این عدد می توانند به مابه التفاوت قیمت و کاهش حجم اینترنت بین الملل پایان دهند. فرستادن عدد ۳۲۰ یا ۰ به سامانه پیامکی ۸۰۸۰ نیز یکی دیگر از روشهای آسان برای اطلاع از باقیمانده اینترنت همراه اول است. البته این را هم در نظر داشته باشید که قبل از تمام شدن بسته اینترنتی، همراه اول طی پیامکی این موضوع را به شما اطلاع میدهد. پیامکی برای شما ارسال شده و لغو تمدید خودکار اینترنت همراه اول را اطلاع میدهد. درواقع با استفاده از یک کد دستوری ساده میتوانید تمدید خودکار اینترنت همراه اول را غیرفعال کنید. این بستهها قابلیت رزرو ندارند و برای فعالسازی بسته مدار فیروزهای بعدی باید تا اتمام اعتبار زمانی یا حجم بسته، صبر کنید اما محدودیتی از نظر تعداد بسته های قابل فعالسازی در یک روز وجود ندارد. زیرا اگر مشترکی نیازمند تمدید مکرر بستههای هفتگی باشد جز مشترکانی است که استفاده نسبتا زیادی از اینترنت دارد و برای او به صرفهتر است که بسته ماهانه و بلند مدت را خریداری کند، نه بستههای گران و کوتاهمدت مثلاً یک هفتهای.

اما کیهان، مسئول روابط عمومی همراه اول، نسبت به این خبر واکنش نشان داد، آن را شایعه خواند و به خبرنگار برنا گفت: کاربران زیادی از اینترنت همراه اول استفاده میکنند و آنها میتوانند با خرید بستههای مخصوصی که برایشان درنظر گرفته شده است، حجم و مبلغ پرداختی خود را انتخاب کنند. یکی از کاربران اینترنتی که از اینترنت سیمکارتش استفاده میکند، به خبرنگار برنا، گفت: اینترنت قبلا دو گیگ بود و مبلغ 10 هزار تومان پرداخت میکردیم، اما این روزها حجم اینترنت به یک گیگابایت کاهش یافته اما مبلغ پرداختی دوبرابر شده است. با شرکتهای خدماترسان اینترنتی که تماس گرفتم، گفتند: میزان دانلودهای شما بسیار زیاد بوده و همین امر باعث تمام شدن حجم ترافیکی شما شده است! وی در پاسخ به این سوال که چرا حجم خریداری شده پیش از زمان موعود به اتمام میرسد، عنوان کرد: بسیاری از سرویس دهندههای اینترنت حجم مشخصی را برای سرویس های مختلف خود تعیین کرده اند و اگر میزان استفاده کاربر از حد تعیین شده بیشتر شود اینترنت او قطع شده و مجبور به پرداخت وجه بیشتر برای تمدید سرویس می شود.

وی در ادامه عنوان کرد: میزان قیمتها با توجه به بستههایی که مشترکان انتخاب میکنند متفاوت است و برای کاربران محدودیتهای حجمی 3G و 4G تفاوتی ندارد. حال این سوال مطرح میشود که آیا مودم تمام کاربران اینترنتی هک شده است؟ یکی از عمده مشکلاتی که کاربران اپراتورهای اینترنتی همچون همراه اول و یا ایرانسل با آن مواجه هستند، تمدید خودکار اینترنت است. مثلا حتماً برایتان پیش آمده که بخواهید باقی مانده بسته اینترنت همراه اول یا ایرانسل را بدانید تا راحتتر بتوانید تصمیم به تمدید بسته و یا حتی لغو تمدید بستههای خودکار بکنید و یا اینکه به خاطر تمام شدن حجم بسته، اینترنتتان به صورت آزاد حساب نشود. شاید در نگاه اول غیرفعال کردن تمدید خودکار اینترنت همراه اول بسیار خوب به نظر برسد اما در صورتی که دائماً از دیتا گوشی خود استفاده میکنید و به صورت دقیق حجم اینترنت خود را بررسی نمیکنید، ممکن است حجم بسته اینترنتی شما تمام شود اما این موضوع را متوجه نشوید. یکی از کاربران اینترنتی به برنا گفت: با وجود اینکه حجم ترافیکی مودم به پایان نرسیده است اما زمانی که وایفای خود را روشن میکنم، اینترنت وصل نمیشود، بارها با شرکت خدماترسانی که از آنها اینترنت تهیه کردهام تماس گرفتهام و پس از پایان تماسم اینترنت وصل شده است.

همراه اول برای رفع این مشکل راهحل سادهای در نظر گرفته است. باید بسته هاشونو درست کنن یا ما خطمونو عوض میکنیم و از همراه اول در حد صحبت کردن استفاده میکنیم چون با این بستهها هیچ جوره مدیریت هزینه نداریم. این مسئله باعث میشود که بعد از تمام شدن حجم بسته اینترنتی، در صورتی که شماره شما شارژ داشته باشد، مجدداً همان بسته قبلی برای شما فعال شده و هزینه آن به صورت اتوماتیک از حسابتان کم میشود. بستههای خریداری شده پس از پرداخت مبلغ، فعال و محاسبه مصرف حجم بسته به محض ورود به کشور عراق و اقدام به استفاده از تلفن همراه، آغاز میشود. اپراتورهای تلفن همراه در کشور خدمات اینترنتی خود را به مشترکین از طریق بستههای اینترنتی که اغلب به صورت حجمی میباشد، ارائه میدهند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، این روزها میان کاربران اینترنتی اصطلاح تازهای به گوش میخورد. به گزارش خبرنگار برنا، حرفهای کاربران اینترنتی با گفتههای مسئولان متفاوت است.

اپراتورها باید در این زمینه گزارش خود را به رگولاتوری ارائه دهند. «من نمیدونم امواج چه هزینهای برای اپراتورها دارن؟ یکی از محبوبترین مواردی که مورد توجه کاربران اپلیکیشن های نمایش آنلاین فیلم یا شبکه های تلویزیونی قرار گرفته است این است که محاسبه ی حجم اینترنت مصرفی به چه صورت است؟ این داستانها تا چه حد واقعیت دارد و رسیدگی به این موضوع برعهده چه کسی است؟ واقعیت این است که معضل اینترنت با سرعت پایین و کمبود حجم ترافیکی برای کاربران، معضلی گسترده و همهگیر است؛ کم و کیف آن اما در هر جایی متفاوت است. مخابرات ما(مالکی)-داستان از آن جایی شروع می شود که یک کاربر خیلی مطمئن از همه شرایط عنوان می کند شاهد کم شدن بیش از حد حجم بسته اینترنت همراه اول است. مشترکین جدید می توانند در دوره مجاز (قبل از گذشتن 30 روز از تاریخ فعالسازی سیم کارت آنها) به هر تعدادی از این بستهها خریداری کنند. شما میتوانید با استفاده از کد تخفیف به ویژه شارژ سیم کارت، سیم کارت رایگان، اینترنت همراه جهت خرید متنوع و بی نظیر سرویس های ویژه این سامانه از طریق وب سایت تخفیف هات اقدام نمایید.کد های رایگان رایتل ، کد تخفیف اسنپ فود ، کد تخفیف ایران هاست ، کد تخفیف باسلام ، کد های رایگان ایرانسل ، کد تخفیف دیجی کالا ، کد تخفیف اکالا ، کد تخفیف اسنپ و سایر کسب و کارها نیز در تخفیف هات در دسترس می باشد.

ایندکسر