[ad_1]

چگونه ممنوعیت سفر ترامپ به این پزشک داکوتای جنوبی ضربه می زند

دکتر علاء النفال در عمل اطفال خود در Sioux Falls ، داکوتای جنوبی ، روزانه حداکثر 10 بیمار را پذیرایی می کند. او برخی از آنها را از بدو تولد می شناسد. دیگران ، او هنوز پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان شفا یافت.

وی گفت: “من این کودکان مبتلا به دیابت نوع 1 ، مشکلات تیروئید ، سرطان تیروئید ، اختلالات بلوغ و بیماری غده فوق کلیه را درمان می کنم.”

تخصص النفال حیاتی است. او یکی از پنج متخصص غدد درون ریز اطفال تمام وقت در مساحتی به وسعت 150،000 مایل مربع است که داکوتای جنوبی و داکوتای شمالی را پوشش می دهد.

مانند اکثر مناطق روستایی آمریکا ، این منطقه با کمبود پزشک مواجه است.

سیندی موریسون ، مدیر ارشد بازاریابی Sanford Health ، یک سیستم بهداشتی غیرانتفاعی مستقر در Sioux Falls که 300 بیمارستان را مدیریت می کند ، می گوید: “ما بسیار خوش شانس هستیم که دکتر Al Nofal را در اینجا داریم. ما نمی توانیم کسی را با تخصص خود از دست بدهیم.” و کلینیک ها در جوامع عمدتا روستایی.

مطالب مرتبط: ممنوعیت روادید می تواند کمبود پزشک در روستاهای آمریکا را تشدید کند

با این حال ، Sanford Health می تواند ال نوفال و چند پزشک دیگر را که برای شبکه بهداشتی آن بسیار مهم هستند از دست بدهد.

بیمار دکتر نوفال
دکتر علاء النفال [here with a patient] یکی از پنج غدد درون ریز کودکان در داکوتای جنوبی و شمالی است.

النفال ، شهروند سوری ، از طریق یک برنامه ویژه توسعه نیروی کار به نام لغو ویزای کنراد 30 ، در سیو فالز حضور دارد ، که اساساً از شرط لازم برای پزشکانی که اقامت خود را با ویزای مبادله J-1 به پایان می رسانند ، به کشور مبدأ خود باز می گردند. دو سال قبل از درخواست ویزای دیگر آمریکا. خروج از کنراد 30 به او اجازه می دهد حداکثر تا سه سال در ایالات متحده بماند ، به شرطی که متعهد شود در منطقه ای که کمبود پزشک وجود دارد تمرین کند.

پس از آنکه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، موقت مهاجرت را برای افراد هفت کشور دارای اکثریت مسلمان ، از جمله سوریه ، ممنوع کرد ، النفال درباره آینده خود در آمریکا نامشخص است.

النفال گفت: “ما موافقیم که اقدامات بیشتری برای حفاظت از کشور باید انجام شود ، اما این دستور بر پزشکان آن دسته از کشورهایی که در سراسر آمریکا به شدت مورد نیاز هستند تأثیر منفی خواهد گذاشت.” “آنها ممکن است دیگر مایل به تمرین در ایالات متحده نباشند.” این اقدام اکنون پس از تعلیق ممنوعیت دادگاه تجدید نظر فدرال در حال پایان است.

مطالب مرتبط: ترامپ پس از تایید ممنوعیت سفر از سوی دادگاه خشمگین شد

در 15 سال گذشته ، لغو ویزای Conrad 30 15000 پزشک خارجی را به جوامع بدون خدمات ارجاع داده است.

Sanford Health در مجموع 75 پزشک برای این شرایط بدون ویزا دارد و هفت نفر از کشورهای ذکر شده در دستور هستند. موریسون از بهداشت و درمان سانفورد می گوید: “اگر دکتر آل نوفال و دیگر پزشکان J-1 خود را از دست می دادیم ، نمی توانستیم شکاف های مهم دسترسی به مراقبت های بهداشتی برای خانواده های روستایی را پر کنیم.”

و این ممنوعیت می تواند به پزشکان جدید آسیب برساند. برنامه معافیت ویزای Conrad 30 توسط فارغ التحصیلان دانشکده پزشکی که دارای ویزای غیر مهاجر J-1 هستند و اقامت خود را در ایالات متحده به پایان رسانده اند ، تأمین می شود.

روستایی داکوتای جنوبی
گاوها در مزرعه درست کنار Sioux Falls.

سالانه بیش از 6000 کارآموز پزشکی از کشورهای خارجی در برنامه های ویزای J-1 ایالات متحده ثبت نام می کنند. به گفته انجمن کالج پزشکی آمریکا ، حدود 1000 نفر از این کارآموزان از کشورهایی هستند که تحت تأثیر این ممنوعیت قرار گرفته اند. دارندگان روادید J-1 که هنگام اعمال ممنوعیت در خارج از کشور بودند ، از ورود به ایالات متحده منع شده بودند و نمی توانستند مدرسه را شروع یا پایان دهند تا زمانی که این ممنوعیت در حال اجرا بود.

وزارت امور خارجه به CNNMoney گفت که دولت می تواند در صورت منافع ملی ویزای J-1 را برای افرادی از یکی از کشورهای مسدود شده صادر کند ، اما تأیید نکرد که آیا کمبود پزشک شرایط لازم برای چنین معاینه ای را دارد.

