[ad_1]

ترامپ اقدام اجرایی در مورد خط لوله را امضا می کند

روز خوبی برای اوپک است.

اطلاعات منتشر شده توسط این کارتل نفتی در روز دوشنبه نشان داد که اعضای آن تا حد زیادی موافقت نامه کاهش تولید را رعایت کرده اند.

این تأیید سال قابل توجهی برای اوپک است ، که پس از سقوط آنها به بشکه ای 26 دلار در فوریه 2016 ، مجبور به تهیه برنامه ای برای افزایش قیمت شد.

سقوط قیمت – به سطحی که از سال 2003 مشاهده نشده است – به دلیل ماه ها رشد بیش از حد عرضه ، کاهش تقاضا از چین و تصمیم قدرت های غربی برای لغو تحریم های هسته ای ایران ایجاد شده است.

از آن زمان تاکنون ، بازار چرخشی خیره کننده به خود گرفته است ، در حالی که قیمت کالاها دو برابر شده و با بشکه ای 53.50 دلار معامله می شود.

در اینجا چگونگی همکاری تولیدکنندگان بزرگ نفت برای افزایش قیمت وجود دارد:

معامله اوپک

اوپک در ماه نوامبر در مورد کاهش عمده تولید توافق کرد ، امیدوار است که مازاد عرضه جهانی را مهار کرده و از قیمت ها حمایت کند.

خبر این معامله بلافاصله 9٪ قیمت ها را افزایش داد.

سرمایه گذاران بیشتر تشویق کردند زیرا چندین تولیدکننده غیر اوپک از جمله روسیه ، مکزیک و قزاقستان برای جلوگیری از عرضه به تلاش های مشترک خود پیوستند.

بسیار مهم است که معامله باقی بماند. گزارش اوپک که روز دوشنبه منتشر شد ، نشان می دهد که اعضای این سازمان در بیشتر موارد به قول های خود برای کاهش تولید وفا کرده اند. آژانس بین المللی انرژی موافقت می کند: مطابقت با اوپک را برای ژانویه 90 درصد تخمین می زند.

سهیل آل مزروعی ، وزیر انرژی امارات متحده عربی روز دوشنبه به CNNMoney گفت که نتایج حتی از آنچه انتظار داشت بهتر بود.

تولید در مجموع 1.8 میلیون بشکه در روز کاهش یافته و قرار است به مدت شش ماه ادامه یابد.

مرتبط: اوپک یکی از “عمیق ترین” کاهش تولید خود را انجام داده است

انتخابات 2016 بازارهای نفت افزایش یافته است

سرمایه گذاران خوش بین هستند

توافق اوپک ماه ها به طول انجامید تا مذاکره شود و سرمایه گذاران واقعاً آن را دوست دارند. طبق اوپک ، تعداد صندوق های تامینی و سایر سرمایه گذاران سازمانی که با قیمت های بالاتر شرط بندی می کنند ، در ژانویه به یک رکورد رسید.

خوش بینی گسترده به افزایش قیمت ها کمک می کند.

تقاضای بیشتر

آخرین داده های اوپک و IEA نشان می دهد تقاضای جهانی نفت به دلیل رشد اقتصادی قوی تر ، فروش بالاتر خودرو و هوای سردتر از انتظار در سه ماهه آخر سال 2016 بیش از حد انتظار بود. امسال.

تقاضا باید در سال 2017 بیشتر شود و به طور متوسط ​​95.8 میلیون بشکه در روز باشد ، در حالی که در سال 2016 94.6 میلیون بشکه در روز است.

آژانس بین المللی انرژی گفته است که اگر اوپک به توافق خود پایبند باشد ، نفت جهانی که سه سال گریبان بازارها را گرفته است ، سرانجام در سال 2017 ناپدید می شود.

وزیر نفت عربستان: من از شیل خوابم نمی گیرد

بعدش چی؟

با وجود رشد خیره کننده ، تحلیلگران هشدار می دهند که ممکن است قیمت ها خیلی بالاتر نرود.

دلیل این امر این است که قیمتهای بالاتر نفت احتمالاً تولیدکنندگان شیل ایالات متحده را به بازار بازگرداند. به گفته بیکر هیوز ، کل تعداد سکوهای نفتی فعال در ایالات متحده هفته گذشته 591 سکوی نفتی بوده است. این 152 سال بیشتر از یک سال پیش است.

براساس گزارش اوپک ، موجودی های نفت خام در ایالات متحده در ژانویه افزایش یافت و تقریباً 200 میلیون بشکه بالاتر از میانگین پنج ساله بود.

فیونا سینکوتا ، تحلیلگر در Urban گفت: “این افزایش عظیم سهام ، نتیجه واکنش شدید به تأمین تولیدکنندگان شیل آمریکایی است که در توافقنامه اوپک شرکت نکردند و در عوض از افزایش قیمت حاصل برای افزایش تولید استفاده می کنند.” فهرست مطالب.

عرضه بیشتر می تواند اوپک را تحت فشار قرار دهد.

CNN مانی (لندن) اولین بار منتشر شده در 13 فوریه 2017: 9:13 صبح ET

[ad_2]

منبع: bookly-news.ir

ایندکسر