در مولتی روتور ها مهم است که اطمینان داشته باشید موتور های شما میتوانند حدود ۵۰ درصد تراست بیشتر از وزن کل مولتی روتور شما را تولید کنند.به بیان دیگر،مولتی روتور باید بتواند با بیش از نصف تراتل هاور داشته باشد. برای مینی کوادکوپتر های ریس اگر میخواهید یک کوادکوپتر سبک و چالاک داشته باشید باید نسبت تراست به وزن کوادکوپترتان بسیار بالا باشد.اما برای یک ربات پرنده نقشه برداری یا تصویر برداری که حرکات آهسته ای دارند این نسبت میتواند کمتر شود. برای مثال اگر وزن کلی کوادکوپتر شما ۸۰۰ گرم باشد موتورهای کوادکوپترتان باید در کل ۱٫۶ کیلوگرم تراست داشته باشند یا به عبارتی هر موتور حداکثر ۴۰۰ گرم تراست داشته باشد. بهره وری معمولا با تقسیم تراست موتور برتوان مصرفی به دست می آید.هر چه مقدار آن بیشتر باشد مدت زمان پروازی بالاتر میرود. طبق یک قانون کلی بهره وری بالای ۷ خوب است. با استفاده از لیمیتر میتوان حد بالای سرعتی را برای خودرو مشخص کرد که با رسیدن خودرو به این سرعت، فشردن پدال گاز تغییری در سرعت خودرو نخواهد داشت و سرعت خودرو بیشتر نخواهد شد.

با دکمه SET سرعت درلحظه فشردن دکمه بهعنوان حد بالای سرعت تعیین خواهد گشت و با فشردت دکمه CANCEL و یا دوبار فشردن ممتد پدال گاز از حالت لیمیتر خارج خواهد شد. در این مدل که با نام سوپر گریپن یا گریپن انجی شناخته میشود، ظرفیت سوخت داخلی هواپیما هم به طور قابل توجهی افزایش یافتهاست. با زدن دکمه ON سیستم آماده به کار میشود و نمایشگر کروز کنترل سبز میشود، در هنگام رانندگی در زمانی که به سرعت موردنظر خود رسیدهاید میتوان با فشردن دکمه SET سرعت خودرو را در همان سرعت، ثابت نگه داشت. در یک پرواز ۲ ساعته شما منطقهای نزدیک به هزار هکتار را برای یک نقشه ۰.۰۰۲ می توانید تصویربرداری کنید و این یک انقلابی است که در بحث دیتا کالکشن یا همان نقشه­ برداری و جمع­ آوری دیتا به وجود آمده که شما در یک پرواز دو ساعته منطقهای نزدیک به هزار هکتار و حتی در بعضی مواقع بیشتر را می­تونید تصویربرداری کنید. دلایل مختلفی وجود دارد که باعث میشود فرمان لیفتراک به درستی کار نکند.

کواد کوپترها یا پرنده های بدون سرنشین دستگاههایی هستند که امروزه در مصارف مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند. یک پهپادی داریم که چهار موتور بالاش هست و یک موتور هم رو پشت پرنده است. فلایت کنترل در حقیقت مغز متفکر پرنده شماست. موتور الکتریکی به دو بخش AC و DC تقسیم بندی می گردد.موتورهای DC که دارای قطب مثبت و منفی بوده و گشتاور بسیار بالایی دارند و امروزه در صنعت کاربردهای فراوانی دارند ، یکی از کاربردهای موتورهای DC استفاده آنها در رادیو کنترل و تولید اسباب بازی می باشد. موتورهای AC دارای قطب مثبت و منفی نبوده و توسط جریان متناوب کار می کنند که فرکانس کاری آنها بین ۵۰ الی ۶۰ هرتز می باشد ، البته ما در این قسمت قصد نداریم تا به توضیح مفصل در مورد موتورهای AC بپردازیم زیرا این موتورها دارای محاسبات و کارایی خاص خود هستند که در این منوال از حوصله بخش خارج خواهد بود. البته کار سختی بود. علیرضا ماشینو دید هم صندوق عقب رو دید که لاستیک بود و هم موتور رو دید که هیچ دستکاری ای نشده بود منظورم اینه یه شاهد داشتم که همه مطمئن باشن هیچ تغییری رو ماشین جز اتانول نبود. وقتی متوجه کنده شدن یک تکه از لاستیک دسته موتور بالا شدم فهمیدم که کار دارد به جاهای باریک می کشد! و تصمیم گرفتم خودم آنرا تعویض کنم.

من پيش خودم فكر كردم اين يه بهينه سازي در مسير اينتك ميتونه باشه چون هرچي مسير ورودي اينتك يكدست تر باشه عملكرد موتور بهتر ميشه و من در كنار بقيه تغيرات اين روش رو قرار دادم . در برخی مدل های الکتریکی صرفا محدود کننده قدرت موتور است تا برای افراد مبتدی قابل کنترل تر و یاد گیری راحت تر همراه با صدمه کمتر به ماشین باشد. خوبی دو تا بودنمون این بود کاملا وضعیت تفاوت دو ماشین مشخص بود که اول اون جلو می افتاد بعد من و این نشون میداد نهایتا شتاب این ماشین بیشتر شده و خود علیرضا با گوشی تایمش رو 8 گرفت در حالی که تو 100 کیلومتر از من عقب تر بود و من 8.5 ثبت کردم که میشه نتیجه گرفت ثبت با گوشی خیلی نمیتونه دقیق باشه. اما از 80 به بالا تو رولینگ وضعیت کاملا فرق میکنه. بنظر من رو تایم 0-100 این ماشین برای مقایسه با سایر ماشین ها نمیشه خیلی حساب کرد چون هم لانچ اتومات رو 2000 دور محدودیت داره (دنده ای رو اما از 5000 دور لانچ میکنن) هم کلا این ماشین تو رولینگ یه چیز دیگه هست.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت تراتل ef7.

ایندکسر