[ad_1]

با

تیم کوک ، مدیرعامل اپل می خواهد صنعت فناوری علیه داستانهای “اخبار جعلی” که وب را آلوده می کند ، اقدام کند.

کوک در مصاحبه ای نادر گفت: “باید یک کمپین عظیم برگزار شود. ما باید همه مشخصات جمعیتی را در نظر بگیریم.”

کوک در مصاحبه با دیلی تلگراف افزود: “همه ما شرکت های فناوری باید ابزارهایی را برای کمک به کاهش حجم اخبار جعلی ایجاد کنیم.”

سایر مدیران ارشد شرکت های فناوری ، مانند مارک زاکربرگ ، رئیس فیس بوک ، در ماه های اخیر در مورد این مشکل صحبت کرده اند. اما نظرات کوک بسیار صریح تر بود.

به گزارش تلگراف ، او گفت داستان های تخیلی و جعلی “ذهن مردم را می کشد”.

و طاعون را “اخبار جعلی” یک مشکل بزرگ در بسیاری از کشورهای جهان نامید. ”

اصطلاح “اخبار جعلی” در اصل برای توصیف داستانهای آنلاین که گمراه کننده خوانندگان است ، ابداع شد. اغلب این داستان ها در فیس بوک و دیگر سایت های شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود تا برای سازندگان سود ایجاد کند. در موارد دیگر ، داستانها اساساً تبلیغاتی هستند که برای اهداف سیاسی ابداع شده اند.

این نوع داستان قبل و بعد از انتخابات آمریکا مورد توجه گسترده قرار گرفت. داستانهای تخیلی با عناوینی مانند “پاپ فرانسیس جهان را شوکه می کند ، از دونالد ترامپ برای ریاست جمهوری حمایت می کند” میلیون ها کلیک را به دست آورده است.

درک تفاوت بین منابع خبری مشروع و جعلی برای موج سواران وب بسیار دشوار است.

این جایی است که شرکت هایی مانند اپل از آنجا سرچشمه می گیرند.

کوک در مصاحبه با تلگراف – بخشی از سفر چند روزه اروپایی – گفت: “بسیاری از ما در حال حاضر فقط در دسته شکایات قرار داریم و نمی دانیم چه کار کنیم.”

او بر راه حل های تکنولوژیکی و فکری اصرار داشت.

کوک به روزنامه گفت: “ما به نسخه ای مدرن از کمپین خدمات عمومی نیاز داریم. در صورت تمایل می توان این کار را به سرعت انجام داد.”

آنچه او توصیف می کند موسیقی به گوش طرفداران سواد رسانه ای است.

کوک می گوید: “تقریباً لازم است یک دوره جدید برای کودک مدرن و کودک دیجیتالی مورد نیاز باشد.”

در برخی از مدارس ، تلاشهای پراکنده ای برای آموزش سواد رسانه ای با تأکید بر مهارتهای دیجیتال وجود دارد ، اما این به هیچ وجه جهانی نیست.

سخنگوی اپل در پاسخ به این س ifال که آیا اپل متعهد به تأمین بودجه کمپین PSA می شود یا خیر ، اظهار داشت که این شرکت در مورد مصاحبه کوک اظهارنظر بیشتری ندارد.

مدیرعامل اپل همچنین پیشنهاد کرد که شرکت های فناوری به حذف داستان های جعلی کمک کنند ، اگرچه وی افزود: “ما باید سعی کنیم این امر را بدون به خطر انداختن آزادی بیان و مطبوعات کنار بگذاریم.”

برنامه Apple News خود اپل به عنوان مکانی نسبتاً قابل اعتماد برای یافتن اطلاعات در نظر گرفته می شود.

دسامبر گذشته BuzzFeed گزارش داد که این شرکت “ناشران را که به اخبار اپل پیوسته اند” بررسی می کند.

و این برنامه دارای “ویژگی گزارش هشدار است که در آن کاربران می توانند اخبار جعلی یا سخنان نفرت انگیز را گزارش دهند.”

فیس بوک به تازگی کار خود را با بررسی واقعیت برای آزمایش “برچسب های هشدار دهنده” که هنگام به اشتراک گذاشتن داستان های تخیلی توسط کاربران ظاهر می شود ، آغاز کرده است.

کوک در مصاحبه ای با این روزنامه ابراز خوش بینی کرد که طاعون “اخبار جعلی” “یک موضوع کوتاه مدت است – من معتقدم مردم در پایان روز چنین چیزی را نمی خواهند.”

CNN Money (نیویورک) اولین بار در 11 فوریه 2017 منتشر شد: 20:00 ET

[ad_2]

منبع: bookly-news.ir

ایندکسر