[ad_1]

این بسته بندی بدون زباله از بامبو ساخته شده است

برای مقابله با مشکل رو به رشد زباله در تایلند ، یک شرکت به زندگی گیاهان در این کشور روی آورده است.

Universal Biopack بسته بندی هایی را تولید می کند که به رستوران ها و تولید کنندگان می فروشد. اما به جای پلاستیک ، از مخلوطی از بامبو و کاساوا استفاده می کند ، محصولاتی که در سراسر کشور گسترده است.

پس از رشد سریع در دهه های اخیر ، تایلند به یکی از بزرگترین اقتصادهای آسیایی تبدیل شده است. اما مانند بسیاری از کشورهای دیگر منطقه ، تلاش برای مبارزه با میلیون ها تن زباله تولید شده در هر سال به کندی انجام شده است.

Vara-Anong Vichakyothin ، مدیر عامل Universal Biopack گفت: “مدیریت پسماند در همه جا یک مشکل بزرگ است.”

مطالب مرتبط: این شرکت 4 میلیارد بطری پلاستیکی را به لباس تبدیل می کند

این شرکت از فناوری توسعه یافته در دانشگاه بانکوک برای بسته بندی بدون زباله خود استفاده می کند. او امیدوار است در نهایت جایگزین بسیاری از جعبه های پلی استایرن و کیسه های پلاستیکی شود که در زباله های بزرگ تایلند و دیگر کشورهای جنوب شرقی آسیا به پایان می رسد.

توسعه فرمول سازگار با محیط زیست پنج سال به طول انجامید و آنقدر سازگار است که در نهایت می توان از آن برای بسته بندی وسایلی مانند مبلمان و حتی تلفن استفاده کرد. بامبویی که استفاده می کند از باقی مانده های تولید چوب به دست می آید.

بسته UB 3

در شهرهای بانکوک و چیانگ مای ، جایی که ظروف نوشیدنی خانگی و بسته های رشته فرنگی در پیاده روها قرار دارد ، این شرکت رستوران ها ، کشاورزان ارگانیک و سایر مشاغل در صنعت غذا را تأمین می کند.

اما یافتن مشتریان جدید می تواند مشکل باشد.

تامین کنندگان مواد غذایی در تایلند می خواهند هزینه ها را در یک تجارت رقابتی با حاشیه های کوچک کاهش دهند. درخواست از آنها برای هزینه بیشتر برای بسته بندی به دلایل زیست محیطی ، فروش دشواری است.

“اقتصاد محلی هنوز پشتیبانی نمی کند [this technology]”، سوتپ ویچاکیوتین ، بنیانگذار Universal Biopack گفت.”

بسته UB 2

اما این مانع ورود سایر شرکت ها به بازار بسته بندی با دوام در تایلند نشده است. مانند Universal Biopack ، آنها بر افزایش آگاهی زیست محیطی تکیه می کنند ، که در نهایت منجر به افزایش تقاضا می شود.

برای رقابت بیشتر ، شرکت سوتپ در حال سرمایه گذاری است. هدف آن افزایش تولید با ایجاد یک خط تولید نیمه خودکار در کارخانه خود در نزدیکی بانکوک و دو برابر شدن کارکنان خود از 50 به 100 نفر است.

هدف افزایش ظرفیت ماهانه از 300000 به یک میلیون نفر است.

مطالب مرتبط: شروعی که مدادهایی را تولید می کند که در سبزیجات رشد می کنند

بخش عمده ای از تقاضا از خارج از کشور است. یکی از مشتریانش از بسته بندی طبیعی آب نارگیل استفاده می کند که آن را صادر می کند.

Universal Biopack می گوید به محصولات خود از سایر کشورها ، به ویژه اسکاندیناوی نیز علاقه مند است.

CNNMoney (هنگ کنگ) اولین بار در 12 فوریه 2017 منتشر شد: 9:08 بعد از ظهر به وقت شرقی

[ad_2]

منبع: bookly-news.ir

ایندکسر