به یاد داشته باشید که تمامی موتورهای جستجو به دنبال این هستند که بهترین نتیجه را به کاربرانشان نشان دهند تا کاربران از آن موتور جستجو به اطلاعاتی که به دنبالش هستند دسترسی پیدا نمایند. البته به یاد داشته باشید که این آنالیز بهتر است در کنار ابزار خوبی باشد تا آن ابزار بتواند اطلاعاتی که در دید شما نیست را در اختیارتان قرار دهد. اگر کمی از سئو و تحلیل سایت بدانید، متوجه هستید که آنالیز یک سایت به صورت دستی کاری بسیار دشوار و زمان بر است و در اکثر مواقع همین امر موجب می شود صاحبان سایت و یا سئوکاران از تحلیل دقیق و آنالیز سایت اجتناب کنند. در ابتدا شما میتوانید توسط جستجوی گوگل متوجه شوید که در کنار کلمه کلیدی که شما تایپ کرده اید, گوگل چه پیشنهادی را به شما میدهد. سوالات متداول سئو : پاسخ به سوالات متداول که ممکن است در ابتدا ذهن شما را درگیر خود کرده باشند. چرا که اساسا خود گوگل هم گفته است که در ابتدا شما باید سایت و محتویاتی که برای سایت ایجاد میکنید را برای کاربرانتان بهینه کنید و در نهایت اگر کاربران از سایت بهترین نتیجه را بگیرند و دوباره به سایت شما مراجعه کنند, SEO سایت شما هم به مراتب بهتر خواهد شد.

متأسفانه، جدا کردن متخصصان واقعی از متخصصان ساختگی باعث شده تا افراد زیادی برای آموزش سئو به منابع نادرست مراجعه کنند. صفحه مورد نظر توسط robots.txt مسدود شده باشد : این هم یکی دیگر از روش هایی است که باعث میشود صفحه ای و یا فایلی از دید موتورهای جستجو مخفی بماند و Index نشود. قالب ریسپانسیو سایت در اصل قالبی است که نسبت به اندازه صفحه نمایش کاربر واکنش نشان میدهد. در واقع این آموزش ها برای شما تهیه شده است و باید به نحوی باشد که بتوانید از آنها استفاده نمایید. حالا وقت این است که این کلمات کلیدی را دسته بندی نموده و بر اساس پارامترهایی, آنها را از یکدیگر جدا کنید. البته شما میتوانید هم اکنون سایت خود را و یا برخی از صفحات خود را توسط سرویس رایگان گوگل به نام Google Mobile-Frienfly test آزمایش نمایید و در همان جا پاسخ را دریافت کنید. البته برای این کار میتوانید از Schema Markup هم به خوبی استفاده نمایید. در سئو داخلی شما میتوانید فاکتورهایی که مد نظر دارید تا در کل بخش های داخلی سایت به کار ببرید و در بخشی به صورت آزمون و خطا کار را پیگیری نمایید. استفاده از SSL روی سایت یکی از روش های افزایش امنیت سایت می باشد.

استفاده از HTTPS: وبسایت ایمن سازی شده و مجوز SSL را داشته باشد. با یادگیری سئو میتوانید رتبه وبسایت خود را در موتورهای جستجو ارتقاء دهید. سئو به تمام کارهایی گفته میشود که شما انجام میدهید تا یکش وبسایت برای موتورهای جستجو (مثل گوگل، بینگ، یاهو و…) بهینه بشه و به لینک های اول گوگل برسه و در نهایت مشتری محصولات شما رو سریع تر از رقبا پیدا کنه و بتونید فروش خودتون رو افزایش بدید. به عنوان مثال سایتی که در زمینه “دستورالعمل های پخت کیک و شیرینی و غذا” فعالیت دارد طبیعتا اطلاعات دقیقتری را میتواند برای گوگل فراهم نماید تا در نهایت گوگل هم در نتایج خود این اطلاعات را به کاربران نشان دهند. یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم در بهینه سازی سایت که اگر به درستی پیاده سازی نشود میتواند برای شما دردسرهای زیادی را به وجود بیاورد, بک لینک ها (Backlinks) میباشد. پشت هر کدام از این کلمات و عبارات کلیدی یک درد (Pain) است که ما به عنوان صاحب سایت باید آن را به درمان (Gain) برسانیم. تا به اینجا نتیجه میگیریم که برای اینکه سئو قویتر و بهتری داشته باشیم حتما باید رفتا موتورهای جستجو را در گذشته شناسایی نموده و برخی از مهمترین الگوریتم های آنها و تغییراتی که در آن الگوریتم های اتفاق میافتد را رصد نماییم.

مبحث شبکه های اجتماعی و تاثیر آن در سئو به صورت تئوریک در یک جلسه ارائه خواهد شد. یکی از مهمترین فاکتورهایی که میتواند بر روی داشتن رتبه خوب در گوگل تاثیر گذار باشد, سرعت بالا و قابل قبول در لود شدن صفحات است. مثلا نباید سرعت صفحه ای با حجم بالا و با تصاویر زیاد یا درخواستهای زیاد را با سرعت صفحه ای که حجم بسیار پایینی دارد مقایسه کرد، ولی بهترین حالت را میتوان زیر 2 ثانیه در نظر گرفت. پس سعی کنید در نوشتن محتوای باکیفیت به اینکه محتوا دقیقا چه تعداد کلمه داشته باشد خیلی توجه نداشته باشید، بلکه به پرداختن به تمام زوایای موضوع محتوای آن صفحه تمرکز کنید. سعی کنید سایت خود را Crawl شدنی کنید. اصولا بک لینک باید بصورت طبیعی ایجاد شود، بدین شکل که مثلا شما یک مطلب باکیفیت در سایت خود بنویسید و بازدیدکننده ها بعلت کیفیت بالای محتوای شما آن را در سایت و وبلاگ خودشان با کاربران خودشان به اشتراک بگذارند و به شما لینک بدهند. آمارها که تا به این لحظه این مطلب را میگوید. علاوه بر مطالبی که در زمینه آموزش سئو داخلی مطالب سایت بررسی شد نکاتی نیز وجود دارند که پس از انتشار یک محتوا در سئو آن و بهبود جذب کاربر کمککننده خواهند بود و این فرآیند را تسریع میبخشند.

ایندکسر