حدود 4 سالی است که چری تیگو 7 میهمان جاده‌های ایران است و در تمام این مدت فروش خوبی را تجربه کرده است. این خودروی محبوب یکی از خودروهای پرآپشن چینی محسوب می‌شود که دارای ظاهری جذاب و پیشرانه‌ای قدرتمند نیز هست. اما زمانی که وارد بازار دست‌دوم شوید، چیزی که فروشندگان بیشتر بر آن تاکید کرده و قیمت تیگو 7 را بر اساس آن تعیین می‌کنند، آپشن‌های این خودرو است. در زمان خرید نسخه‌های صفر یا کارکرده این خودرو حتما لیست بلندبالایی از امکانات ایمنی و رفاهی آن را خواهید شنید.

این خودرو به امکاناتی نظیر فرمان برقی، سنسور پارک، دوربین 360 درجه، گرم‌کن صندلی‌های جلو، آینه‌های جانبی برقی مجهز به گرم‌کن، سیستم Autohold، سیستم کنترل پایداری و کشش، سیستم ضد سرقت ایموبلایزر، ترمز پارک برقی، چراغ بدرقه، سیستم کنترل فشار باد تایرها، تهویه خودکار دوگانه و… مجهز شده است. حال سوال اینجا است که شما به‌عنوان یک خریدار چقدر با کاربرد این امکانات آشنا هستید؟ آیا میدانید که قیمت تیگو 7 تا چه تحت تاثیر بودن یا نبودن آن‌ها است؟ برای دانستن پاسخ این سوالات تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

بررسی قیمت تیگو 7 در بازار سوم اسفند 99

اگر نگاهی به ابزار قیمت خودرو همراه مکانیک بیندازیم، می‌توانیم از قیمت روز تیگو 7 مطلع شویم. با استفاده از این ابزار می‌توانید به‌صورت لحظه‌ای از قیمت همه مدل‌های انواع خودروها با مشخصات مختلف مطلع شوید. به‌این‌ترتیب در زمان خرید دیدی بازتر داشته و سرتان کلاه نمی‌رود. این ابزار نشان می‌دهد که قیمت تیگو 7 صفرکیلومتر در سوم اسفند برابر 810 میلیون تومان است. مدل 98 این خودرو با قیمت 730 میلیون تومان خریدوفروش می‌شود. قیمت مدل 97 و 96 آن نیز به ترتیب برابر 650 و 610 میلیون تومان است.

چری تیگو 7 یکی از خودروهای خوش‌ساخت چینی است که به لطف خدمات پس از فروش مناسب مدیران خودرو بازار داغی دارد. بنابراین می‌توان گفت که این قیمت‌ها در بازار کم تنوع ایران قیمت‌هایی مناسب هستند. به‌خصوص که بسیاری از خانواده‌های ایرانی یک خودروی پرآپشن را بسیار می‌پسندند و به‌راحتی آن را می‌خرند. اما باید توجه کنید که در زمان خرید تیگو 7 کارکرده حتما از سلامت این آپشن‌ها مطمئن شوید. چراکه بخش زیادی از قیمت تیگو 7 به حضور این آپشن‌ها مربوط می‌شود.

معرفی برخی از پرکاربردترین آپشن‌های تیگو 7

       ترمز پارک برقی

ترمز پارک برقی جایگزینی مناسب برای اهرم ترمزدستی در خودروهای قدیمی است. با استفاده از این ترمز تنها با فشردن یک دکمه خودرو را در جای خود میخکوب خواهید کرد. به‌این‌ترتیب ایمنی خودرو در زمان پارک در سراشیبی‌ها بیشتر خواهد بود.

       سقف پانوراما

برای خانواده‌های اهل سفر و ماجراجویی این آپشن می‌تواند بسیار جذاب باشد. سقف تمام شیشه‌ای چری تیگو 7 باعث می‌شود که شما دید بهتری نسبت به مناظر اطراف خود داشته باشید. به‌علاوه نیمه جلویی این سقف نیز بازشونده و برقی است. بنابراین می‌توانید از هوای مطبوع طول مسیر نیز لذت ببرید.

       سنسور پارک

برای کسانی که با پارک خودروی بزرگی مثل تیگو 7 مشکل دارند، این آپشن بسیار کاربردی است. سنسورهای پارک جلویی و عقبی چری تیگو 7 پارک خودرو را برای شما مثل آب خوردن خواهند کرد. بنابراین استرس برخورد به کناره خیابان یا دیگر خودروها را نخواهید داشت.

       سیستم Autohold

این امکان برای ساکنان شهرهای شلوغ و پرترافیک بسیار مناسب است. زمانی که در خیابانی شلوغ و پرترافیک قرار می‌گیرید، تنها کافی است دکمه Autohold چری تیگو 7 را فشار دهید. به‌این‌ترتیب ترمزها به‌صورت پیش‌فرض و در توقف در مسیرهای پر ترافیک شهری فعال می‌شوند و شما تنها در زمان حرکت خودرو پدال گاز را فشار می‌دهید. بنابراین رانندگی در ترافیک دیگر برای شما خسته‌کننده نخواهد بود.

منبع: آیا قیمت تیگو 7 به آپشن‌های آن می‌ارزد؟

ایندکسر