کانادا سرمایهگذاری در کانادا دارای شرایط خاصی است و متقاضی تنها در صورت داشتن این شرایط است که می تواند از امکانات این ویزا بهرهمند شود. اما در حال حاضر تنها ۱۹۰۰ پرونده از سراسر جهان بررسی میشود و فقط افراد واجد شرایط تایید میشوند. این روش آزمایش سریع بر اساس بررسی آنتیژن افراد بوده و مرکز بهداشت کانادا استفاده از آن را بهکلی منتفی دانسته و اعلام کرد، ممکن است در آینده از این فناوری در کشور استفاده شود. ماسک زدن برای کودکان درحالیکه در طول روز باید در کلاس حضورداشته باشند، دشوار بوده و بر توانایی یادگیری آنها تأثیر میگذارد. وضعیت سلامت روان افراد در مناطق شهری ازجمله مونترال که در آن تقریباً ۲۵ درصد از بزرگسالان تحت تأثیر این علائم قرارگرفتهاند، در حال تشدید است. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که کارشناسان و متخصصین، ایرادها و انتقادات زیادی نسبت به این برنامه داشته و نسبت به قابلیت آن ابراز تردید میکنند زیرا اگر افراد بهصورت داوطلبانه موارد ابتلا به بیماری را در نرمافزار ثبت نکنند، امکان ردیابی و هشدار به سایر شهروندان وجود ندارد. از سوی دیگر جاستین ترودو معتقد است که تحت فشار قرار دادن سیاستمداران برای رسیدن سریعتر به یک تصمیم علمی صحیح نیست.

مهاجرت به کانادا

بر این اساس، پس از هفتهها سکوت نسبی در مورد استفاده از نرمافزار کووید آلرت، جاستین ترودو چهارشنبه گذشته طی سخنرانی سلطنتی از مردم درخواست کرد مجدداً از این برنامه استفاده کنند زیرا اینیک ابزار قدرتمند و رایگان بوده، استفاده از آن آسان است و از حریم خصوصی شما محافظت میکند؛ بنابراین اگر قبلاً این برنامه را نداشتید، آن را از اپ استور یا گوگل پلی بارگیری کنید. به نظر میرسد که تحصیل در کانادا 2021 شرایط تازهای را در بر بگیرد. دانشگاههای کانادا از نظر اندازه، شیوه تدریس و دوره هایی که در آنها ارائه می شوند، متفاوت هستند. به همین دلیل روز سهشنبه پیر پل-هوس (Pierre Paul-Hus) نماینده محافظهکار مجلس اعلام کرد: وقتی ما در مورد آزمایش بزاق صحبت میکنیم، در شرایطی نیستیم که بتوانیم روند کار را تسریع کنیم. وی علیرغم توصیه برخی از متخصصان، اعتقاد دارد که استفاده از ماسک در طول روز و برای مدت طولانی دشوار بوده و خود وی وقتی در دفتر کار خود حضور دارد، در صورت عدم حضور دیگر افراد، از ماسک استفاده نمیکند.

مقامات بهداشت عمومی تأکید کردهاند که این برنامه، مکان کاربران را ردیابی نکرده و امکان پیدا کردن آدرس، مشخصات مخاطبین یا اطلاعات بهداشتی افراد در آن وجود ندارد. از جمله این سوالات انواع ویزای توریستی کانادا، شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا، مدت اقامت ویزای توریستی کانادا، افراد مجاز به سفر و گرفتن ویزای کانادا می باشد که در ادامه به تمامی این سوالات و ابهامات ذهنی متقاضیان عزیز پاسخ داده می شود. این آژانس روز سهشنبه اعلام کرد که این برنامه از ۳۱ ژوئیه تاکنون بیش از دو میلیون و ۹۴۰ هزار بار بارگیری شده است، بااینحال، فقط ۵۱۴ کاربر که همه آنها ساکن انتاریو هستند، مثبت بودن کرونای خود را در این برنامه اعلام کردهاند. همه و از جمله خود مدیران کانادایی می دانند که چنین شرطی بلافاصله بعد از اتمام تحصیل چندان ساده نیست و معمولاً فرد باید حداقل یک سال در زمینه های مرتبط، کارآموزی کند تا دقیقاً در فیلد کاری خود مستقر شود. کانادا جزو کشور هایی می باشد که دریافت اقامت دائم آن هم از طریق خاک(به دنیا آمدن فرد در خاک کانادا) امکان پذیر می باشد و هم از طریق خون(پدر و یا مادر فرد اقامت دائم کانادا را داشته باشند). شهروندان کانادایی و دارندگان اقامت دائم ممکن است با یک شخص از کشور دیگر ازدواج کنند، در ازدواج های عرفی شریک زندگی زناشویی از یک کشور دیگر برای مهاجرت به کانادا حمایت می گردد.

