کلاس ششم يا بازي : احتمالاً مهمترين نوع الکترود از نظر متالوژيکي است . ب: بعضي مينرال ها نظير اکسيد تيتانيم (رتيل) ، اکسيد آهن ، کربنات هاي پايه مانند سنگ آهک ، فلداسپات و بعضي سيليکات ها که غالباً سرباره ساز است. با مراجعه به هر یک از این نمایندگی ها و مرکز های خرید به راحتی می توان در مورد قیمت های روز بازار اطلاعات مورد نیاز را کسب کرد و الکترود های مورد نظر را با هم از لحاظ کیفی و بهایی مقایسه نمود. همان طور که قبلاً هم اشاره شد عناصر مختلفي در پوشش الکترود بکار گرفته مي شود که در هنگام ساخت الکترود پس از انتخاب مواد پوشش آنها را مخلوط کرده و با اضافه کردن مواد چسبنده (چسب شيشه) بصورت خمير در مي آورند سپس اين خمير را از طريق اکسترود (Extrude) بر روي ميله فولادي بصورت يکنواخت پوشش مي دهند و پس از خشک کردن در کوره ، الکترودها پخته مي شوند .

الکترود ضد سایش ایساب فولاد قالب پلاستیک از عناصر آلیاژی با درصدهای مختلفی تشکیل شده اند. الکترود های جوشکاری قطعاتی هستند از جنس فولاد با پوشش فلاکس که یک طرف آنها به بخش غیر فلزی یا مواد نیمه رسانا متصل میشود و طرف دیگر آنها در تماس با قسمت رسانا و فلزی قرار دارد. الکترود روپوش کلفت اوستنیتی همراه با کرم – نیکل – و مانگانز برای جوشکاری اتصالات عالی و ترک نخور- فولادهای بد جوش یا فولاد ریختگی .جوش روکشی ریل های تراموای سوزن خط آهن – زنجیرهای حرکت تراکتورهای زنجیری و امثال آن – قشر لائی پر مقاومت در روکشهای سخت مخصوصاً قسمتهای فرسوده شونده در فولاد سخت کرم دار مخصوص فولادهای ساده و آلیاژدار با استحکام زیاد- فولادهای احیا شده فولادهای زنگ نزن کرم دار فولادهای مقاوم در پوسته شدن – فولادهای سخت منگنز و فولادهای معمولی. الکترود هایی که دارای کد ها E7014، E6013 و E6012 هستند در دسته ی الکترود های انجماد پر شده قرار دارند. کلاس چهارم يا اسيدي : پوشش اين نوع الکترودها شامل اکسيد ها و کربناتهاي منگنز و آهن و مقداري سيلسيم مي باشد.

چنانچه علامت چهارم یا آخر صفر باشد موارد استعمال این الکترودها تنها با جریان مستقیم یا DC و با قطب معکوس می باشد. استیل وقتی ضد زنگ است که حداقل10.5% کروم داشته باشد.کروم پس از ترکیب با اکسیژن هوا اکسید کروم تشکیل می دهد که لایه ایروی استینلس استیل تشکیل می دهد.این لایه دیده نمی شود ولی باعث می شود ارتباط بین هوا و فلز از بین رفته و استیل سالم بماند.مقدار بیشتر کروم و نیز برخی دیگر از عناصر موجود در آلیاژ شبیه نیکل و مولیبدن این لایه را تقویت کرده و خاصیت ضد زنگ بودن استینلس استیل را افزایش می دهد. هنگامي که طول قوس زياد باشد ، عمل محافظت سرباره غير مؤثر بوده و اگر مواد اکسيژن زدا در پوشش الکترود موجود باشد ، مقدار بيشتري از آنها وارد واکنش اکسيژن زدايي مي شود. 2- ثابت بودن قیمتهای اسپری های موجود در بازار (چه تولید داخل و یا تولید خارج) در طی چند سال اخیر با توجه به نوسانات قیمتی مواد اولیه کلیه صنایع، میزان تغییر قیمتی اسپری های فوق بسیار ناچیز بوده و در بعضی موارد و مارک ها نیز قیمت هیچ تغییری نداشته که این عامل نشان دهنده این موضوع می باشد که حجم مایع داخلی قوطی به دلیل ثابت ماندن قیمت تغییر کرده و کم شده است که از چشم مصرف کننده پنهان می ماند .

فروش الکترود ضد سایش در دمای بالا ج: فرو آلياژ ها مثل فرومنگنز و فروسيليس و بعضي ترکيبات ديگر که نقش اکسيژن الکترود ضد سایش فیلارک زدايي دارند. اگر شما مجبور به کار با مواد بیشتری هستید، مثل چرخاندن صفحه برای کج کردن ِسمت مقابل، این ممکن است در مقایسه با عقب کشیدن، زمانبری ِبیشتر و حتی ایمنی کمتری داشته باشد. کلاس اول يا سلولزي : پوشش اين نوع الکترودها از مقدار زيادي سلولز تشکيل شده است که در اثر سوختن آن مقداري زياد هيدروژن و اکسيد کربن به وجود مي آيد که قوس و حوضچه جوش را از اتمسفر محافظت مي- نمايد . قسمتي از ترکيبات سلولز در اثر حرارت مقاومتي توليد شده در هسته الکترود حين جوشکاري تمايل به تجزيه دارد. ترکيباتي که مي توانند به سهولت تجزيه شده و مواد يونيزه شده را وارد فضاي مابين الکترود و قطعه ي کار نمايند ، مي توانند نقش بسيار مؤثري را در پايدارسازي قوس ايفا نمايند. زماني که سلولز پوشش گرم مي شود ، در نتيجه ي تجزيه شدن مقدار زيادي مخلوط گازي H2، CO، H2O و CO2 را توليد مي کند.

ایندکسر