[ad_1]

منطقه یورو در برابر اتحادیه اروپا: تفاوت چیست؟

اوضاع برای دژاوو چطوره؟ بحران بدهی دیگری در اروپا در حال تولید است.

یونان برای آزادی پول از قرارداد نجات که در سال 2015 توافق شده است ، به طلبکاران اروپایی نیاز دارد تا بتواند بدهی ها را پرداخت کند ، اما مقامات اختلاف نظر دارند. سرمایه گذاران شروع به نگرانی کرده و خواستار بازده بالاتر بدهی یونان شده اند.

افزودن سردرگمی هشدار صندوق بین المللی پول است که بدهی یونان ناپایدار است و در یک مسیر “انفجاری” قرار دارد ، ارزیابی که مانع از شرکت صندوق در نجات می شود.

هوا به سختی می تواند بدتر باشد. رهبران اروپا چیزهای زیادی دارند. انتخابات در هلند ، فرانسه و آلمان در پیش است. گفتگوهای Brexit چند هفته دیگر آغاز می شود.

هنوز هم خطر تهدید یونان از یورو نیاز به توجه دارد. به همین دلیل چند هفته آینده مهم خواهد بود:

چکش افتادن

پول نقد در یونان باقی مانده است ، اما باید بدهکاران ، از جمله بانک مرکزی اروپا را پرداخت کند. قبض های اصلی در ماه جولای پرداخت می شود.

اگر یونان نتواند پرداخت ها را انجام دهد ، بدهی خود را نکول می کند و از منطقه یورو خارج می شود.

در همین حال ، آخرین بسته امداد و نجات – سومین بسته در سال 2010 – تقریباً مسدود شده است. مواضع مذاکره بازیکنان اصلی از زمان توافق برنامه نجات در ژوئن 2015 بیش از هر زمان دیگری است.

حتی در مورد بزرگی مشکل یونان اختلاف نظر وجود دارد.

جروین دیزلبلوم ، وزیر دارایی هلند که ریاست جلسات مقامات ارشد منطقه یورو را بر عهده دارد ، گفت: “آخرین بررسی صندوق بین المللی پول از وضعیت بدهی یونان به طور شگفت انگیزی بدبینانه بود.” “جای تعجب است که یونان در حال حاضر بهتر از این گزارش توصیف شده است.”

من همه چیز را می خواهم

صندوق بین المللی پول ، یونان و بستانکاران به رهبری آلمان اولویت های بسیار متفاوتی دارند. آنچه همه می خواهند در اینجا است:

صندوق بین المللی پول از یونان خواسته است تا تغییرات جاه طلبانه تری را در اقتصاد خود ایجاد کند ، از جمله اصلاحات بازار کار. صندوق بین المللی پول در اولین توافقنامه در سال 2015 به سومین برنامه نجات نپیوست ، زیرا بدهی یونان را پایدار نمی بیند. وی هنوز استدلال می کند که یونان نمی تواند بدون تسویه قابل توجهی از بدهی خود را حفظ کند.

طلبکاران اصلی یونان موافقند که آتن باید اصلاحات پیشنهادی صندوق بین المللی پول را اجرا کند. با این حال ، آنها به طور قاطع هرگونه تخفیف بدهی را رد می کنند ، موضعی که مقامات مالی منطقه یورو روز سه شنبه تأیید کردند.

در همین حال ، الکسیس سیپراس ، نخست وزیر یونان هیچ نشانه ای از عقب نشینی از درخواست ها برای اصلاحات بیشتر نشان نمی دهد. وی اصرار دارد که قبل از اعطای امتیازات جدید ، تسویه بدهی لازم است.

این یک مخالفت کلاسیک است و سرمایه گذاران در حال تماشای کدام حزب اول هستند.

آتش را خاموش کنید

مرحله مهم بعدی جلسه وزیران دارایی منطقه یورو در 20 فوریه است ، آخرین مرحله قبل از آغاز انتخابات آب های سیاسی اروپا را ابری می کند. مذاکره در مورد کمک مالی بیشتر برای یونان با شروع رای گیری دشوارتر خواهد شد.

سپس صورتحساب ها شروع می شود. یونان برای پرداخت حدود 1.4 میلیارد یورو در پایان آوریل و 4.1 میلیارد یورو دیگر در ماه جولای به بانک مرکزی اروپا فرستاده شد.

مخاطرات بالا هستند.

انتظار می رود نرخ بیکاری در یونان در سال 2017 به بیش از 21 درصد برسد. سرمایه گذاری بیش از 60 درصد کاهش یافته و تولید پس از بحران مالی بیش از 25 درصد کاهش می یابد. بافت اجتماعی کشور در حال از بین رفتن است.

طبق اعتبار صندوق بین المللی پول ، اگر طلبکاران اروپایی از کمک اضافی خودداری کنند ، هر چقدر سریع اقتصاد این کشور رشد کند ، بدهی یونان از کنترل خارج می شود.

این تنها یک احتمال باقی می ماند – کنار گذاشتن یورو.

تد ملوخ ، انتظار می رود رئیس جمهور ترامپ به عنوان سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا ، روز سه شنبه به تلویزیون یونان گفت که آینده منطقه یورو در 18 ماه آینده تعیین خواهد شد.

وی گفت: “یقیناً اروپا وجود خواهد داشت ، چه منطقه یورو زنده بماند یا نه ، من فکر می کنم این موضوعی است که در دستور کار قرار گرفته است.” “من فکر می کنم این بار باید بگویم که احتمال خروج یونان از یورو بیشتر است.”

CNN مانی (لندن) اولین بار در 8 فوریه 2017 منتشر شد: 12:27 بعدازظهر ET

[ad_2]

منبع: bookly-news.ir

ایندکسر