بسیاری از پژوهشگران، نسبت به محافظهکاری قانونگذاران کانادایی در مورد نوآوریهای پزشکی ابراز تأسف میکنند. هزینه تحصیل در کانادا نسبت به هزینه تحصیل در آمریکا و هزینه تحصیل در انگلستان کمتر می باشد. در این روش های اقامتی از همان ابتدا به فرد اقامت دائم کانادا داده می شود و سپس فرد می تواند با اجازه با داشتن اجازه کار و تحصیل و زندگی وارد این کشور شود. از آنجایی که ویزایی بعنوان ویزای همراه دانشجویان وجود ندارد، والدین دانشجویان به این منظور می‌توانند از طریق ویزای توریستی کانادا، ویزای کار کانادا یا سوپرویزای کانادا، اقامت موقت یا دائم این کشور را دریافت نمایند. در آن صورت هزینه کلاس های حضوری ماهی ۱۵۰۰ دلار بوده که باز هم بسیار بسیار پایین تر از کلاس های زبان خود کالج است. اصلا نگران هزینههای زندگی خود در زمان گذراندن تحصیلات نباشید. تجربه کاری، سن، تحصیلات و … کسب نمره قبولی چندان دشوار نیست.

{||||||||||||||||}

این موضع نخستوزیر در حالی عنوان میشود که شهروندان کانادایی برای انجام آزمایش کرونا مجبورند چندین ساعت در صف مانده و با شلوغی آزمایشگاههای مرتبط با این برنامه، روزبهروز زمان انتظار برای کسب نتایج بیشتر میشود. به گزارش Tvanouvelles، نظرسنجی اخیر لگر (Léger) نشان میدهد که تقریباً از هر پنج کبکی یک نفر از اختلالات اضطرابی یا افسردگی رنج میبرد. به گفته محققان، عدم اعتماد به مقامات و استفاده از منابع مختلف اطلاعاتی این افزایش موارد اضطراب و افسردگی را باعث شده است. با تاسیس در سال ۱۹۶۳، قدیمیترین دانشگاه بریتیش کلمبیا است که در سال ۱۹۰۳ به عنوان یک کالج فعالیت خود را آغاز کرد. این موضوع در حالی است که طی هفته گذشته چندین متخصص پزشکی اعلام کردند اجباری کردن استفاده از ماسک در مدارس لازم است زیرا تعداد مدارسی که دستکم یک مورد کرونا در آن گزارششده، به بیش از ۶۰۰ مورد رسیده است. ما در حال حاضر شرایط را بهدقت رصد کرده و اگر مشکلی برای مدارس پیش آید، اقدامات لازم را انجام میدهیم اما در حال حاضر هیچچیزی تغییر نخواهد کرد. کانادا کشوری می باشد که بواسطه مسئله NAFTA پیش آمده توسط رئیس جمهور ترامپ یا تغییرات روی داده در سهمیه های دعوت نامه اکسپرس اینتری، تغییرات بسیاری را در روند مهاجرتی خود شاهد بوده است.

ایندکسر