وی گفت: “استرس و اضطراب ناشی از دستور اجرایی کوتاه مدت می تواند عواقب دراز مدتی داشته باشد ، زیرا تعداد کمتری از پزشکان برنامه های آموزشی را در ایالت ها انتخاب کرده و متعاقباً کمبود ارائه دهندگان مایل به تمرین در مناطق محروم و روستایی را افزایش می دهند.” لری دیال ، معاون امور بالینی دانشکده پزشکی دانشگاه مارشال در هانتینگتون ، ویرجینیای غربی.

مطالب مرتبط: تاثیر Obamacare بر این شهر در آلاسکا تنها با یک مطب پزشک

النفال به دانشکده پزشکی در دمشق ، پایتخت سوریه رفت و با ویزای J-1 اقامت خود را در دانشگاه تگزاس به پایان رساند. او به بورس تحصیلی در کلینیک مایو روی آورد و سپس درخواست کرد که J-1 را رها کند ، که او را در Sioux Falls قرار داد.

نوزده ماه پس از تعهد سه ساله خود ، النفال یا مستقیماً تحت درمان قرار می گیرد یا به عنوان یک خدمت کننده عمل می کند به طور متوسط ​​بیش از 400 بیمار کودک در ماه با پزشک مشورت می کنند.

او بیشتر بیماران خود را در کلینیک تخصصی کودکان سنفورد در سیو فالز ملاقات می کند ، جایی که خانواده ها اغلب ساعت ها با یکدیگر ملاقات می کنند. ماهی یک بار ، او با هواپیمای کوچک پرواز می کند تا بیماران را در کلینیکی در آبردین ، ​​در فاصله 200 مایلی ، ببیند.

بچه ها از سنفورد
بسیاری از بیماران دکتر آل نوفال ساعت ها رانندگی می کنند تا وی را در کلینیک کودکان سنفورد در سیو فالز ببینند.
بیمارستان آبردین
ماهی یکبار ، دکتر نوفال به ابردین می رود تا بیماران را در یک کلینیک ببیند.

النفال با اشاره به ساعت های طولانی و زمستان های بدنام سرد در داکوتای جنوبی گفت: “پزشک بودن در این شرایط آسان نیست.” “اما من به عنوان یک پزشک آموزش دیده ام تا در هر شرایطی به مردم کمک کنم و به این موضوع افتخار می کنم.”

این یکی از دلایلی است که النفال و همسر آمریکایی اش آلیس در تلاش برای کنار آمدن با ممنوعیت ویزا هستند.به

او می گوید: “من یک نوزاد 10 ماهه دارم و نمی توانم اکنون به سوریه سفر کنم. خانواده من در سوریه نمی توانند به اینجا بیایند.” “اکنون خانواده من نمی توانند با نوه اول خود ملاقات کنند.”

وی گفت: “من می دانم که اگر ما برویم ، احتمالاً هرگز بر نمی گردم.” او همچنین نمی خواهد در حال حاضر به جایی در کشور سفر کند. او می گوید: “من از نحوه برخورد او با من می ترسم.” او همچنین می ترسد که در فرودگاه متوقف شود – حتی اگر به کشور دیگری سفر کند.

مطالب مرتبط: ممنوعیت سفر ترامپ و آنچه باید بدانید

آلمتمد عبدالسلام ، از بنغازی ، لیبی ، قصد داشت پس از اتمام اقامت خود در کالج پزشکی دانشگاه فلوریدا مرکزی در ماه ژوئیه ، از طریق برنامه لغو روادید ، فعالیت خود را به عنوان پزشک خانواده در ماکون ، جورجیا آغاز کند.

همه چیز بدون مشکل پیش رفت. عبدالسلام ، که بیماران و جانبازان بیمارستان را درمان می کند ، درخواست لغو روادید کرد و پذیرفته شد. او با Magna Care قرارداد کار امضا کرد که سه بیمارستان در منطقه ماکون در اختیار پزشکان قرار می داد و در تابستان به دنبال خانه هایی برای انتقال خود ، همسر و دو فرزند خردسال خود بود.

آلتمدد عبدالسلام
دکتر آلمتمد ادبلسلام در کنار خانواده اش.

اما آخرین مرحله وجود داشت. برای اینکه نسخه J-1 وی به طور کامل تکمیل شود ، باید تایید نهایی وزارت امور خارجه و خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده را دریافت کند.

وی گفت: “دستور اجرایی در میانه این روند آمد و درخواست من از وزارت خارجه را به تأخیر انداخت.”

از آنجا که او یک شهروند لیبیایی است (لیبی نیز مشمول ممنوعیت روادید است) ، عبدالسلام از نتیجه نگران است.

او گفت: “بیمارستان ماکون نیاز فوری به پزشک دارد. اگرچه آنها من را استخدام کرده اند ، مطمئن نیستم که چقدر می توانند منتظر من بمانند.”

وی گفت: “هیچ کس نمی تواند استدلال کند که حفظ امنیت کشور ضروری است ، اما ما همچنین باید کشور را سالم نگه داریم.” پزشکانی مانند من که در ایالات متحده در برخی از بهترین مدارس آموزش دیده اند یک دارایی هستند ، نه یک تعهد. ”

CNN Money (نیویورک) اولین بار در 10 فوریه 2017 منتشر شد: 7:47 بعد از ظهر به وقت شرقی

[ad_2]

منبع: bookly-news.ir

ایندکسر