[ad_1]

ویزای H-1B چیست؟

آمریکا به دلیل تمایل به پذیرش مهاجران با استعداد عالی است.

این همان چیزی است که ناندان نیلکانی ، میلیاردر ، بنیانگذار Infosys Technologies ، در صورت امکان به رئیس جمهور ترامپ می گوید.

نیلکانی در حاشیه مجمع تجاری آسیایی CNN در بنگلور گفت: “اگر واقعاً می خواهید ایالات متحده را در سطح جهانی حفظ کنید ، باید در استعدادهای خارج از کشور باز باشید.”

infosys (INFY) دومین شرکت برون سپاری بزرگ در هند و دریافت کننده ویزای H-1B ایالات متحده است. این اسناد به شرکت فناوری اجازه می دهد تا تعداد زیادی از سرخپوستان را برای مشاغل در ایالات متحده استخدام کند.

دولت ترامپ در حال بررسی تغییرات قابل توجه در برنامه ویزا است. شان اسپایسر ، سخنگو در ماه ژانویه گفت که ترامپ به عنوان بخشی از فشارهای بیشتر برای اصلاح مهاجرت ، در میان موارد دیگر ، درباره اصلاح برنامه H-1B صحبت می کند.

محدودیت ویزا می تواند بیشترین ضربه را به کارگران هندی وارد کند.

هند بهترین منبع نیروی کار ماهر برای صنعت فناوری آمریکا است. به گفته دولت آمریکا ، 70 درصد از ویزای بسیار محبوب H-1B به سرخپوستان تعلق دارد.

سهام چند شرکت فناوری هندی – از جمله Infosys – دو هفته پیش در میان گزارش هایی مبنی بر سرکوب قریب الوقوع ویزای کار افت کرد.

مطالب مرتبط: صنعت فنی از اصلاح روادید ترامپ حمایت می کند

نیلکانی گفت این اشتباه است که دولت این کار را انجام دهد.

نیلکانی گفت: “شرکت های هندی کمک زیادی به رقابت آمیزتر شدن شرکت های آمریکایی کرده اند و من فکر می کنم این کار باید ادامه یابد.” “اگر به سیلیکون ولی نگاه کنید … اکثر شرکت ها موسس مهاجر دارند.”

سهم هند در صنعت – به ویژه در بالاترین سطح – بسیار زیاد است. مدیران اجرایی فعلی گوگل (GOOG) و مایکروسافت (MSFT)به عنوان مثال ، هر دو در هند متولد شدند.

مطالب مرتبط: هند از برنامه های آمریکا برای تغییر روادیدهای واجد شرایط وحشت دارد

اما نیلکانی ، که معمار برنامه بلندپروازانه شناسایی بیومتریک هند است ، پیشنهاد کرده است که هند در نهایت از هرگونه محدودیت جدیدی که توسط طرح “اول آمریکا” ترامپ اعمال شود ، سود خواهد برد. اگر مهندسان با استعداد نتوانند به ایالات متحده بروند ، در هند خواهند ماند.

وی گفت: “این مسئله ویزا همیشه در ایالات متحده هر چند سال یکبار ظاهر می شد ، به ویژه در فصل انتخابات.” “این در واقع کار توسعه را تسریع کرد [in India]زیرا … مردم برای انجام کار در اینجا سرمایه گذاری بیشتری می کنند. ”

نیلکانی به عنوان نمونه پروژه های خود را برای دولت هند ذکر کرد.

این کارآفرین متولد بنگلور در سال 2009 Infosys را ترک کرد تا برنامه امنیت اجتماعی در مقیاس بزرگ هند موسوم به Aadhaar را اداره کند. در نتیجه ابتکار عمل ، اکثر 1.3 میلیارد شهروند هند در حال حاضر دارای شماره شناسایی بیومتریک هستند که به آنها امکان می دهد خدمات دولتی ، معاملات بانکی و حتی پرداخت های بیومتریک را دریافت کنند.

نیلکانی گفت: “توسط سرخپوستان بسیار با استعداد و فداکار ساخته شده است.” بسیاری از آنها دارای تجربه جهانی هستند ، اما این استعداد و تجربه را برای حل مشکلات هند به ارمغان آورده اند. ”

نیلکانی گفت که جمعیت عظیم جوانان کشور به طور فزاینده ای ماندن در خانه و سکونت را انتخاب می کنند.

وی گفت: “هند اول است.”

CNNMoney (بنگلور ، هند) اولین بار در 13 فوریه 2017 منتشر شد: 2:19 بعد از ظهر به وقت شرق

[ad_2]

منبع: bookly-news.ir

ایندکسر