جرم شرب خمر در ماه رمضان

 

جرم شرب خمر در ماه رمضان

همان طور که می دانید شرب خمر یعنی خوردن هر نوع مایع مست کننده ای که موجب عدم تعادل و کنترل فرد می شود حتی در مصرف بیش از حد آن موجب خواب آلودگی شدید در حد بیهوشی می شود. در هر صورت خوردن شراب و یا هر مایعی که موجب مستی شود حرام است و این حرام بودن در ماه مبارک رمضان چند برابر می شود. ماه مبارک رمضان ماه مهمانی خدا است و همه مردم این روز را روزه می گیرند تا حال افراد فقیر را بهتر درک کنند اما اگر فردی بدون توجه به این مسائل خمر بنوشد و مست کند قطعا مورد برخورد جدی قرار می گیرد زیرا دین اسلام با کسی شوخی ندارد و قوانین و مقررات آن باید عینا انجام شوند، اگر کسی بر خلاف قوانین جمهوری اسلامی که مبتنی بر دین اسلام است عمل کند مورد مجازات قرار خواهد گرفت امیدواریم شما با رعایت این قوانین یکی از قربانیان مجازات نباشید. حال اگر با ما همراه باشید در مورد مجازات خوردن خمر در ماه رمضان و چگونگی اثبات آن صحبت خواهیم نمود.

اثبات شرب خمر در ماه رمضان

اگر کسی مشروبات الکلی خورده باشد از نظر آزمایش و برخی دستگاه ها و یا حالات فرد می توان فهمید. اما در نیروی انتظامی به صورت تخصصی این کار را انجام می دهند به طوری که مشخص شود فردی که مشروبات الکلی خورده چند درصد الکل در بدن او وجود دارد زیرا قرار است در پرونده او درج شود و طبق آن مجازات شود. دستگاه هایی وجود دارند که زمانی که شما در آن می دمید مشخص می شود که الکل مصرف کرده اید و در آزمایش هم مشخص می شود که چند درصد الکل در خون فرد است به این صورت به اثبات می رسد که فرد مشروبات الکلی مصرف کرده است.

غیر از چنین شواهدی، مشخصات ظاهری فرد هم نشان می دهد که او خمر نوشیده برای مثال تلو تلو می خورد و نمی تواند درست راه برود، هم چنین نمی تواند درست حرف بزند زیرا به شدت مست است در ادامه از مجازاتی که برای این افراد در نظر می گیرند خواهیم گفت پس با ما همراه باشید.

جرم شرب خمر در ماه رمضان

مجازات شرب خمر در ماه رمضان چیست

در کل نوشیدن مشروبات الکلی حرام و گناه محسوب می شود حال اگر در ماه رمضان باشد که دیگر بد تر است مواردی که در پایین دسته بندی نموده ایم موارد مجازات شرب خمر در ماه رمضان است که همواره باید مراقب بود به هیچ عنوان خمر ننوشید. به موارد زیر دقت نمایید:

·        ضربات شلاق

·        زندانی به مدت معین

·        تعلیق از کار های اداری

·        و غیره…

حد و حدود ضربات شلاق چنین جرمی نزدیک به 80 ضربه است که اگر فرد توبه کند و بگوید تکرار نمی شود شاید تخفیفی برای آن قائل شوند. هم چنین ممکن است فرد خمر نوشیده را زندانی کنند تا جزای جرم خود را ببیند. در مواردی فرد به خاطر عدم صلاحیت کار خود را از دست می دهد و از کار تعلیق می شود. پس نه تنها در ماه رمضان بلکه هیچ وقت خمر ننوشید.

کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جرم شرب خمر در لینک زیر:

جرم شرب خمر در قانون مجازات

ایندکسر