[ad_1]

اپل به دنبال تولید در هند است

اپل دوباره کانال خود را پیدا کرد.

سهام شرکت سازنده آیفون در آغاز معاملات روز دوشنبه به 133.82 دلار رسید و اپل کمتر از 1 دلار از بالاترین سطح داخلی خود یعنی 134.54 دلار در آوریل 2015 به دست آورد. سهام اپل روز گذشته را با 133.29 دلار به پایان رساند. رکورد قیمت بسته شدن 133 دلار ، تعیین شده در فوریه 2015.

افزایش سهام ، فشار آوردن سیب (AAPL) با افزایش بازار 700 میلیارد دلاری ، در شرایطی که خوش بینی جدید برای آیفون افزایش یافته است.

بر اساس یادداشت یک سرمایه گذار که در اختیار CNNMoney قرار گرفته است ، گلدمن ساکس روز دوشنبه قیمت سهام خود را افزایش داد و به دلیل احتمال افزودن “ویژگی های کلیدی جدید” مانند “سنسور سه بعدی” به مدل بعدی آیفون اشاره کرد.

اوج قبلی اپل شش ماه پس از عرضه آیفون 6 و 6 پلاس بازطراحی شده بود ، و چیزی که تیم کوک مدیرعامل آن را “مادر همه پیشرفت ها” توصیف کرد ، راه اندازی شد.

اما از آن زمان به بعد ، اپل سنت تعمیر آیفون را هر دو سال یکبار کنار گذاشته است. جدیدترین مدلهای موجود در بازار امروز تقریباً شبیه آیفون موجود در اواخر سال 2014 است.

انتظار طولانی ، همراه با امسال ، به مناسبت دهمین سالگرد آیفون ، فقط انتظاراتی را برای اپل برای طراحی مجدد گوشی های هوشمند خود و احیای تقاضا افزایش داد.

مطالب مرتبط: تیم کوک: “اپل بدون مهاجرت وجود نخواهد داشت”

فروش سالانه اپل در سال 2016 برای اولین بار از سال 2001 کاهش یافت ، زیرا فروش آیفون ، که هنوز بزرگترین بخش تجارت آن است ، در سه فصل متوالی کاهش یافت.

اپل حتی به دلیل عدم دستیابی به اهداف فروش و سود شرکت ، دستمزد مدیرعامل خود را 15 درصد کاهش داد.

اما این سری از ضررها به تازگی به پایان رسیده است.

فروش اپل در سه ماهه دسامبر دوباره شروع به افزایش کرد ، به دلیل تقاضای بیشتر برای iPhone – به ویژه برای iPhone 7 Plus بزرگتر و گران تر.

این شرکت در سه ماهه اخیر 78.3 میلیون دستگاه آیفون فروخت و رکورد جدیدی را ثبت کرد. حداقل بخشی از این ممکن است به دلیل مشکل تماس با تلفن هوشمند سامسونگ باشد.

مارک مسکوویتز ، تحلیلگر ویلیام بلر ، در یادداشتی برای سرمایه گذاران این ماه نوشت: “مشکلات نوت 7 سامسونگ احتمالاً کمک کرده است.”

آیفون تنها دلیلی نیست که وال استریت از اپل هیجان زده می شود. رئیس جمهور ترامپ نیز وجود دارد.

با وجود درگیری ترامپ با اپل در طول مبارزات انتخاباتی ، سرمایه گذاران اکنون خوش بین هستند که اپل از حداقل یک پیشنهاد ترامپ استفاده خواهد کرد: کاهش مالیات بر پولی که شرکت های آمریکایی از حساب های خارجی خود باز می گردانند.

اپل در حال حاضر 230 میلیارد دلار پول نقد در حساب های خارجی دارد. اگر ترامپ و کنگره بازگشت این پول را برای اپل ارزان تر کنند ، می تواند برای خرید و خرید استفاده شود.

CNN Money (نیویورک) اولین بار در 13 فوریه 2017 منتشر شد: 12:24 بعد از ظهر به وقت شرقی

[ad_2]

منبع: bookly-news.ir

ایندکسر