[ad_1]

ترامپ اقدامات اجرایی در خط لوله را امضا کرد

روز خوبی برای اوپک است.

داده های منتشر شده توسط کارتل نفتی در روز دوشنبه نشان داد که اعضای آن تا حد زیادی به توافق کاهش تولید پایبند بوده اند.

این تأیید سال قابل توجهی را برای اوپک محدود می کند ، که مجبور شد پس از کاهش قیمت 26 دلار در بشکه در فوریه 2016 ، برنامه افزایش قیمت را تدوین کند.

سقوط قیمت ها – به سطحی که از سال 2003 دیده نشده بود – ناشی از ماه ها افزایش مازاد عرضه ، کاهش تقاضا از چین و تصمیم قدرت های غربی برای لغو تحریم های هسته ای ایران بود.

از آن زمان به بعد بازار شگفت انگیز شد و قیمت نفت خام دو برابر شد و به 53.50 دلار در هر بشکه رسید.

در اینجا نحوه همکاری تولیدکنندگان بزرگ نفت برای افزایش قیمت ها آمده است:

توافق با اوپک

اوپک با کاهش قابل ملاحظه تولید نفت در ماه نوامبر موافقت کرد و از قیمت ها حمایت کرد.

خبر این معامله بلافاصله قیمت ها را 9 درصد افزایش داد.

سرمایه گذاران حتی بیشتر تشویق شدند زیرا چندین تولید کننده غیراوپکی از جمله روسیه ، مکزیک و قزاقستان برای محدود کردن عرضه تلاش کردند.

نکته مهم این است که توافق باقی ماند. گزارش اوپک که روز دوشنبه منتشر شد نشان داد که اعضای آن – در بیشتر موارد – به وعده های خود برای کاهش تولید عمل کرده اند. آژانس بین المللی انرژی موافقت می کند: مطابق با اوپک برای ژانویه 90 درصد محاسبه کرده است.

سهیل المزروعی ، وزیر انرژی امارات متحده عربی روز دوشنبه به CNNMoney گفت که نتایج حتی بهتر از انتظار بود.

تولید روزانه 1.8 میلیون بشکه در روز کاهش می یابد و قرار است به مدت شش ماه ادامه یابد.

مرتبط: اوپک یکی از عمیق ترین کاهش های خود در تولید را انجام داده است

بازارهای انتخابات 2016 افزایش یافت

سرمایه گذاران خوش بین هستند

مذاکرات برای توافق با اوپک ماه ها به طول انجامید و سرمایه گذاران آن را بسیار دوست دارند. به گفته اوپک ، تعداد صندوق های تامینی و دیگر سرمایه گذاران نهادی که با قیمت های بالاتری شرط بندی کرده اند در ماه ژانویه به رکورد رسید.

خوش بینی گسترده به تحریک افزایش قیمت ها کمک می کند.

تقاضای بالاتر

جدیدترین داده های اوپک و آژانس بین المللی انرژی نشان می دهد که تقاضای جهانی نفت در سال 2016 بیشتر از حد انتظار بوده است ، این امر به دلیل رشد اقتصادی قوی تر ، فروش خودروهای بیشتر و هوای سردتر از حد انتظار در سه ماهه آخر سال بوده است.

تقاضا در سال 2017 به طور متوسط ​​به 95.8 میلیون بشکه در روز افزایش می یابد ، در حالی که این میزان در سال 2016 به 94.6 میلیون بشکه در روز رسیده بود.

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد که اگر اوپک به توافق خود پایبند باشد ، اشباع جهانی نفت که سه سال است بازارها را گرفتار کرده است ، سرانجام در سال 2017 از بین می رود.

وزیر نفت عربستان: بخاطر شیل خوابم نمی برد

بعدش چی؟

با وجود رشد سرسام آور ، تحلیلگران هشدار می دهند که قیمت ها ممکن است افزایش چندانی نداشته باشند.

این به این دلیل است که افزایش قیمت نفت احتمالاً تولیدکنندگان شیل آمریکا را به بازار باز می گرداند. به گفته بیکر هیوز ، تعداد کل سکوهای فعال نفتی در ایالات متحده هفته گذشته به 591 دکل رسید. یعنی 152 بیشتر از یک سال.

بر اساس گزارش اوپک ، ذخایر نفت خام در ایالات متحده در ماه ژانویه افزایش یافته و به 200 میلیون بشکه بالاتر از میانگین 5 سال گذشته رسیده است.

فیونا سینکوتا ، تحلیلگر سیتی ایندکس گفت: “این افزایش عظیم سهام نتیجه واکنش شدید تولیدکنندگان نفت شیل آمریکایی است که در توافق اوپک شرکت نکرده اند و در عوض از افزایش قیمت برای افزایش تولید استفاده می کنند.” به

عرضه بیشتر می تواند دوباره اوپک را تحت فشار قرار دهد.

CNNMoney (لندن) اولین بار در 13 فوریه 2017 منتشر شد: 9:13 صبح ET

[ad_2]

منبع: bookly-news.ir

ایندکسر