ضخامت (رده): ضخامت پوسته لوله نیز با توجه به فشارهای داخلی و خارجی وارده به لوله، فلز مورد استفاده جهت ساخت آن، پروسه تولید و پوششهای اعمال شده بر روی آن تعیین میشود. میزان درصد کربن موجود در استیل، مقاومت، سختی یا تردی آن را تعیین می کند. از این رو برای تمام سایزهای لولهسیاه اتصالات جوشی و پیچی آماده در بازار موجود می باشد. بنابراین ضخامت دیواره عامل موثر در سایز، و قطر خارجی بخاطر استاندارد كردن اتصالات ثابت نگه داشته شد. به این دلیل که در تولید این لوله ها از مقدایر زیادی کروم استفاده شده است، مقاومت مناسبی در برابر خوردگی دارند.

آنها همچنین می توانند به عنوان پخش کننده گرما برای اجزای ایزوترمال در جایی که دمای یکنواخت مورد نظر باشد، استفاده شوند. امروزه اکثرا لوله ها و اتصالات استفاده شده در لوله کشی آب از جنس پلی اتیلن و لوله های فاضلاب پلیکا میباشند. لایه آلومینیومی به عنوان لایه میانی در سراسر طول لوله با استفاده از تکنولوژی پیشرفته جوش ultrasonic از یک سو مانع از نفوذ اکسیژن گردیده و از طرف دیگر با حفظ حالت لوله در زمان خمش نیاز به مصرف اتصالات گوناگون را در حجم زیاد را کاهش می دهد.

این لوله ها موارد مصرف بسیاری دارند که کاربرد آن در سیستم های آب و فاضلاب، دستگاه های تهویه، روغن موتور و سوخت رسانی می باشد. لوله آلومینیوم دارای وزن سبکی می باشد به همین دلیل از آن برای انتقال روغن در موتور هواپیما و همچنین برای سوخت رسانی هواپیما مورد استفاده قرار میگیرد. اکثر این محصولات از جوشپذیری بالایی برخوردار هستند و این امر منجر به سهولت در نصب آنها شده است. لوله های فولادی جوش داده شده یا لوله های فولادی که با جوش تولید می شوند، محصولات لوله ای ساخته شده از صفحات مسطح هستند که به اسکلت معروفند و خم شده و آماده برای جوشکاری هستند.

صفحات بافل در طول خنک کننده لوله گرما ، آب را مستقیماً هدایت می کنند تا تماس منطقه خنک کننده افزایش یابد. اگرچه لوله های گرما عمدتاً در برنامه های خنک کننده مورد استفاده قرار می گیرند، اما می توان از آنها در کاربردهای گرمایشی نیز استفاده کرد اما این امر از داشتن چندین عنصر گرمایش برقی، منفی است و هم چنین کابل کشی ، طراحی و نصب را ساده می کند. این موارد ممکن است در شرایط مختلفی مورد استفاده قرار گیرد که انتقال گرمای زیاد همراه با دسترسی مکانیکی مورد نیاز است. لوله های دیود حرارتی دارای یک جریان حرارتی بالا در یک جهت و هدایت حرارتی کم در جهت مخالف هستند.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت نحوه ساخت لوله بدون درز.

ایندکسر