[ad_1]

ترامپ با مدیران خطوط هوایی دیدار می کند

بیشتر و بیشتر رهبران تجاری و استراتژیست های وال استریت در مورد اینکه سیاست های حمایتی و ماهیت غیرقابل پیش بینی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا چه تاثیری بر بازارها و اقتصاد می گذارد ، ابراز نگرانی می کنند.

اما همه می دانیم که اعمال بلندتر از کلمات صحبت می کنند. آنچه سرمایه گذاران در واقع انجام می دهند در تضاد کامل با آنچه مردم می گویند است. Dow ، S&P 500 و Nasdaq روز جمعه دوباره به اوج خود رسیدند.

و راسل 2000 ، شاخص سهام شرکت های کوچک که تمایل دارند بیشتر تجارت خود را در ایالات متحده انجام دهند ، اکنون تنها چند واحد از بالاترین رکوردی که در دسامبر سال گذشته پس از سرخوشی در بازار آمریکا به دست آورد ، فاصله دارد.

چیزی بیشتر، به ندرت (به ندرت)این میزان از بی ثباتی که به عنوان معیار ترس وال استریت شناخته می شود ، امسال تقریباً 25 درصد کاهش یافته است. اگر سرمایه گذاران واقعاً از ترامپ می ترسیدند ، VIX باید بسیار بالاتر بود.

و شاخص Fear & Greed Index خود CNNMoney ، که به VIX و شش معیار دیگر احساس سرمایه گذاران می پردازد ، نشانه هایی از حرص و طمع را نشان می دهد و فاصله چندانی با سطوح حریص شدید ندارد.

البته ، به نظر می رسد که ترامپ هنوز نمی تواند در مورد مواردی که صادقانه می گویند ، هیچ کاری برای حمایت از اقتصاد انجام نمی دهد – اگرچه سرمایه گذاران Nordstrom ثروتمندتر هستند ، حتی اگر ترامپ به آنها حمله کند که تمبر را رها کرده است. از دخترش ایوانکا

اما به نظر می رسد دلیل اصلی افزایش مجدد سهام اخیراً این است که ترامپ قول داده است به زودی یک طرح مالیاتی “خارق العاده” ارائه دهد.

مطالب مرتبط: مجموعه کمیاب از سهام ایالات متحده: کشش طولانی بدون غواصی 1٪

ترامپ همچنین در دیدار روز پنجشنبه خود با مدیران شرکت های هواپیمایی وعده سرمایه گذاری بیشتر در زیرساخت ها را داد.

این چیزی است که بازار می خواهد بشنود.

مت لاکریدج ، مدیر صندوق سرمایه گذاری کوچک وست وود ، می گوید: “ما هنوز انتظار محرک مالی ، مالیات کمتر و مقررات کمتر را داریم.” “زمان س questionال بزرگ است ، اما در راه است.”

لاکرید معتقد است که بسیاری از شرکت هایی که بیشتر درآمد خود را از آمریکا تأمین می کنند ، باید در صورت پایان محرک ترامپ سود ببرند و اقتصاد را با سرعت بیشتری هدایت کنند.

او سهام در صنایع مختلف مانند صاحب سینما دوست دارد ماسک (ولی)، یک شرکت میان وعده J & J (JJSF) و یک شرکت تجهیزات فضایی کامان (KAMN)به

یکی دیگر از مدیران پول گفت که او هنوز بلایی بر سر سهام های کوچک آمریکا است که با سیاست های ترامپ می توان آن را برطرف کرد.

مطالب مرتبط: وال استریت جای قدرتمندی روی میز ترامپ دارد

بری جیمز ، رئیس و مدیرعامل تحقیقات سرمایه گذاری جیمز ، گفت که آن را خریداری کرده است iShares Russell 2000 ETF (و غیره.) روز بعد از انتخابات زیرا مطمئن است که برنامه محرک ترامپ باعث رشد مشاغل کوچک در ایالات متحده می شود.

جیمز گفت: “وقتی ترامپ برای اولین بار به آمریکا گفت ، من واقعاً فکر می کنم منظور او این بوده است.” Vonage (VG)، اجاره خرده فروش به هارون (در AT) و زنجیره تخفیف دسته های بزرگ (بزرگ) اگر پیشنهادات ترامپ اجرا شود همه چیز می تواند پیشرفت کند.

اما دلیل دیگری وجود دارد که نشان می دهد بازارهای آمریکا به قله های تمام دوران نزدیک شده اند. با وجود همه عدم قطعیت ها در واشنگتن ، ایالات متحده هنوز در مقایسه با سایر نقاط جهان به عنوان یک مدل ثبات نسبی در نظر گرفته می شود.

اقتصاد اروپا هنوز به لطف برگزیت ، ظهور پوپولیسم در فرانسه ، یک نقشه بزرگ است ، که نگرانی هایی را در مورد به اصطلاح Frexit ایجاد می کند ، و حتی بیشتر در مورد مشکلی که هرگز برطرف نمی شود – بدهی های یونان.

اقتصاد ژاپن نیز همچنان راکد است. ما اکنون بیش از یک دهه از دست رفته صحبت می کنیم. این یک جمع است. اقتصاد چین نیز در حال کند شدن است.

بیل گروس مدیر باند اغلب به شوخی می گوید که آمریکا شبیه چیزی است که جانی کش و کریس کریستوفرسون در صبح یکشنبه در حال آمدن درباره آن خواندند.

به همین منظور ، تحلیلگران موسسه رتبه بندی فیچ در گزارشی در روز جمعه نوشتند که “عناصر برنامه اقتصادی رئیس جمهور ترامپ برای رشد مثبت خواهد بود” ، اما افزودند “توازن فعلی خطرات به یک نتیجه جهانی کمتر مطلوب اشاره می کند.”

البته این سکه دو روی دارد. بمب ترامپ می تواند برای تعقیب او بازگردد.

مطالب مرتبط: Oreo make نگران افزایش پوپولیسم است

تمایل مستمر وی برای انتقاد از شرکت هایی که در توییتر با آنها مخالف است می تواند اعتماد سرمایه گذاران را تضعیف کند.

و در حالی که ممنوعیت سفر پیشنهادی وی برای مهاجران از هفت کشور عمدتا مسلمان توسط قوه قضاییه آمریکا لغو شده است ، رئیس جمهور قول داده است که برای بازگرداندن آن بجنگد.

حتی اگر او در این نبرد شکست بخورد ، باز هم واضح است که ترامپ با برنامه های تعرفه ای و مالیات تعدیل شده در مرزها که می تواند جنگ تجاری با مکزیک ، چین و ژاپن را شعله ور سازد ، به طور جدی به دنبال بازگشت به داخل است. این می تواند به شرکت های چند ملیتی بزرگ آمریکا آسیب برساند و منجر به کاهش شغل شود.

اما به نظر می رسد سرمایه گذاران هنوز بر این باورند که برنامه های محرک رشد ترامپ و کاهش مالیات بر آثار انزواگرایی بیشتر است. امیدواریم حق با آنها باشد.

سرمایه گذاران می توانند بینی خود را گرفته ، چشمان خود را ببندند و پنبه را در گوش خود بگذارند تا رئیس جمهور را ساکت کنند. اما آنها همچنان در حال خرید سهام هستند.

CNN Money (نیویورک) اولین بار در 10 فوریه 2017 منتشر شد: 11:55 صبح ET

[ad_2]

منبع: bookly-news.ir

ایندکسر