[ad_1]

منطقه یورو در مقابل اتحادیه اروپا: تفاوت چیست؟

این در مورد دژاوو چیست؟ بحران بدهی دیگری در اروپا در حال شکل گیری است.

یونان به طلبکاران اروپایی نیاز دارد تا از برنامه نجات مالی موافقت شده در سال 2015 پول خود را آزاد کنند تا بتواند بدهی های خود را بازپرداخت کند ، اما مقامات درگیر هستند. سرمایه گذاران نگران شده اند و خواستار بازده بیشتر بدهی یونان هستند.

بر این سردرگمی هشدار صندوق بین المللی پول مبنی بر عدم تداوم بدهی یونان و “انفجاری” افزوده شده است ، ارزیابی ای که مانع از مشارکت صندوق در نجات می شود.

آب و هوا به سختی می تواند بدتر باشد. رهبران اروپایی چیزهای زیادی در برنامه خود دارند. انتخابات در هلند ، فرانسه و آلمان در راه است. مذاکرات درباره برگزیت ظرف چند هفته آغاز می شود.

با این وجود ، تهدید خروج یونان از یورو نیاز به توجه دارد. به همین دلیل چند هفته آینده کلیدی خواهد بود:

بگذارید چکش بیفتد

یونان در حال تمام شدن است اما باید بدهکاران از جمله بانک مرکزی اروپا را پس دهد. صورت حساب های بزرگ در ماه جولای ارائه می شود.

اگر یونان نتواند پرداخت ها را انجام دهد ، بدهی خود را پرداخت کرده و از منطقه یورو خارج می شود.

در همین حال ، آخرین نجات او – سومین مورد در سال 2010 – عملاً منجمد شده است. موضع مذاکره بازیگران اصلی از زمان توافق نجات در ژوئن 2015 بسیار دورتر از هر زمان دیگری است.

حتی در مورد مساله ای که یونان با آن روبروست اختلاف نظر وجود دارد.

یروین دیزلبلوم ، وزیر دارایی هلند که ریاست جلسات مقامات ارشد منطقه یورو را بر عهده دارد ، گفت: “آخرین بررسی صندوق بین المللی پول در مورد وضعیت بدهی یونان به طرز شگفت آوری بدبینانه بود.” با کمال تعجب ، یونان در حال حاضر بهتر از آنچه این گزارش توصیف می کند ، عمل کرده است. ”

من همه چیز میخواهم

صندوق بین المللی پول ، یونان و طلبکاران ، به رهبری آلمان ، اولویت های بسیار متفاوتی دارند. در اینجا چیزی است که همه می خواهند:

صندوق بین المللی پول از یونان خواسته است که تغییرات جاه طلبانه تری در اقتصاد خود از جمله اصلاحات بازار کار ایجاد کند. صندوق بین المللی پول هنگامی که برای اولین بار در سال 2015 مورد توافق قرار گرفت ، به این دلیل که بدهی یونان را پایدار نمی داند ، نپیوست. او همچنان معتقد است که یونان نمی تواند بدون تسکین جدی بدهی خود را حفظ کند.

طلبکاران اصلی یونان توافق دارند که آتن باید اصلاحات پیشنهادی صندوق بین المللی پول را اجرا کند. با این حال ، آنها به طور قاطع هرگونه کاهش بدهی را رد کردند ، موضعی که روز سه شنبه در مقامات مالی منطقه یورو تکرار شد.

در همین حال ، الکسیس سیپراس ، نخست وزیر یونان هیچ نشانه ای از عقب نشینی از خواسته ها برای اصلاحات بیشتر نشان نمی دهد. وی تأکید می کند که قبل از امتیازات جدید ، تسکین بدهی مورد نیاز است.

این یک مخالفت کلاسیک است و سرمایه گذاران تماشا می کنند که کدام حزب ابتدا چشمک می زند.

آتش را خاموش کنید

مرحله مهم بعدی ، نشست وزرای دارایی منطقه یورو در 20 فوریه است ، آخرین مرحله قبل از شروع انتخابات برای تیره شدن آبهای سیاسی اروپا. با شروع رای گیری رای دهندگان ، پذیرش کمک های مالی بیشتر برای یونان حتی سخت تر می شود.

سپس سررسید صورتحساب ها شروع می شود. یونان در پایان آوریل حدود 1.4 میلیارد یورو به بانک مرکزی اروپا و 4.1 میلیارد یورو دیگر در ماه ژوئیه پرداخت خواهد شد.

مخاطرات بالا هستند.

انتظار می رود بیکاری در یونان در سال 2017 از 21 درصد فراتر رود. سرمایه گذاری بیش از 60 درصد کاهش یافته و تولید بیش از 25 درصد از زمان بحران مالی کاهش یافته است. بافت اجتماعی کشور رو به زوال است.

به گفته صندوق بین المللی پول ، اگر طلبکاران اروپایی از کمک های اضافی خودداری کنند ، بدهی یونان از کنترل خارج می شود ، صرف نظر از این که اقتصاد آن چقدر سریع رشد می کند.

این تنها یک گزینه باقی می گذارد – کنار گذاشتن یورو.

انتخاب مورد انتظار رئیس جمهور ترامپ به عنوان سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا ، تد مالوچ ، روز سه شنبه به تلویزیون یونانی گفت که آینده منطقه یورو در 18 ماه آینده تعیین می شود.

او گفت: “مطمئناً اروپا وجود خواهد داشت ، خواه منطقه یورو زنده بماند ، من فکر می کنم این موارد زیادی در دستور کار است.” فکر می کنم این بار باید بگویم که احتمال خروج یونان از یورو بیشتر است. ”

CNNMoney (لندن) اولین بار در 8 فوریه 2017 منتشر شد: 12:27 بعد از ظهر به وقت شرقی

[ad_2]

منبع: bookly-news.ir

ایندکسر