[ad_1]

ریاست جمهوری ترامپ برای فدرال رزرو به چه معناست؟

Dow ، S&P 500 ، Nasdaq و Russell 2000 روز دوشنبه به بالاترین حد خود در تاریخ رسید.

سرمایه گذاران از هیجان گیج شده اند و آنها به وضوح معتقدند که هر دو شرکت چند ملیتی بزرگ با تراشه های آبی و شرکت های کوچکتر که بخش عمده ای از تجارت خود را در ایالات متحده تشکیل می دهند ، همچنان به پیشرفت خود ادامه خواهند داد.

بنابراین این تجمع دونالد ترامپ است؟ یا تجمع جنت یلن؟

برخی استراتژیست ها معتقدند که برنامه های محرک ترامپ و صحبت درباره کشتن بسیاری از مقررات سنگین دلایل افزایش سهام است.

یا شاید این امر به عنوان ادامه تجمع باراک اوباما بهتر توصیف شود؟

می توان ادعا کرد که POTUS 44 دست خوبی به POTUS 45 داده است.

بازار کار مستحکم و اقتصاد کلی که ترامپ به ارث برده ممکن است دلیل اعتماد مصرف کنندگان و مشاغل باشد.

اما سرمایه گذاران (و روزنامه نگاران مالی) اغلب برای اعطای اعتبار – و احساس گناه – به رئیس جمهور عجله بیشتری نسبت به آنچه احتمالاً در بازار سهام سزاوار آن هستند ، دارند.

جاناتان گلوب ، استراتژیست RBC ، این را در گزارشی روز دوشنبه با عنوان “پیام به بازار: همه چیز از دونالد نیست” گفت.

مطالب مرتبط: ترامپ بازار گاو را نمی کشد

گلوب خاطرنشان کرد که S&P 500 از پایان ماه ژوئن تا روز انتخابات نزدیک به 7 درصد افزایش یافت ، زمانی که اکثر نظرسنجی ها پیش بینی می کردند هیلاری کلینتون رئیس جمهور بعدی باشد.

اما پس از آنکه ترامپ ناامید کننده (حداقل به رسانه های گروهی و وال استریت) پیروز شد ، سهام همچنان به رشد خود ادامه داد و 8 درصد دیگر افزایش یافت.

شما نمی توانید آن را در هر دو جهت داشته باشید. منطقی نیست که فرض کنیم سهام افزایش یافت زیرا سرمایه گذاران معتقد بودند که ترامپ بازنده خواهد بود و آنها به دلیل شکست ترامپ به اتحاد خود ادامه می دهند.

بازدهی اوراق قرضه نیز پس از پیروزی ترامپ افزایش یافت ، پدیده ای که بسیاری از سرمایه گذاران آن را به دلیل مشوق های رئیس جمهور و کنگره جمهوری خواهان نسبت می دهند.

با این حال ، Golub اشاره می کند که بازده گنج 10 ساله ایالات متحده نیز در اواخر تابستان افزایش یافت.

البته ، بسیاری از سرمایه گذاران از انگیزه کلینتون نیز انتظار داشتند.

بار دیگر ، بسیاری از سرمایه گذاران استدلال می کنند که ترامپ کاتالیزور چیزی است که نه تنها قبل از انتخاب شدن اتفاق افتاده است ، بلکه در حال رخ دادن است زیرا بسیاری معتقدند او بازنده خواهد بود.

مطالب مرتبط: سهام برای مدت طولانی غیرمعمول از غوطه وری 1 درصدی خودداری کرده اند

بنابراین عجیب است که از ترامپ به عنوان دلیل اصلی تجمع در بازار یاد می شود که ماه ها قبل از اینکه کسی احساس کند می تواند برنده شود ، آغاز شد.

واقعا چه خبره؟ تنها ثابت در چند ماه گذشته فدرال رزرو است.

آره. واکنش بازارها به واشنگتن اما آنها بیشتر به جانت یلن توجه می کنند تا به کاخ سفید.

پیش از انتخابات ، فدرال رزرو به صراحت اعلام کرده است که احتمال دارد در دسامبر نرخ بهره را افزایش دهد و در سال 2017 چندین بار دیگر این کار را انجام دهد ، صرف نظر از اینکه چه کسی در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود.

خبر خوب برای سرمایه گذاران این است که به نظر می رسد اقتصاد ایالات متحده به طور پیوسته در حال رشد است ، اما به نظر نمی رسد که در معرض داغ شدن بیش از حد باشد.

مطالب مرتبط: به همین دلیل است که بزرگترین مدیر پول جهان نگران است

آخرین گزارش مشاغل نشان می دهد که دستمزد با نرخ مناسب 2.5 درصد در سال در حال افزایش است. اما این میزان به اندازه ای نیست که بتواند ترس از فرار از تورم را افزایش دهد و فدرال رزرو را مجبور به افزایش شدید نرخ بهره کند.

حتی اگر یلن و فدرال رزرو امسال سه بار نرخ بهره را افزایش دهند ، احتمالاً تنها تا یک چهارم این کار را انجام خواهند داد. این امر نرخ بهره کوتاه مدت کلیدی فدرال رزرو را در محدوده 1.25 تا 1.5 درصد قرار می دهد.

این هنوز بسیار کم است. در این سطوح ، سهام همچنان جذاب تر از اوراق قرضه است. درآمد شرکت باید بتواند با یک کلیپ سالم به رشد خود ادامه دهد. و مصرف کنندگان به احتمال زیاد هزینه های خود را ادامه خواهند داد.

بنابراین سرمایه گذاران عاقلانه هستند که یلن را زیر نظر داشته باشند ، نه اینکه فقط روی رئیس جمهور تمرکز کنند ،

با این اوصاف ، یلن سه شنبه و چهارشنبه در کنگره شهادت می دهد. و آنچه که او در مورد زمان و مقیاس افزایش نرخ بهره در آینده می گوید می تواند راهپیمایی را به سرعت تمام کند – یا متوقف کند.

CNN Money (نیویورک) اولین بار در 13 فوریه 2017 منتشر شد: 12:30 بعد از ظهر به وقت شرقی

[ad_2]

منبع: bookly-news.ir

ایندکسر