سازمان بهداشت جهانی کمک به یمن سیل زده را افزایش داد |علاوه بر تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، از تیم‌های تخصصی تروما پشتیبانی کرد و به مأموریت‌های میدانی با مقامات بهداشت ملی و سایر شرکای بشردوستانه پیوست.

ادهم رشاد، نماینده سازمان جهانی بهداشت در یمن هشدار داد: خطر ابتلا به بیماری های منتقله از طریق آب و بیماری های قابل انتقال از جمله مالاریا، وبا و سایر بیماری های عفونی در حال افزایش است.

تروما ایجاد می شود

از اواسط ماه ژوئیه، باران های فصلی شدید باعث جاری شدن سیل گسترده در چندین استان یمن شده است.

به گفته مقامات محلی، ده ها هزار نفر و بیش از 35000 خانوار در 85 ولسوالی در 16 فرمانداری در حال حاضر تحت تأثیر قرار گرفته اند.

حداقل 77 نفر از جمله کودکان در استان های البیضاء، عمران، دمار، حجه، مأرب و صنعا کشته شدند.

علاوه بر این، مکان‌های اسکان مجدد و زیرساخت‌ها – از جمله تامین آب، تاسیسات و اموال خصوصی – به شدت آسیب دیدند.

در محل کمک کنید

سازمان جهانی بهداشت از چهار تیم تخصصی تروما و شش آمبولانس در حال انجام وظیفه پشتیبانی کرد و 34 نقطه هشدار زودهنگام اپیدمیولوژیک را در مارب – یکی از استان‌های آسیب‌دیده – ایجاد کرد که در آن هزاران پناهگاه برای خانواده‌های آواره تخریب شدند.

اقلام بهداشتی اورژانسی نیز به خدمات فوریت های پزشکی و فوریت های پزشکی در استان های حجه، المهاویت و ریمه اهدا شد.

همراه با عرضه مداوم 144600 لیتر سوخت ماهانه به 11 بیمارستان، سازمان جهانی بهداشت با مقامات بهداشتی برای تهیه یک برنامه آمادگی و واکنش جامع برای بارش شدید باران و سیل در استان الحدیده همکاری کرد.

حتما بخوانید:
رقیب هندی به مدل تجاری اوبر برخورد می کند

همچنین تجهیزات آزمایشگاه مرکزی بهداشت را در اختیار 25 تکنسین آزمایشگاهی در زمینه تشخیص میکروسکوپی مالاریا قرار داد.

کمک فوری

سخنگوی سازمان بهداشت جهانی گفت: «با توجه به بارش‌های شدید که انتظار می‌رود تا پایان آگوست 2022 ادامه داشته باشد، ما پاسخ خود را برای پوشش افراد آسیب‌دیده و جلوگیری از شیوع احتمالی این بیماری‌ها افزایش داده‌ایم.»

کیت‌های اضافی وبا، مایعات IV، آزمایش‌های تشخیص سریع وبا، و ماژول‌های اضافی کیت اضطراری بین سازمانی در دست توسعه هستند. سازمان بهداشت جهانی به کمک های خود با توسعه وضعیت ادامه می دهد.