اشخاص حقوقی نیز پیش از ثبت و طی مراحل مربوط به آن ، در ابتدا باید اقدام به انتخاب نامی مناسب برای شخص حقوقی ( شرکت ها ) کنند . همچنین نام هایی که خلاف بر موازین شرعی می باشند نیز قابلیت ثبت نخواهند داشت . امکان افتتاح حساب های ارزی با واحد دلار آمریکا، یورو و لیر و مراودات تجاری با کشورهای دیگر را خواهید داشت. با مراجعه به سامانه روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و تکمیل و وارد نمودن اطلاعات خواسته شده در سایت ، اگر شرکتی وجود داشته باشد را به شما نشان خواهد داد . اگر نامی منجر به ثبت و آگهی گردد اعتبار آن نا محدود خواهد بود در غیر این صورت نام پیشنهادی ارائه شده در سامانه ثبت شرکت ها به مدت سه ماهه اعتبار خواهد داشت و اگر سهامی عام باشد تا شش ماه اعتبار خواهد داشت . هرچه امتیاز مهندسی شرکت بیشتر باشد، نیاز کمتری به امتیاز هیئت مدیره خواهید داشت.

ثبت شرکت ها ماده شش: در مورد شرکتهای خارجی که شرایط عملیات آنها به موجب امتیازنامه صحیح و منظمی مقرر است و صحت امتیاز را در موعد قانونی تقاضای ثبت وزارت امور خارجه تصدیق نماید ـ مفاد قسمت اخیر ماده فوق مجری نخواهد شد ولی جزای نقدی برای هر روز تأخیر بعد از صدور حکم از قرار روزی ده الی یکصد تومان است. در صورتی که مکانی برای شرکت اخذ نشده باشد، امتیاز منفی محسوب می گردد . که بر اساس آن قوانین بر خلاف روال گذشته، که اتباع خارجی در صورتی می توانستند اقدام به ثبت برند نمایند، که حتما یک شریک که شهروند ترکیه بود ، می داشتند این در حالی است که در قوانین جدید اتباع کشورهای خارجی به تنهایی می توانند اقدام به تاسیس شرکت نمایند، بدون این که نیازی به شریک ترکیه ای داشته باشند. فرصت های خود را برای انتخاب نام شرکت بدون در گرفتن استعلام نام اتلاف نکنید چرا که حتی در صورتی که بهترین نام ها را انتخاب کرده باشید ، اگر تکراری باشد یا با نام شرکتی مشابهت داشته باشد امکان ثبت نخواهید داشت . به عبارتی دیگر در انتخاب نام شرکت باید آن گروه از مردمی که در آینده مشتریان شما خواهند بود را در نظر داشته باشید تا نامی مناسب انتخاب نمایید چرا که نام یک شرکت تأثیر به سزایی در بازار یابی شما خواهد داشت .

نام یک شرکت ، معرف حوزه فعالیتی آن است و در انتخاب آن باید در نظر داشت که نباید از نام های تکراری برای ثبت شخصیت استفاده نمود . استفاده از برخی نام ها مانند ایثار گران و … اگر شما هم قصد دارید تا در آینده ای نزدیک نسبت به ثبت شرکت در ایران اقدام کرده و از مزایای قانونی و حقوقی گسترده شرکت ها استفاده کنید، گفتار زیر به اجمال، شما را با بخشی از فرآیند ثبت شرکت آشنا می کند و تلاش می کند تا در روزهای آینده نیز، گفتارهایی برای آشنایی علاقمندان به ثبت شرکت ها، ارائه کند. در این قسمت قصد بر آن داریم تا شما را با روش های استعلام نام شرکت به طور کامل آشنا نماییم . برای حذف یک تصمیم بر روی کلیک می نماییم. برای این کار شماره مکانیزه آگهی را که یک کد هجده رقمی است و در قسمت بالای آگهی صادره از اداره ثبت درج شده است، وارد کنید و روی گزینه مشاهده آگهی کلیک کنید. مراحل پیش ثبت نام تا تکمیل اطلاعات و نهایتاً دریافت کد اقتصادی را یاد گرفتیم و از لیست مدارک لازم برای دریافت کد اقتصادی مطلع شدیم. ب ـ اعضای مجمع عمومیصندوق عبارت از وزرای امور اقتصادی و دارایی به عنوان رئیس مجمع، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دادگستری و صنعت، معدن و تجارت، دادستان کل کشور (بدون حق رأی) و رئیس کل بیمه مرکزی است.

كلیه اوراق و اسناد بهادار و تعهد آور شركت از قبیل چك، سفته، بروات، قراردادها عقود اسلامی با امضاء مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره متفقا همراه با مهر شرکت معتبر می باشد و همچنین کلیه نامه های عادی و اداری با امضاء مدیرعامل همراه با مهر شركت معتبر می باشد. نام انتخابی برای شخصیت حقوقی باید ریشه و معنای فارسی داشته باشد چنانچه که در یکی از فرهنگ های لغت معتبر مانند دهخدا ، عمید و … گفتیم که اشخاص به دو قسم اشخاص حقیقی و حقوقی تقسیم می شوند که هر شخصیت باید نامی داشته باشد تا با آن شناخته شود . در پیش نویس لوایح جدید اصلاحی قانون تجارت بیان شده که شرکت تا زمانی که ثبت نشده باشه شخصیت حقوقی نداره و انجام هر گونه عمل حقوقی جز در رابطه با تشکیل شرکت مجاز نیست. رو پیدا میکنند. بعضی دیگه این طور بیان میکنن که ابطال قراردادها امری استثنایی و نیازمند بیان صریح قانونه و از طرفی در قانون ثبت شرکت­ها، فقط دو ضمانت اجرای جریمه و انحلال برای عدم ثبت تعیین شده و از ابطال صحبتی نشده.

ثبت شرکت چند منظورهاگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد ثبت شرکت در دبی 2020 لطفا از سایت ما دیدن کنید.

ایندکسر