آییننامه راهنمایی و رانندگی مجموعهای منظم و مدون از قوانین و مقررات جادهای است که هر کدام از آنها از قاعده خاصی تبعیت میکنند. اما به نظر میرسد موارد دیگری هم وجود دارند که کمک میکند فرد راحتتر گواهینامه بگیرد به همین دلیل سراغ یکی دیگر از آموزشگاههای رانندگی میروم که سابقه زیادی در این زمینه دارد. عادت به دید تکچشمی، حداقل به مدت یک سال ممنوعیت مطلق رانندگی دارند. به آئین نامه راهنمایی و رانندگی اهمیت داده نمیشود، چه قبل از دریافت گواهینامه رانندگی و هنگام آزمون، چه بعد از آن در خیابانهای شهر و حتی توسط عابران پیاده که نمونههای زیادی از عدم رعایت قوانین در آنها دیده میشود. به همین دلیل به توصیههای ما اعتماد نداشته و اصرار میکنند بعد از ۱۲ جلسه آنها را تائید کنند. محمدی با نظر برخی هنرجویان که معتقدند، بعضی افسران، آزمون دهنده را در جلسه اول رد میکنند، موافق است و این موضوع را مشکلی بزرگ برای آموزشگاهها میداند. مختاری دو مورد را در مردودی آزمون موثر میداند. هنرجویان در آزمون آیین نامه مقدماتی به سوالات مربوط به همه بخش های آیین نامه به جز قسمت فنی باید پاسخگو باشند و سوالات بخش فنی فقط در آزمون اصلی آیین نامه مورد گزینش قرار می گیرند.

تمرکز در زمان یادگیری، دانشجو را زودتر آماده میکند.
استرس در این مورد فقط تاثیر منفی دارد. زمان را در نظر داشته باشید. تمرکز در زمان یادگیری، دانشجو را زودتر آماده میکند. به همین خاطر هم مربی تنها روی نکات و سوالات امتحانی تاکید میکند و آنها را انجام میدهند تا فرد برای آزمون آماده شود اما در واقع هیچ مهارتی ندارد. هر زمان که مربی در رانندگی به فرد کمک نکرد، آن زمان او برای آزمون آماده است. البته چنانکه او تاکید میکند برخلاف تصور عموم، خانمهای زیادی هستند که مرتبه اول در آزمون آئین نامه و شهری قبول میشوند. با این حال «احمدرضا مختاری» مدیر آموزشگاه سعدی نگاه دیگری به موضوع دارد و دستیابی به راههایی برای دریافت راحتتر گواهینامه را ملزم به تغییرات عمیقتر در هنرجو و البته سیستم آموزشی و آزمونی میداند. مالدار آشنا نبودن هنرجویان با جو امتحان، نحوه امتحان گرفتن افسر و موارد امتحانی را باعث استرس و رد شدن در امتحان میداند. آزمون آیین نامه مقدماتی اولین امتحانی است که متقاضیان گواهینامه رانندگی باید در آن شرکت کنند این امتحان توسط مربی آیین نامه و آموزشگاه گرفته میشود. معتقد است که سختگیری برای آزمون بیش از اندازه است، او هم به دنبال راهیست تا راحتتر گواهینامه رانندگی بگیرد.

۵۰ درصد بار دوم و مابقی دفعات سوم و چهار قبول میشوند.
او هنرجویانی را مثال میزند که از ابتدا تا زمانیکه امتحان میدهند، نهایتا یک ماه و نیم زمان میگذارند. یکی از دختران که برای بار دوم امتحان شهری میدهد مدعیست که بار اول هیچ اشتباهی نداشته و افسر بخاطر سریع نبودنش او را رد کرده است. ۵۰ درصد بار دوم و مابقی دفعات سوم و چهار قبول میشوند. «در آزمون آئین نامه حدودا ۷۰ تا ۸۰ درصد افراد در اولین آزمون قبول میشوند. بسیاری از افراد فکر میکنند مثلا سوال های آزمون آیین نامه اصلی تهران با اصفهان فرق می کند. یکی از تکنولوژی های پیشرفته در زمینه ایمنی خودرو، سیستم کیسه هوا یا ایربگ می باشد. در صورت وجود عابر پیاده یا دوچرخه سوار در جاده باید سرعت مناسب را انتخاب نمود . رانندگانی که قصد گردش به راست یا به چپ را دارند مکلفند از چه فاصله ای به وسیله چراغ راهنما علامت بدهند؟ دست چپ را به طرف پایین نگه دارند. با آموزشگاه رانندگی محلی خود مشورت کنید، آنها اکثر اوقات بسته های پیشنهادی دارند که شامل خدمات متعددی به صورت همزمان با قیمت تخفیف خورده می شود که به میزان زیادی در هزینه های مالی و انرژی ذهنی شما برای درک مسائل صرفه جویی می کند.

رایگان. ازمون ایین نامه رانندگی.
3. این سوالات ایین نامه راهنمایی و رانندگی شامل 20 آزمون 30 سوالی هست. این سوال ها به تنهایی برای قبولی کافی نیست اما خواندن آن ها می تواند تاثیر بسیار زیادی در قبولی شما در بار اول در ازمون اصلی ایین نامه داشته باشد . رایگان. ازمون ایین نامه رانندگی. «علی اصغر مالدار » مدیر آموزشگاه رانندگی دولت اول از همه حضور در کلاسها و دقت به تاکیدات استاد را مهم و تاثیر گذار میداند. 20 آزمون 30 سوالی (600 سوال ) همراه با یک سری نکات می باشد و همه سوالات همراه با جواب صحیح هستند. مدیر آموزشگاه دولت استفاده از محصولات کمک آموزش را برای قبولی در امتحان موثر نمیداند: «یکی از هنرجویان تستی به من نشان داد که تست و جواب آن هر دو اشتباه بود. نمونه سوالات آیین نامه با جواب آمادگی شما را در روز امتحان تضمین میکند. جهت آشنایی بیشتر نمونه ای از این مجموعه ارزشمند با عنوان سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی با پاسخ را میتوانید به صورت رایگان و با فرمت پی دی اف ( pdf ) از لینک زیر دانلود نمایید.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از آزمون آیین نامه 4 ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

ایندکسر