاه مارشال در هانتینگتون ، ویرجینیا غربی.

مرتبط: تأثیر اوباماکار بر این شهر در آلاسکا تنها با یک مطب پزشک

النفال به دانشکده پزشکی در دمشق ، پایتخت سوریه رفت و اقامت خود را در دانشگاه تگزاس با ویزای J-1 به پایان رساند. وی بورس تحصیلی خود را در کلینیک مایو ادامه داد و سپس درخواست معافیت از J-1 را داد ، که وی را در Sioux Falls قرار داد.

نوزده ماه پس از سه سال تعهد خود ، ال نوفال یا مستقیماً تحت درمان قرار می گیرد یا به عنوان یک مدافع به طور متوسط ​​با بیش از 400 بیمار کودک در ماه با پزشک مشاوره کنید.

او بیشتر بیماران خود را در کلینیک تخصصی کودکان سنفورد در سیو فالز می بیند ، جایی که خانواده ها اغلب ساعت ها به ملاقات می پردازند. ماهی یک بار ، او با یک هواپیمای کوچک برای دیدن بیماران در یک کلینیک در آبردین ، ​​حدود 200 مایل دورتر ، پرواز می کرد.

کودکان از سنفورد
بسیاری از بیماران دکتر ال نوفال ساعت ها رانندگی می کنند تا وی را در کلینیک کودکان سنفورد در سیو فالز ملاقات کنند.
بیمارستان آبردین
یک بار در ماه ، دکتر ناپفلی برای دیدن بیماران در یک کلینیک فروش به ابردین ، ​​اس دی پرواز می کند.

النفال با اشاره به ساعتهای طولانی و زمستانهای معروف سرد در داکوتای جنوبی گفت: “در این شرایط پزشک بودن آسان نیست”. “اما به عنوان یک پزشک ، من آموزش دیده ام تا در هر شرایطی به مردم کمک کنم و از این بابت افتخار می کنم.”

این یکی از دلایلی است که النفال و همسرش آمریکایی ، آلیس ، برای کنار آمدن با ممنوعیت ویزا تلاش می کنند..

وی گفت: “من یک نوزاد 10 ماهه دارم و نمی توانم به سوریه سفر کنم. خانواده من در سوریه نمی توانند به اینجا بیایند.” “اکنون خانواده من نمی توانند نوه اول آنها را ملاقات کنند.”

وی گفت: “من می دانم که اگر ما برویم ، من احتمالاً هرگز برنخواهم گشت.” همچنین او هم اکنون نمی خواهد به هر جای کشور سفر کند. وی گفت: “من از نحوه برخورد آنها می ترسم.” او همچنین می ترسد که در فرودگاه متوقف شود – حتی اگر به ایالت دیگری سفر کند.

مرتبط: ممنوعیت سفر ترامپ و آنچه شما باید بدانید

الامام عبدالسلام ، متولد بنغازی ، لیبی ، پس از اتمام اقامت خود در کالج پزشکی دانشگاه فلوریدا مرکزی در ماه ژوئیه ، قصد داشت از طریق برنامه معافیت ویزا به عنوان پزشک خانواده در Macon ، جورجیا تمرین کند.

همه چیز روان پیش رفت. عبدالسلام ، که بیماران و جانبازان بیمارستان را معالجه می کند ، درخواست معافیت ویزا کرد و پذیرفته شد. وی با Magna Care قرارداد کاری امضا کرد که سه بیمارستان در منطقه ماکون در اختیار پزشکان قرار داد و در تابستان بازرسی از خانه ها را برای جابجایی خود ، همسر و دو فرزند خردسال خود آغاز کرد.

عبدالسلام آلماتمد
دکتر آلماتمد ادبسلم به همراه خانواده اش.

اما آخرین قدم وجود داشت. برای اینکه درخواست معافیت J-1 وی به طور کامل تکمیل شود ، باید تایید نهایی را از وزارت امور خارجه و خدمات مهاجرت به شهروندی و ایالات متحده دریافت کند.

وی گفت: “دستورالعمل اجرایی در میانه این روند بود و درخواست من را از وزارت امور خارجه دریغ كرد.”

عبدالسلام از آنجا که وی یک شهروند لیبی است (لیبی نیز تحت ممنوعیت ویزا است) از نتیجه آن ترس دارد.

وی گفت: “بیمارستان در ماكون فوراً به پزشكان احتیاج دارد. اگرچه آنها مرا استخدام كرده اند ، اما مطمئن نیستم كه چه مدت می توانند منتظر من بمانند.”

وی گفت: “هیچ کس نمی تواند بگوید که کشور باید از امنیت برخوردار باشد ، اما ما همچنین باید آن را سالم نگه داریم.” “پزشكانی مثل من كه در ایالات متحده آمریكا آموزش دیده اند در یكی از بهترین مدارس سرمایه نیستند ، بلكه تعهدی هستند.”

CNN مانی (نیویورک) ارسال شده برای اولین بار در 10 فوریه 2017: 7:47 PM ET

[ad_2]

منبع: bookly-news.ir

ایندکسر