سبوس لایه ی دوم برنج قهوه ای/09109483228

سبوس برنج چیست؟

مدت هاست که درباره سبوس برنج صحبت شده و ارزش غذایی بالایی دارد. علاوه بر پروتئین، سبوس برنج منبع عالی ویتامین های B و E است. سبوس همچنین حاوی مقادیر کمی آنتی اکسیدان است که در انسان کم کلسترول در نظر گرفته می شود. افراد زیادی برای تهیه این غذای ارزشمند برنج می خرند.

 

سبوس برنج حاوی 10 تا 23 درصد روغن سبوس است. ماهیت روغنی سبوس آن را به یک چسب عالی برای خوراک دام تبدیل می کند. پس از تخلیه و استخراج، روغن سبوس یک روغن گیاهی با کیفیت بالا برای پخت و پز یا خوردن است. در ادامه این مطلب از سایت گیلان سبوس برنج چیست؟ فواید و ویژگی های این غذا چیست؟

چگونه استفاده می شود و چه کسانی مجاز به استفاده از آن نیستند؟ روش نگهداری بعد از خرید سبوس برنج چگونه است؟ بیایید با ویژگی ها و راهنمای خرید آن آشنا شویم.

 

تاریخ تولید سبوس برنج

لایه و غلاف نازکی که روی دانه برنج قرار می گیرد سبوس نامیده می شود. این لایه نازک دارای ارزش غذایی زیادی از نظر دارویی و بهداشتی است و می تواند به سلامت بدن نیز کمک زیادی کند. وقتی سبوس برنج از دانه های آن جدا می شود، بیشتر ارزش غذایی آن از بین می رود و تنها برنج آسیاب شده باقی می ماند که تقریباً فاقد ویتامین است.

 

سبوس لایه دوم برنج قهوه ای

سبوس برنج از لایه دوم برنج قهوه ای، موثر در درمان دیابت، درمان ریزش مو، کاهش وزن، سرشار از ویتامین های B5، B6، E و نیاسین، غنی از فیبر و اسید پانتوتنیک، بهبود عملکرد بدن است. تقویت سیستم عصبی قوای جنسی دارای تاییدیه انجمن حمایت از دیابت ایران 25 ساشه وزن تقریبی: 375 گرم بیشتر ارزش غذایی برنج در جوانه برنج و سبوس برنج است که در طی فرآیند آسیاب کردن حذف می شوند. سبوس خارجی ترین لایه آندوسپرم برنج است. برخلاف تصور رایج، وقتی سبوس برنج به عنوان یک محصول جانبی در طی فرآیند آسیاب به دست می‌آید، می‌توان آن را اکسید کرد.

حتما بخوانید:
یکبار برای همیشه از شر داروهای گیاهی خلاص شوید

 

برنج دارای لایه های متفاوتی جدا از خود برنج است که یکی از این لایه ها لایه دوم برنج قهوه ای است.

 

سبوس حاوی مواد مغذی، اوریزانول، توکوفرول، توکوترینول، فیتوسترول و فیبر غذایی است.

 

سبوس برنج ارزان و در بازار فراوان است. به دلیل وجود آنزیم لیپاز باعث کاهش ارزش غذایی سبوس می شود. مشکل ایجاد می کند و مصرف آن توصیه نمی شود.

 

پیز با استفاده از تجهیزات مدرن، آنزیم لیپاز را به حالت پایدار رساند.

 

سبوس لایه ی دوم برنج قهوه ای