بخار ایجاد شده در اثر این کار وارد کندانسور شده و سرد و در داخل ظرف اسانس گیر ته نشین می گردد، اسانس نوع دوم دارای حالت روغنی است و به راحتی از ترکیب آب جدا می گردد، مایع باقی مانده دوباره وارد مخزن می شود و این عمل تا مرحله ای ادامه می یابد که مایع باقی مانده عاری از هرگونه عطر و بویی باشد. بعدها در دروه های بعد با به روی گار آمدن فناوری های نوین دستگاه هایی ساخته شدند که باعث راحتی انجام این عمل شدند و اسانس هایی تولید شدند که علاوه بر مصارف دارویی قابل استفاده در صنایع دیگری نیز هستند و عمده ترین استفاده ای که دارند مربوط به صنعت تولید مواد آرایشی است.

اسانس گیری از گیاهان با توجه به نوع گیاه از اندام متفاوت آن استخراج می گردد و با استفاده از دستگاه های اسانس گیر هیمورا می توان این عمل را به بهترین شیوه و در کمترین زمان ممکن انجام داد. ترکیبات بخار شده وارد مسیرهای خروجی می شوند و از آن جهت در مسیر مارپیچ به حرکت در می آیند.

اسانس بدست آمده در مقادیر بسیار کمی است و درون بخش اسانس گیر جمع می شود و به دلیل اینکه دارای حالت روغنی و فرار است باید درون ظرف های خاصی نگهداری شود که رنگ تیره ای داشته باشند و از تماس با نور و هوا به دور باشد. اسانس نوع اول همان عرق گیاهی است که از خود گیاه استخراج می گردد و دارای روش بسیار ساده ای است. اسانس گیری از بهترین و بهداشتی ترین روش هایی است که از ان جهت دریافت عصاره ی دارویی گیاه استفاده می شود. از اسانس گیاهان دارویی برای خواص درمانی آن استفاده می شود نه صرفا به عنوان طعم دهنده.

اسانس ها دارای طعم های مختلف می باشند. بعد ها با گذشت زمان علم استخراج روغن های گیاهی را توانستند کسب کنند که از آنها به عنوان چاشنی و یا عطریات استفاده می کردند. روغن لیمو و پرتقال از جمله محصولات جانبی در صنعت مرکبات است. تاریخ تولید اسانس ها همانند دیگر علوم دارای فراز و فرودهایی است و نقطه ی پیدایش آن را به تاریخ های متفاوتی نسبت می دهند. از دیگر مطالب مهم و قابل ذکر این است که از اسانس نوع دوم تولید شده در دستگاه های اسانس گیر شرکت هیمورا جهت تولید اسانس تام استفاده می کنند که دارای عطر و بوی به مراتب بهتر و قوی تری است و دارای ارزش بالاتری نسبت به اسانس های نوع اول و دوم می باشد.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد خرید اسانس اکالیپتوس لطفا از سایت ما دیدن کنید.

ایندکسر