چندین بیماری و شرایط مختلف میتواند باعث عدم تعادل بین تحلیل و تشکیل استخوان شود و مارکرهای استخوانی میتوانند در تشخیص عدم تعادل و از بین رفتن استخوان مفید باشند. تحلیل استخوان ناشی از بیماری پوکی استخوان چیست؟ اغلب روشهای اندازهگیری مواد معدنی استخوان bone mineral density (BMD) بسیار سریع و بدون درد میباشد.روشهای در دسترس BMD شامل DEXA و استفاده از x،CT-Scan ستون فقرات، مچ دست، بازو و یا ساق پا (Quantity CT or (QCT ، Osteo CT، و یا Ultrasoundمیباشند. هر دو نوع این آزمایشات موبایل، مچ دست انگشتان یا پاشنه پا را مورد آزمایش قرار میدهد.روشهای موبایل دانسیتومتری دقت تکنیکهای ثابت و غیر موبایل را ندارند چون تنها یک استخوان را مورد آزمایش تعرفه سنجش تراکم استخوان 1400 قرار میدهند. هر دستورالعمل داده شده برای زمان جمعآوری نمونه، مانند جمع آوری نوبت دوم دفع ادرار صبح را با دقت انجام دهید.

تراکم استخوان نرمال
این روند بازسازی مداوم در مقیاس میکروسکوپی در سراسر بدن انجام میشود تا استخوانها را زنده و محکم نگه دارد. در طول زندگی فرد، استخوان به طور مداوم در حال بازسازی است تا ساختار استخوانی سالم نگاه داشته شود. در افراد مبتلا به پوکی استخوان علاوه بر تغذیه، شیوه زندگی سالم مانند محدود کردن مصرف الکل، عدم استعمال دخانیات و انجام تمرینات تعادلی (یوگا) نیز تاثیر به سزایی در روند درمان این بیماری دارد. اغلب افراد تا اوایل دهه ی سوم زندگی خود به حداکثر جرم استخوان خود می رسند. تشکیل استخوان سریعتر از تحلیل استخوان اتفاق میافتد تا زمانی که فرد در سنین ۲۵ تا ۳۰ سالگی به حداکثر توده استخوانی (حداکثر تراکم و قدرت استخوان) برسد. تحلیل استخوان ممکن است در اثر شرایطی مانند آرتریت روماتوئید، هایپرپاراتیروئیدیسم، بیماری کوشینگ، بیماری مزمن کلیه، میلوم مولتیپل یا استفاده طولانی مدت از داروهایی مانند ضد صرع، گلوکوکورتیکوئیدها یا لیتیوم ایجاد شود.

تراکم استخوان باید چند باشد استخوان یک بافت پیوندی سخت است که اکثریت اسکلت موجود در انسان را تشکیل میدهد و یک بافت زنده و در حال رشد است که به نسبت حدود ٪۱۰ در سال، چرخهی جذب و تخریب دارد. ممکن است استخوان های شما در حال حاضر محکم به نظر برسد و شما بسیار فعال باشید و کارهایی که می خواهید را انجام دهید اما استئوپنی و پوکی استخوان در سکوت دزدی خود را از استخوان های شما انجام می دهند. لازم به ذکر است که پیشنهاد می شود حتی زمانی که شما به سنین بالا نرسیده اید از لحاظ تغذیه خود مراقب تراکم استخوان باشید یا تحت نظر یک پزشک باشید تا مواردی که موجب مراقبت از استخوان ها می شود را به شما یادآور شود. این بیماری باعث ضعیف و شکننده شدن استخوانها میشود؛ تا اندازهای که زمین خوردن یا فشارهای خفیف مثل خم شدن یا حتی سرفه کردن هم ممکن است به شکستن آنها منجر شود.

تعرفه تراکم استخوان 1400 این ترکیب کلاژن و کلسیم به استخوان سختی میبخشد و با این وجود استخوانها به اندازه کافی انعطافپذیر هستند تا وزن را تحمل کنند و در برابر استرس مقاومت کنند. استخوان تا حد زیادی از کلاژن نوع I (که یک شبکه پروتئینی که به استخوان قدرت کششی داده و چارچوب آن را تشکیل میدهد) و فسفات کلسیم (یک مجموعه معدنی که چارچوب اسکلتی را سخت میکند) تشکیل شده است. در مورد هزینه ها نیز نگران نباشید زیرا فرصت بهره مندی از روش ایمپلنت به صورت اقساطی برای شما فراهم است. در اوایل کودکی و در سالهای نوجوانی، سرعت ساخت استخوانِ جدید سریعتر از برداشت استخوان قدیمی است.

ایندکسر