با گذشت زمان اکثر صنوف به سمت خرید و فروش اینترنتی رفتند اما عطاری ها کماکان سنتی بودند . ناگفته نماند که مراجعه به عطاری و خرید داروی گیاهی برای درمانمان کافی نیست، همان طور که دکتر در طب نوین امروزی با علم مخصوص خود دارو می نویسد و مقدار آن را مشخص می کند در طب سنتی هم باید از اصول مشخصی پیروی کرد در غیر این صورت نه تنها درمان نتیجه بخش نخواهد بود بلکه ممکن است آثار زیان بار دیگری هم به همراه داشته باشد. طبق مطالعات و بررسیها، بخش عمدهای از عطاران در این عطاریها، سابقه کار در چنین مکانهایی را نداشته و شاید خیلی از مفردات و گیاهان دارویی را نمیشناسند.

درحالی که از زمان صفویه داروها با دستورات عطاران استفاده می شد. در بخش محصولات طب سنتی شما می توانید خرید دوسین را که از بهترین و مقوی ترین ترکیبات موجود در طب سنتی واسلامی است تهیه کنید که این معجون ترکیبی از عسل طبیعی با بهترین کیفیت و مقدار مشخصی دانه سیاهدانه است که ترکیبی جادویی و بسیار تاثیرگذار را به وجود می آورد و اگر صبح ها یک قاشی چایی خوری خورده شود بسیار عالی است. همچین خرید فیکوس سه شیره از فروشگاه اسرارالشفاء که ترکیبات بسیار انرژی زا و دارای خواص مفید است و برای کم خونی نیز توسط حکمای طب سنتی توصیه و تجویز می شود ، فیکوس سه شیره از ترکیبات شیره توت و شیره انگور و شیره خرما تشکیل شده است که ترکیبشان بسیار برای مفاصل و استخوان ها و همچنین رفع یبوست مفید است.

اما فروشگاه اسرارالشفاء اولین عطاری آنلاین فضای مجازی نیز عطاری ها را به جمع فروشندگان اینترنتی محصولات اضافه کرد و دیگر نیاز نیست وارد یک مغازه سنتی شوید و خواص تک تک محصولات را بپرسید کافیست وارد عطاری آنلاین اسرارالشفاء شوید و محصول مورد نظر خود را توضیحات کامل جستجو و خرید کنید. اسرارالشفاء اولین عطاری آنلاین با انواع کرم های گیاهی ، خرید بازوبند حرز و داروی امام کاظم ع در خدمت هموطنان محترم می باشد. عطاری آنلاین درواقع همان عطاری سنتی است که مدرن شده، در دنیای معاصر و با ظهور اینترنت در همه ی زمینه های زندگی بشر تغییری گسترده به وجود آمده، انسان معاصر همه ی کارهای خود را در فضای مجازی انجام می دهد و حتی می توان گفت در فضای مجازی زندگی می کند.

مدرس دانشگاه فرهنگیان تربتحیدریه گفت: پس از حکیم امینالدوله مدرسی یزدی، فرزندش سیداحمد که خواص درمانی گیاهان و فنون تهیه دارو را از پدر آموخته بود دستاندرکار جمعآوری گیاهان دارویی و ساخت عرقیات گیاهی با استفاده از دانش و مهارت لازمه این حرفه در تربتحیدریه میشود تا اینکه در طول زمان با اشتهار به نام “سیداحمد دوافروش” و همچنین مراودات حرفهای با طبیبان سنتی آن زمان تربتحیدریه همچون میرزا محمود حکیمباشی و کربلایی مراد جراح، در میان مردم این شهر ارج و اعتبار عطاری رشت کسب میکند. پس عطارخانه یا عطاری دکان عطار، محل کسب عطار یا فروشگاه محصولات طب سنتی است.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با عطاری تبریزیان وب سایت خود باشید.

ایندکسر