برای سیم پیچی سیم زیادی لازم می باشد که با توجه به قیمت بالای مس می تواند باعث شود که تعمیرکاران از میزان کمی از آن استفاده کنند و موجب داغی مدار و سوختگی مجدد بشوند. همواره از روی مقدار سرعت روتور که کمتر از سرعت سنکرون است تعداد قطب لازم برای سیم پیچی موتورهای تک فاز و سه فاز قابل حصول است. عمدتا در سیم پیچی انواع موتورهای تک فاز با خازن راه انداز، از خازن های الکترولیتی استفاده میشود که اغلب دارای ظرفیت زیادی می باشند تا در شروع راه اندازی، خازن راه انداز اختلاف فاز لازم را برای گردش موتور ایجاد کند. در سیم پیچی موتور های تک فاز با خازن راه انداز و دائم که به موتورهای دو خازنی معروف هستند، از هر دو نوع خازن خشک و الکترولیتی استفاده میشود. مقوله سیم پیچی موتور های سه فاز بیشتر در مراکز صنعتی مورد اهمیت قرار میگیرد و عموما کمتر پیش می آید که در چنین مراکزی از موتورهای تک فاز استفاده شود. چون جمع برداری از جمع جبری کمتر است، لذا نیروی محرکه موتور در سیم بندی گام کسری کاهش می یابد و توان موتور کاهش می یابد.به همین دلیل برای جبران کاهش نیروی محرکه، تعداد دور کلاف های موتور را به تناسب کوتاهی گام تقویت می کنند.

در غیر این صورت ، ممکن است تناسب ضعیفی داشته باشد یا باعث مشکلات رسانایی شود. آموزش سیم پیچی الکتروموتور سه فاز از این رو اهمیت دارد که ، الکتروموتورهای سه فاز، بخش اعظم انرژی مکانیکی کارگاه ها و کارخانه های تولید ، را تأمین می کنند، تسمه نقاله ها،بالابرها، آسیاب ها، فن ها و مانند آن از این دسته است. در این مرحله باید مراقب باشیم کلاف های سیم پیچی را در جای مناسب قرار دهیم. چنانچه در سیم پیچی ابتدا و انتهای یک کلاف، اختلاف فاز ۱۸۰درجه الکتریکی رعایت گردد و نیروی محرکه القایی بازوهای رفت و برگشت کلاف ها جمع جبری شوند سیم بندی را گام کامل می گویند. اما چنانچه مشخص نباشد میتوان از روی سرعت روتور که بر روی پلاک حک شده است تعداد قطب ها را تعیین کرد. همانطور که در تصویر بالا دیده می شود ، می توانیم حلقه های مستطیلی بیشتری به آرمیچر ژنراتور کوچک اضافه کنیم. همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم دو سوم از شیارهای استاتور به سیم پیچ اصلی و یک سوم باقی مانده به سیم پیچ استارت اختصاص داده میشوند. در این روش نصف شیارها را سیم پیچ اصلی و نصف دیگر را، سیم پیچ راه انداز یا سیم پیچ کمکی اشغال می کند.

ساختمان موتورها متشکل شده از دو بخش اصلی میباشد. متداول ترین سیم پیچی چند طبقه در موتورهای سه فاز، سیم پیچی دو طبقه است که دو بازو در هر شیار قرار می گیرد آموزش سیم پیچی آرمیچر سنگ فرز . با توجه به این که تنوع وسایل الکتریکی و مکانیکی بسیار زیاد شده است و صنایع مختلف از انواع ماشین های الکتریکی برای انجام امور خود استفاده می کنند، نیاز به افراد سیم پیچ بند که در این کار دارای مهارت بالایی باشند به شدت احساس می شود. در این آموزشگاه سیم پیچی موتور سه فاز، سیم پیچی الکتروموتور، آموزش سیم پیچی موتور کولر، فرمول های سیم پیچی موتور و غیره در اختیار کارآموزان قرار داده می شود و در نهایت افراد قادر به انجام سیم کشی موتور در دستگاه های مختلف خواهند بود.در نهایت مدرک فنی و حرفه ای معتبر سیم پیچی موتورهای الکتریکی به کارآموزان ارائه می گردد که می تواند آنها در مسیر شغلی که پیش رو دارند کمک بسیاری نماید. دقت داشته باشید که بسیاری از آموزشگاه با قیمت پایین این دوره را برگزار می کنند یا حتی به آموزش رایگان سیم پیچی می پردازند. در این سیم بندی تعداد شیارهای موجود بین رفت و برگشت هر کلاف و شیار خواهد بود.

عایق کاری داخل شیارها، پیچیدن کلاف ها، محکم کردن سیم ها در داخل شیار، سربندی کلاف ها و سوار کردن موتور از جمله کارهایی است که در تعویض سیم پیچی موتور باید انجام گیرد. در این دوره از اطلاعات تئوری پایه شامل آموزش برق پایه و محاسبات قطر و تعداد دور سیم گرفته تا اطلاعات پیشرفته و کاربردی مثل سربندی موتور، نخ بندیی و عایق کاری کلاف ها و انجام انواع سیم پیچی با یک استراتژی آموزشی منحصر به فرد به کارآموزان آموزش داده می شود. تعداد فازها و شیارهای استاتور: تعداد شیارهای استاتور روی پوسته موتور با حرف Z نشان داده می شود. به هنگام سربندی سرسیم ها از داخل پوسته به یک محفظه یا ترمینال موتور هدایت می شوند که تخته کلم نامیده می شود. نکته ایمنی: هنگام سیم پیچی باید دقت کنید که سیم ها به موازات یکدیگر پیچیده شوند و از روی هم عبور نکنند؛ چون در این صورت جا زدن آنها در داخل شیار دشوار است .

ایندکسر