معرفی بهترین تجهیزات کنترل تردد

اکسس کنترل رمز و کارت
قفل اکسس کنترل درب ورودی

قفل اکسس کنترل در واقع مدار فرمانی است که اگر تشخیص اکسس کنترل دهد فرد مورد نظر جزو کاربران مجاز می باشد رله ای که روی برد خود دارد را فعال می کند. منظور کدی عددی است که برای بازخوان کارت تنظیم میشود و برروی کارت/نشان دسترسی که مختص سیستمهای اکسس کارت مکان است، رمزگشایی میشود. منبع این مطلب را مشاهده کنید.

هدف سیستم کنترل تردد باشگاهی ایجاد یک مکان کاملأ اتوماتیک بوده که در آن هر عضوی بتواند بدون روبرو شدن با هیچ اپراتوری، تمامی عملیات قفل اکسس کنترل درب ورودی مربوطه خودش را انجام دهد و مسئولین باشگاه فقط نقش نظارتی داشته باشند نه نقش اجرایی. این زمانی اتفاق میافتد که ورود در یک پنل اکسس کنترل، خروجیِ دیگر پنل اکسس کنترل را تحت تأثیر قرار میدهد.

دستگاههای اکسس کنترل یا همان دستگاه کنترل تردد دارای یک یا چند رله می باشند که دستگاه پس از تشخیص مجاز بودن افراد برای فرمان دادن به قفل برقی جهت باز شدن درب از انها استفاده می کند،همچنین می توان ازاین اکسس کنترل ها برای فرمان دادن به انواع جک پارکینگی و دربهای اتوماتیک استفاده نمود.

اتصال به شبکه امکان گذارش گیری اکسس کنترل از ترددهای روزانه به منظور حضور و غیاب افراد و کارکنان یک مجموعه نیز دربعضی از مدل های این دستگاهها وجود دارد. این مقداری است که برای تعیین هویت منحصربهفرد دستگاه اکسس کنترل برروی آن قرار داده میشود.

انواع اکسس کنترل rfid کارت و رمز

پس از تأیید اعتبار توسط نرم افزار اکسس کنترل مرتبط با دستگاه ورودی، اجازه ورود به افراد داده می شود و زمان آن نیز ثبت می گردد. در این نرم افزار می توان برای هر فرد با توجه به فیلدهای مورد نظر اطلاعاتی از جمله نام کاربری، رمز عبور، شماره تماس، شماره پرسنلی و غیره تعریف نمود.

علاوه بر همه این موارد دستگاه هایی که برای کنترل دسترسی به کار می روند می توانند برای ورودی و خروجی کالاها و اجناس موجود در انبارها نیز مورد استفاده قرار گیرند. اگر اکسس کنترل مدیر یک مجموعه ای تمایل به تردد فرد خاصی نداشته باشد، بوسیله نرم افزار کنترل دسترسی می تواند تگ (tag) آن شخص را غیر فعال کند قفل اکسس کنترل درب ورودی و در هر زمان که نیاز بود و یا تمایل داشت به حالت فعال برگرداند.

یکی از کاربردی ترین امکان نرم افزار کنترل دسترسی قابلیت گزارش گیری آن است. و از چه گذرگاه هایی مجوز عبور و مرور دارند؟ یکی از نیاز های مهم سازمان ها جدا از اعمال دسترسی ورود و خروج برای افراد این است که بتوانند مشخص نمایند شخص در چه زمان هایی امکان تردد داشته باشد.

همان طور که گفته شد سیستم کنترل تردد از دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری تشکیل شده است. این فناوری از کارتخوان، سوئیچهای مانیتور (نظارت) و چفتها تشکیل میشود. اکسس کنترل محل های مجاز ورود و خروج این شخص یا این اشخاص کجاهاست؟ به طور کلی دستگاه های کنترل دسترسی می توانند در اماکن مختلفی به کار برده شوند.

تجهیزات کنترل تردد
اکسس کارتی

قفل اکسس کنترل درب ورودی

اگر بخواهیم به طور کلی یک سیستم اکسس کنترل را ترسیم کنیم آن را به سه بخش تقسیم می کنیم. این نوع از دستگاه های کنترل تردد ورود و خروج پرسنل را ثبت می کند و مدیر مجموعه می تواند با اتصال قفل اکسس کنترل درب ورودی این دستگاه به کامپیوتر و نصب نرم افزار کنترل تردد گزارشی از ورود و خروج کارمندان خود دریافت کند.

در واقع سخت افزار مورد استفاده به کاربران شما این امکان را می دهد تا بتوانند به حریم محافظت شده دسترسی پیدا کنند و از ورود افرا متفرقه جلوگیری شود. با رعایت نکات و مواردی که در این مطلب گفته شد می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید . یا انواع مختلفی ازسخت افزارها و تکنولوژی های دیگر که اطلاعات اکسس کنترل کاربران بوسیله آنها تعریف می شود و سطح امنیتی آنها را تعیین می کند.

انواع سخت افزارها از جمله سنسورهای موجود در انواع دستگاه های کنترل تردد که به جهت شناسایی اثر انگشت، تشخیص چهره وکارت مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت و خرید اکسس کنترل درب ورودی شرکت

دستگاه اکسس
تجهیزات کنترل تردد

جعل بارکد بهدلیل مشهود بودنش ساده است و برای سیستمهایی اکسس کنترل که امنیت، مهمترین قفل اکسس کنترل درب ورودی دغدغهشان است، گزینۀ مناسبی نیست. احتمال جعل کارت مغناطیسی نیز وجود دارد.

صفحهای است که به چهارچوب درب وصل یا برروی آن نصب میشود تا در هنگام بسته شدن درب، چفت را نگه دارد. حتی ممکن است شما دستگاه کنترل ترددی استفاده کنید که قابلیت تعیین سطح دسترسی را نیز داشته باشد. برخی از دستگاه های اکسس کنترل خارجی درب قابل ارائه توسط سامانه های هوشمند پارس قابلیت کنترل و زمانبندی دسترسی افراد را دارا می باشند.

جهت تردد و عبور از درب می بایست از یکی از متد های تشخیص افراد استفاده نمود. در این نوع از کنترل تردد می توان مجاز یا غیر مجاز بودن ورود و یا خروج افراد را کنترل کرد و برای این کار می توان از موانع فیزیکی مانند گیت تردد استفاده نمود.

اتصال به شبکه امکان گزارش گیری تردد روزانه به منظور اکسس کنترل حضور و غیاب افراد و کارکنان یک مجموعه نیز در بعضی از مدل های این دستگاه ها وجود دارد . اعتبارها قفل اکسس کنترل درب ورودی به یکی از روش های کارت، رمز ورود، اثر انگشت و یا چهره به اشخاص اختصاص داده می شوند.

ایندکسر